dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 48 z 48
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał mickry Zobacz post
    Mam podejrzenia że fugi zostały zrobione że zbyt dużej ilosci wody. Fuga ciemnieje od wody, zgadzam się, ale czy jeżeli jest ta woda namoczoną to powinna być dalej twarda, czy może być bardziej miękka? Bo przy próbie umycia jej w jednym miejscu po namoczeniu i przetarciu szczoteczka najzwyczajniej w świecie zaczęła się wycierać, to samo próbowałem pozniej szmatką zrobic i gdy jest mokra to się wyciera, czy to normalne?
    Brzmi, jakby były źle położone. Jeśli fuga jest miękka, to wydłubałbym je i położył na nowo. Reklamuj fuszerkę.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.388

    Domyślnie

    Cytat Napisał mickry Zobacz post
    No to jak nie sciemnia to super, właśnie o to mi chodziło tylko odkryłem jeden problem z tymi fugami opisany wyżej, czy po ich zmoczeniu mogą robić się miękkie? bo jeżeli zleje fugę wodą, skrobie się nawet paznokciem, nie wspomne już o czymś ostrzejszym jak np cienki płaski śrubokręt. Poprostu jakby nie miała swoich właściwości.
    Jeśli to fuga z linii Mapei Ultracolor to ona zawiera polimery, czyli wymaga dwukrotnego mieszania. Wygląda więc, że tego nie przestrzegano, polimery nie "złapały" poprawnie masy i teraz fuga ma pogorszone parametry (stąd pewnie też problem braku hydrofobowości). Ewentualnie zakupiono towar przeterminowany lub przemrożony w magazynie lub majster dolał wody, gdy fuga "za szybko" zaczęła mu wiązać w trakcie pracy.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  3. #43
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    Bardzo częstym "grzechem" niedoświadczonych fugujacych jest dolewanie wody do gestniejacej, rozrobionej fugi - szczegolnie przy wiekszych powierzchniach. Wtedy robi sie zlepiony piasek, a nie fuga.
    Sama cementowka utwardza sie do 30 dni - oczywiscie najmocniej na poczatku, potem juz skrajnie zauwazalnie.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzeus86 Zobacz post
    Bardzo częstym "grzechem" niedoświadczonych fugujacych jest dolewanie wody do gestniejacej, rozrobionej fugi - szczegolnie przy wiekszych powierzchniach. Wtedy robi sie zlepiony piasek, a nie fuga.
    Sama cementowka utwardza sie do 30 dni - oczywiscie najmocniej na poczatku, potem juz skrajnie zauwazalnie.
    no wychodzi na to że coś było nie tak, i raczej będą do wymiany;/ albo za dużo wody, albo dolana woda w trakcie wyrabiania, albo brak ponownego mieszania po chwili od wyrabiania.
    Cytat Napisał maaszak Zobacz post
    Jeśli to fuga z linii Mapei Ultracolor to ona zawiera polimery, czyli wymaga dwukrotnego mieszania. Wygląda więc, że tego nie przestrzegano, polimery nie "złapały" poprawnie masy i teraz fuga ma pogorszone parametry (stąd pewnie też problem braku hydrofobowości). Ewentualnie zakupiono towar przeterminowany lub przemrożony w magazynie lub majster dolał wody, gdy fuga "za szybko" zaczęła mu wiązać w trakcie pracy.
    Czy ta fuga Ultracolor z Mapei nie zmienia koloru pod wpływem namoczenia i jest twarda?
    Ostatnio edytowane przez mickry ; 12-12-2022 o 07:07

  5. #45
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    Twarda hydrofobowa to jest fuga epoksydową i taka polecam.
    Jedno zastrzeżenie - trzeba być dokładnym z nią i dobrze zabezpieczyc płytki w miejscu fugowania, bo jak ci pozostawia jej resztki, to jest prawie nie do usuniecia

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzeus86 Zobacz post
    Twarda hydrofobowa to jest fuga epoksydową i taka polecam.
    Jedno zastrzeżenie - trzeba być dokładnym z nią i dobrze zabezpieczyc płytki w miejscu fugowania, bo jak ci pozostawia jej resztki, to jest prawie nie do usuniecia
    to ten mi jej nie położy napewno, bo juz pytałem. Pewnie nie chce mu się bawić. Ja to teraz mysle co z tymi zrobić. Impregnat cos pomoże czy trzeba koniecznie je usuwać i na nowo robić?

  7. #47

    Domyślnie

    up, fugi raczej idą do wymiany na 99%. Dodatkowo zauwazyłem w kuchni że w jednym miejscu jest rysa na fusze, nie na środku fugi a na łączeniu z płytką (źle zafugowane) czy jednak pracuje podłoga nadal? Była wygrzana, nie ma tam dylatacji bo powierzchnia to 3x3m więc nie jakaś duża...

  8. #48

    Domyślnie

    Słuchajcie jakie jaja. Fuga była taka jak opisana wyżej, wycierała się, moczyła, była słaba. Więc z tego samego opakowania wziąłem wyrobiłem w idealnych proporcjach próbkę. Zrobiłem 3 próbki z tej fugi, jedna w plastikowym korytku, drugą bez niczego, i trzecią zafugowałem między płytkami, ale w wilgotnym pomieszczeniu (nie wiem czy to bedzie miało jakis wpływ, pod spodem wiadomo klej itp) no i efekt jest taki. Fuga zrobiona w korytku, twarda, nie wyciera sie itp, druga bez korytka to samo, a ta miedz płytkami dalej słaba jak w poprzednich opisach. Ktoś mi powie o co chodzi? Nie wierze w az taka chłonność płytek.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony