dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Banned
    ngreen

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-028
    Posty
    147

    Domyślnie Grunt przed ociepleniem styropianem

    Mam domek wybudowany z pustaków superex (chyba 400 lub coś takiego) + do tego konstrukcja betonowa. Czy przed ociepleniem należy zagruntować? Rozmawiałem z osobą która będzie się tym zajmowała. Twierdzi, że nowych budynkównie trzeba gruntować. Stare tak. Ale nowych nie ma potrzeby. Jak to widzicie?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arturo13

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    213

    Domyślnie

    Konstrukcja betonowa?
    Jeśli mówisz o ociepleniu zewnętrznym pewnie styropianem, to nie trzeba gruntować

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał ngreen Zobacz post
    Mam domek wybudowany z pustaków superex (chyba 400 lub coś takiego) + do tego konstrukcja betonowa. Czy przed ociepleniem należy zagruntować? Rozmawiałem z osobą która będzie się tym zajmowała. Twierdzi, że nowych budynkównie trzeba gruntować. Stare tak. Ale nowych nie ma potrzeby. Jak to widzicie?
    Nie ufaj zbytnio wpisom na forum zwłaszcza nowicjuszy.

    Trzeba gruntować. Gruntowanie zapobiega nadmiernemu pochłanianiu wilgoci z kleju do muru. Woda zarobowa w kleju jest po to, aby klej związał.

    Najlepiej poczytaj szczegółowe instrukcje dostawcy systemu ocieplenia i pilnuj pana Kazia (osoba, która będzie się tym zajmowała), aby ściśle tej instrukcji przestrzegała.
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    janiszelk

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Ełk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    107

    Domyślnie

    Zagruntuj..Może to nie pomoże ale na pewno nie za szkodzi...Wszyscy producenci zalecaja gruntowanie przed, maja najczęściej dedykowane środki gruntującę...Ale to nie najważniejsze, możesz zagruntowąć innym, tańszym...Tak jak kolega wyżej napisał, gruntujemy...A jak ktoś mówi że nowe to nie trzeba to mówi nie prawdę..Gruntujemy w zasadzie wszystko, przed malowaniem, przed płytkami, ściany przed tynkami,... Ogólnie dużo ludzi mówi że jak nowe to nie gruntujemy, ale dla swojego spokoju zagruntuj, to nie jest jakis strasznie duży koszt..Gruntowanie to zasadniczo ustabilizowanie podłoża, związanie kurzu itp.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    Nie ufaj zbytnio wpisom na forum zwłaszcza nowicjuszy.

    Trzeba gruntować. Gruntowanie zapobiega nadmiernemu pochłanianiu wilgoci z kleju do muru. Woda zarobowa w kleju jest po to, aby klej związał.

    Najlepiej poczytaj szczegółowe instrukcje dostawcy systemu ocieplenia i pilnuj pana Kazia (osoba, która będzie się tym zajmowała), aby ściśle tej instrukcji przestrzegała.
    "Ot i mądrego aż przyjmenie posłuchać "
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arturo13

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    213

    Domyślnie

    Powiem Wam mam firmę od elewacji dwa domy obok mnie, i wiem że od dobrych 8 lat na rynku nom stop i w życiu nie gruntują. Może faktycznie dla świętego spokoju,

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturo13 Zobacz post
    Powiem Wam mam firmę od elewacji dwa domy obok mnie, i wiem że od dobrych 8 lat na rynku nom stop i w życiu nie gruntują. Może faktycznie dla świętego spokoju,
    Powiem Ci tak:
    od kilkunastu lat obsluguje elewacje od tych najwiekszych, przez firmy wykonawcze, do klienta indywidualnego (to sprzedazowo)
    wykonawczo: tylko klienta indywidualnego, no moze za malymi wyjatkami.

    odstepstwa od systemu tego typu robia na poczatku wszyscy, do pierwszej powaznej wtopy.
    pozniej na wlasnej skorze jak juz sie przekonaja ze jak za ktoryms razem cos "nie pyknie" i trzeba naprawiac , bo sie nie wiedzialo, albo swiadomie czegos nie zrobilo , albo poszlo na skroty to sie nagle wszyscy ucza.

    Nic Ci wiecej nie doradze: trzymaj sie maksymalnie blisko tego co pisze w wytycznych producent systemu docieplen a nie co mowi jego handlowiec, przedstawiciel dystrybucji, wykonawca

    bo to taki klasyk "Paaanie ja tak robił od 20 lat, bedzie dobrze" bo to taka sama argumentacja jak przy klejeniu na placki.

    Twoj dom - Twoja sprawa, ale jak juz pytasz i Ci dobrze radza, to nie probuj na sile czegos udowadniac.
    i jak juz doradzasz - doradzaj swiadomie. bo to ze cos widziales wcale nie znaczy ze tak jest dobrze. Wczoraj widzialem na parkingu jak ktos sie wlamywal do samochodu wybijajac szybe, moze robi tak od 8 lat? czy na tej podstawie mam zmienic prace i utrzymywac sie z wybijania szyb w samochodach i zabierania tego co lezy na siedzeniach?
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arturo13

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    213

    Domyślnie

    Ok, wszystko jasne, mój błąd. Nie bazowałbym nie wiedzy z firmy przeze mnie rzuconej, gdyby to nie byli ludzie zaufani, robili także sobie elewacje w ten właśnie sposób który mówiłem. Od zleceń nie mogą się opędzić. Obcej firmie bym nie zaufał.

    Dobrze że mi jeszcze nie ocieplili, pójdę dziś z bratem pogadać (też tam pracuje) może zabłyśnie u szefa, premie dostanie

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturo13 Zobacz post
    Dobrze że mi jeszcze nie ocieplili, pójdę dziś z bratem pogadać (też tam pracuje) może zabłyśnie u szefa, premie dostanie
    No... jezeli kiedykolwiek mieli problem np, z odpadajacym styropianem grafitowym (to sie zdarza) to wlasnie brak gruntu na silnie chlonnym podlozu (ytong/gazobeton) jest jedna ze skladowych. a to chyba najczesciej wystepujacy problem, a przynajmniej najbardziej widoczny wiec jak mieli taka sytuacje, a skoro nie gruntuja chlonnych podlozy , to pewnie mieli - to faktycznie ma okazje zablysnac
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony