dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Parę pytań o rozwiązanie dotyczące kominków wentylacyjnych i odpowietrzających

    Cześć,
    w załączniku fotka mojego dachu oraz skany z projektu. Na skanie rzutu dachu 3D widać komin od pieca w garażu, podwójny kanał wentylacyjny w łazience, kominek w salonie, kominek od okapu w kuchni, kanał wentylacyjny/kominek w spiżarni (koło kuchni) i tak samo w pralni.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom3.JPG
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	428755

    Kilka pytań z mojej strony:
    1) Na skanie z projektu mam zaplanowane kanały wentylacyjne? oznaczone WG i WM i to są skróty od wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom2.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	428756

    2) Murarz wymurował mi kominek w salonie, komin w kotłowni, i dwa kominki z kształtek w ścianie nośnej łączącej garaż z łazienką. Powiedział również, że kanału w spiżarni i pralni nie będzie murować tylko można zamontować w suficie kratkę wentylacyjną i od niej pociągnąć rurę aż do dachu - zakończoną kominkiem wentylacyjnym. A co wentylacją kanalizacyjną w drugiej małej toalecie?
    3) Z tego co widzę na swoim dachu mam na razie zamontowane kominki odpowietrzające (czyli usuwające brzydki zapach z kanalizy).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom4.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	88,4 KB
ID:	428757

    Zgodnie z tym co wywnioskowałem, po lewej stronie na zdjęciu dachu, tam gdzie są kominki idące z łazienki, nie powinno być dwóch odpowietrzników tylko jeden odpowietrznik (do kanalizy) oraz drugi - kominek wentylacyjny do odpływu powietrza (kratka z sufity i rurą do dachu). Zgadza się?

    4. Jeden odpowietrznik znajdujący się na połaci z przodu będzie służył jako odpowietrznik z kanalizy z kuchni. Rozumiem, że hydraulik będzie wiedział jak ma go połączyć z rurkami kanalizacyjnymi (przypominam, że murarz nie wybudował mi tu kanału, mówił, że da się to zrobić poprzez samą rurę).

    5. Czy na połaci z przodu nie powinno być dwóch kominków? Jednego odpowietrzającego a drugiego wentylacyjnego? No bo jak powietrze z kuchni ma uciekać do góry (w sumie w projekcie mam podwójną kształtkę).

    5. Na zdjęciu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom4.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	88,4 KB
ID:	428757
    po prawej stronie w miejscu strzałki powinien znaleźć się jeszcze kominek wentylacyjny do okapu tak? Jak mam połączyć okap z tym kominkiem? Jeśli ocieplę rurę spiro to skraplające się powietrze nie dostanie się do środka okapu?

    Uff sporo się napisałem ale bardzo liczę na Waszą pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Ok już wiem, że WM to wentylacja mechaniczna a więc rekuperator. Z tym, że ja architektowi mówiłem, że nie chcę tego rekuperatora.

    Ktoś pomoże z moimi pytaniami?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony