dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 38 z 38
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Odcinek drutu długości kilkudziesięciu metrów sprężynuje i rozciąga się trochę. Dla samochodu nic się nie stało. Miałem tego drutu dużo do prostowania. Wystarczyłoby pewnie na 10 domków.
    A tak na marginesie. Samochodem też naciągałem drut robiąc ogrodzenie z siatki. Odcinki 100 metrowe.
    Końcówki drutu możesz wyklepać na kawałku jakiejś szyny jak nie masz kowadła, a nawet na dwóch młotkach.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał leon_z_katowic
    Cytat Napisał adrian
    Wyślę Ci dziś jakiś rysunek na priv
    wielkie dzieki

    a co do wiazania preta do drzewa czy tez do haka holowniczego
    to sa do tego jakies specjalne patenty?
    albo po prostu jakos tam... i bedzie git?
    bo zastanawialem sie czy nie uzyc do tego celu np imadla- tzn imadlo przywiazac do drzewa a pret wkrecic w imadlo

    chodzi o to zeby nie wykrzywiac tego kawalka preta na te mocowanie, bo ciezko bedzie do czegos ta koncowke wykorzystac
    jak to jest?
    Leon, dzięki za ten ubaw.
    Już mam świetny humor.
    Zastanawia mnie, co bedzie, jak podczas tego szarpnięcia imadło się urwi od drzewa i dogoni samochód albo szerokim łukiem skosi nogi kilku gapiom to bedzie ubaw po pachy.
    A w samochodzie przywiąż do zderzaka, też bedzie fajnie wygladało jak ruszysz a tu baaaach i zderzak na ziemi leży ojejejejejejejejejjjjjjj, brzuch mnie boli.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  3. #23

    Domyślnie

    Lełoś z Tobą to ubaw jest po pachy

    Rano miałem wisielczy humor ale już jest lepiej
    mi to tito

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Leon Ty masz chyba jakieś niemieckie korzenie z tym wykorzystywaniem wszystkiego...a tak na poważnie w czasie całej budowy na 100% znajdzie się miejsce dla lekko pogiętej walcówki fi 6 bez obaw.

  5. #25

    Domyślnie

    a może lepiej kupić fi 6 w prętach, a nie w zwojach...
    co do gięcia to uczywiście giętarka stołowa
    Zgadzam się też z którymś z przedmówców, że w późniejszych etapach budowy trzeba będzie więcej specjalistycznego sprzętu - samemu wszystkiego nie zrobisz...
    gg 5902123

  6. #26

    Domyślnie

    Leon, a po co ci aż tona fi 6???
    jakiej wielkości dom budujesz????
    1 m waży 0,222 kg. 1000kg /0,222 =4.504 m.
    liczyłeś zapotrzebowanie czy w ciemno zamówiłeś?
    u mnie na dom 12:12 poszło na fundamenty ok. 60 kg
    na cały dom pójdzie ok. 166kg, no powiedzmy 200kg i to przy stropie monolitycznym.

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    a ja jestem ciekaw jak bedzie wyglądało na forum uczenie Leona wiązania strzemion do prętów. narzedzie opisać łatwo... ale sposób? troche pogmatwanie... chyba jakąś nagrode dla kogoś komu się uda
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  8. #28
    Guest

    Domyślnie

    dzieki robert za wlaczenie sie do dyskusji
    takie narzedzie juz mam zaklepane a i sposob bede niedlugo cwiczyl

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregor2
    Leon, a po co ci aż tona fi 6???
    jakiej wielkości dom budujesz????
    1 m waży 0,222 kg. 1000kg /0,222 =4.504 m.
    liczyłeś zapotrzebowanie czy w ciemno zamówiłeś?
    u mnie na dom 12:12 poszło na fundamenty ok. 60 kg
    na cały dom pójdzie ok. 166kg, no powiedzmy 200kg i to przy stropie monolitycznym.
    Jak wszczesniej pamietam to jednym z pomysłów leona był dom z betonu, być może zaczął go realizować

  10. #30

    Domyślnie

    Leon a czy możesz powedziec ile zajmie ci wykonanie stanu surowego otwartego tak orientacyjnie bo patrząc na twoje posty to mi się zdaje ze ty niepredko wybudujesz domek

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Potrzebny Ci Leonku jest chyba jeszcze drut wiązałkowy.
    Najtaniej jest do nabycia na blokadach Leppera. Drut stalowy z opon. Po blokadzie jest już nawet przepalony. Bo jak chyba wiesz, najlepszy to przepalony (zmiękczony).

  12. #32

    Domyślnie

    To ja się może trochę wygłupię, ale jestem kobietą, nietechniczną z wykształcenia, więc mi wolno i zapytam: a czy strzemiona muszą być zrobione z drutu, który jest idealnie prosty? Bo mnie się wydawało, że jeśli będzie nawet lekko pogięty, a same strzemiona równej wielkości i równo rozmieszczone, i dobrze umocowane do prętów fi12, to w końcu chodzi przecież tylko o wzmocnienie konstrukcji, a strzelać się z tego nie będzie... Czy ja się mylę? (Wolałabym się nie mylić, bo już mamy takie strzemiona zrobione... tzn. pogięte i czekają w baraku na działce )
    Pozdrawiam
    Marta żona Jaqbka

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaqbek
    To ja się może trochę wygłupię, ale jestem kobietą, nietechniczną z wykształcenia, więc mi wolno i zapytam: a czy strzemiona muszą być zrobione z drutu, który jest idealnie prosty? Bo mnie się wydawało, że jeśli będzie nawet lekko pogięty, a same strzemiona równej wielkości i równo rozmieszczone, i dobrze umocowane do prętów fi12, to w końcu chodzi przecież tylko o wzmocnienie konstrukcji, a strzelać się z tego nie będzie... Czy ja się mylę? (Wolałabym się nie mylić, bo już mamy takie strzemiona zrobione... tzn. pogięte i czekają w baraku na działce )
    Masz racje, ale z krzywego drutu ciezko sie wygina strzemiona. O wiele latwiej najpierw wyprostowac

  14. #34

    Domyślnie

    Masz drut w kregu? to zrób okrągłe zbrojenie i po problemie zamiast pojedynczych strzemion będziesz miał sróbowe takie cos jak rozciągnieta sprezyna Na Discavery pokazywali jak budowano Pentagon i tam było to zastosowane

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Powinny być proste. One oprócz trzymania zbrojenia przenoszą obciążenia.

  16. #36

    Domyślnie

    To znaczy myśmy go oczywiście najpierw prostowali, ale ręcznie, stopniowo (my, jak powiedziała mrówka do słonia - tzn. mąż z moim ojcem to robili ) i nie był ten pręt i nie jest prosty idealnie (niemniej jednak wydaje mi się, że metoda prostowania Polonezem de facto też nie pozwala na uzyskanie pręta idealnie prostego... )
    Pozdrawiam
    Marta

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Poprawię się.
    W miarę możliwości proste.

  18. #38

    Domyślnie

    Janussz, dzięki.
    Kamień spadł mi z serca
    To znaczy, że to co zrobiliśmy, powinno dać sobie radę w naszej ławie.
    Pozdrawiam
    Marta

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony