dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 8
Pokaż wyniki od 141 do 154 z 154
  1. #141
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Victorious Zobacz post
    Czy to prawda, że izzifast 300 erv nie spełnia wymogów programu "czyste powietrze"?
    Masz przecież info w sklepie:
    "* zamontowany w rekuperatorze iZZi 300 ERV wymiennik, jak większość wymienników z odzyskiem wilgoci, nie spełnia wymagań programu "Czyste powietrze", biorącego pod uwagę jedynie odzysk termiczny, a nie całkowity odzysk energii z powietrza usuwanego z budynku. "

    AFAIK żaden z odzyskiem wilgoci nie spełnia wymogów programu, bo chociaż sprawność fizyczną ma wyższą, to temperaturową za niską. A bez sensu w programie wpisali wymóg sprawności temperaturowej >=85%

  2. #142

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Masz przecież info w sklepie:
    "* zamontowany w rekuperatorze iZZi 300 ERV wymiennik, jak większość wymienników z odzyskiem wilgoci, nie spełnia wymagań programu "Czyste powietrze", biorącego pod uwagę jedynie odzysk termiczny, a nie całkowity odzysk energii z powietrza usuwanego z budynku. "

    AFAIK żaden z odzyskiem wilgoci nie spełnia wymogów programu, bo chociaż sprawność fizyczną ma wyższą, to temperaturową za niską. A bez sensu w programie wpisali wymóg sprawności temperaturowej >=85%
    No właśnie, bez sensu. Producent podaje też, że odzysk ciepła jest na poziomie 95%. W jaki sposób przedstawiciele "czyste powietrze" sprawdzają czy sprzęt spełnia wymagania?

  3. #143
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Victorious Zobacz post
    No właśnie, bez sensu. Producent podaje też, że odzysk ciepła jest na poziomie 95%.
    Bo liczą fizycznie - przez odzysk wilgoci powietrze nawiewane w ERV ma większe ciepło właściwe a tym samym trzeba więcej energii, by je ogrzać niż w reku bez odzysku wilgoci. I nie odzyskuje sciepła ze skraplania (jak kotły kondensacyjne). Ale cierpi na tym sprawność temperaturowa.
    Tak obrazowo - gdyby ERV odzyskiwał 100% energii a nawiew i wywiew miałyby tę samą wilgotność, to miałyby tę samą temperaturę. Bez odzysku wilgoci reku odzyskujący 100% energii miałby nawiew cieplejszy od wywiewu (sprawność temperaturowa znacznie powyżej 100% dzięki odzyskaniu ciepła z kondensacji oraz mniejszemu ciepłu właściwemu nawiewu niż wywiewu) - za to nawiew suchy jak pieprz.


    Cytat Napisał Victorious Zobacz post
    W jaki sposób przedstawiciele "czyste powietrze" sprawdzają czy sprzęt spełnia wymagania?
    Oświadczenie producenta.

  4. #144

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Bo liczą fizycznie - przez odzysk wilgoci powietrze nawiewane w ERV ma większe ciepło właściwe a tym samym trzeba więcej energii, by je ogrzać niż w reku bez odzysku wilgoci. I nie odzyskuje sciepła ze skraplania (jak kotły kondensacyjne). Ale cierpi na tym sprawność temperaturowa.
    Tak obrazowo - gdyby ERV odzyskiwał 100% energii a nawiew i wywiew miałyby tę samą wilgotność, to miałyby tę samą temperaturę. Bez odzysku wilgoci reku odzyskujący 100% energii miałby nawiew cieplejszy od wywiewu (sprawność temperaturowa znacznie powyżej 100% dzięki odzyskaniu ciepła z kondensacji oraz mniejszemu ciepłu właściwemu nawiewu niż wywiewu) - za to nawiew suchy jak pieprz.




    Oświadczenie producenta.
    No to jestem w kropce. Nastawiałem się na ten rekuperator ale w przypadku braku dotacji odpada. Może ktoś polecić dobrą/nie drogą jednostkę dla domu 100mkw??

  5. #145
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Victorious Zobacz post
    No to jestem w kropce. Nastawiałem się na ten rekuperator ale w przypadku braku dotacji odpada. Może ktoś polecić dobrą/nie drogą jednostkę dla domu 100mkw??
    Jak dokupisz nawilżacze, to wyjdzie pomimo dopłaty drożej w instalacji jak w używaniu.

  6. #146
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Kaizen jak sprawuje Ci się rekuperator, chodzi głównie o wilgotność w domu?

  7. #147
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Witam. Przez przypadem trafiłem na ten temat szukając info o mitsu lossnay. Zaniepokoila mnie pierwsza strona ze tej jednostki nie produkują ale odrazu weryfikavje zrobiłem u znajomego z mitsu i jak się okazuje plotka.
    Pytaniem chciałbym się podłaczyc do tematu czy taki reku umieszczony na strychu wytwarza duży hałas ? Jest to slyszalne ponoc lossnay ok. 30 db a jak wasze reku ? Ma ktos wogole na strychu nieogrzewanym ?

  8. #148

    Domyślnie

    @ Jolka Bobek, i co wybraliscie do swojej chalupki?

  9. #149

    Domyślnie

    Nie ogarniam tego reku
    Powierzchnia do wymiany to ok. 65m2 i jakoś nie daje rady aby chłodne powietrze z zewnątrz wrzucić do środka wyganiając z niego to nagrzane...
    Termometry wewnątrz pokazują 27*C gdy wieczorny chłód kształtował się dzisiaj w okolicy 16*C - i takie urządzenia nie schłodzi salonu z kuchnią, łazienką i komórką przez noc???
    Oby się okazało, że to ja gdzieś coś zawiniłem bo miałem większe oczekiwania... dlatego też czerpnie mam od wschodu w zacienionym chłodnym miejscu aby nie włączać klimy... a tu taki psikus...

  10. #150
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Rekuperator nie służy do schładzania... i w tej roli się nie sprawdzi.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  11. #151

    Domyślnie

    Nie ogarniam tego reku
    Powierzchnia do wymiany to ok. 65m2 i jakoś nie daje rady aby chłodne powietrze z zewnątrz wrzucić do środka wyganiając z niego to nagrzane...
    Termometry wewnątrz pokazują 27*C gdy wieczorny chłód kształtował się dzisiaj w okolicy 16*C - i takie urządzenia nie schłodzi salonu z kuchnią, łazienką i komórką przez noc???
    Oby się okazało, że to ja gdzieś coś zawiniłem bo miałem większe oczekiwania... dlatego też czerpnie mam od wschodu w zacienionym chłodnym miejscu aby nie włączać klimy... a tu taki psikus...

  12. #152
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Otwórz okna na noc, to więcej da.

  13. #153
    System rekuperacji HEATPEX ARIA to świeże powietrze w Twoim domu HEATPEX ARIA to nowoczesny system rekuperacji przeznaczony do domów jednorodzinnych. Najwyższa szczelność oraz wysoka higiena. Potrzebujesz projektu instalacji? Napisz : [email protected] heatpex.pl Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał cm812 Zobacz post
    Nie ogarniam tego reku
    Powierzchnia do wymiany to ok. 65m2 i jakoś nie daje rady aby chłodne powietrze z zewnątrz wrzucić do środka wyganiając z niego to nagrzane...
    Termometry wewnątrz pokazują 27*C gdy wieczorny chłód kształtował się dzisiaj w okolicy 16*C - i takie urządzenia nie schłodzi salonu z kuchnią, łazienką i komórką przez noc???
    Oby się okazało, że to ja gdzieś coś zawiniłem bo miałem większe oczekiwania... dlatego też czerpnie mam od wschodu w zacienionym chłodnym miejscu aby nie włączać klimy... a tu taki psikus...
    Aby rekuperator skutecznie chłodził dom w chłodne letnie noce, konieczny jest bypass. Nie wszystkie urządzenia dostępne na polskim rynku posiadają bypass, co więcej istotne jest by był on 100%, tak by przepływała przez niego całość powietrza czerpanego z zewnątrz. Sugeruję sprawdzić czy wybrany przez Pana egzemplarz taki bypass posiada, jeśli tak to pozostaje sprawdzenie czy funkcja bypassu jest włączona w sterowniku urządzenia.
    Producent systemu rekuperacji dla domów jednorodzinnych HEATPEX ARIA.
    Darmowy projekt rekuperacji.
    https://www.youtube.com/watch?v=po3u1AsannA

  14. #154

    Domyślnie

    ale miał za zadanie poprawić komfort
    a jest jednak duszno i gorąco... Tak, to pewnie wina dużych przeszkleń i ekspozycji południowo-zachodniej... ale komfort mam w starej części "gierkowskiej"

    Nie mam też sprawdzonych przepływów ale gdzieś trafiłem na info, że jeśli mamy nawiewy i wywiewy w tej samej ilości to "można" wszystkie anemostaty odkręcić tak samo i będzie prawie dobrze
    Wiem.. prawie... ale liczyłem, że taki Izzi z nawiązką poradzi sobie z pomieszczeniami do 65m2 i będzie czuć świeżość... powietrza...

    IzzI Fast posiada baypass i sterowanie jednak nie daje jakoś rady schłodzić przez noc pomieszczenia, które faktycznie zakumulowało znaczne ilości ciepła przez dzień... to chyba jedyne wytłumaczenie albo coś w nim nie gra...
    Ostatnio edytowane przez cm812 ; 18-08-2020 o 09:42

Strona 8 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony