dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 41 z 45
Pokaż wyniki od 801 do 820 z 891
  1. #801

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Chętnie poczytam. Mnie się nie spieszy. Jak będziesz zasilał ten bufor i z jaką mocą?
    PC PW 8 kW mocy chłodniczej,
    Moc chłodnicza była drugorzędna, urządzenie dobrane pod sezon grzewczy

  2. #802
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar davidcie
    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Więc jeśli w domu utrzymujesz temperaturę rzędu 25 st*C a nawiewasz 300 m3/h powietrza o temperaturze 15*C to taki system ma moc chłodniczą na poziomie
    1 kW - reszta jest "tracona" na uzdatnieniu powietrza zewnętrznego.
    Bardzo dziękuję za wyjaśnienie łopatologiczne, otworzyłeś mi klapkę na mentalnych oczach, że faktycznie nie ma co rozpatrywać moc chłodniczej od t(zewn) a jedynie t(wewn). Tabelka CoolBoxa dla t=25°C i Rh=50% → t=9,7°C i Rh=99,1% przy 300 m³/h podaje co prawda moc jawną 1,5kW a nie 1kW ale no szału nie ma delikatnie mówiąc.

    Podobnie jak kierunek dyskusji miałem pomysł by rozważyć chłodzenie podłogą; nie PC a klasycznym agregatem (agregat plus sterowanie 0÷10V już mam). Na jednym ze szkoleń spotkałem człowieka, który coś takiego sobie (do PC) zamontował i mówi, że przy podłodze 18°C jest odczuwalna poprawa komfortu bez dyskomfortu zbyt zimnej podłogi... ale ciekaw jestem, w którą stronę potoczy się dyskurs tu na forum

  3. #803
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jak chodzi w kapciach to może i nie czuje dyskomfortu
    Mam system scienno podłogowy. W wiatrolapie mam jeden obwód na ścianę i podłogę i to jedyne pomieszczenie, gdzie podłoga też chlodzi. Nic w tym przyjemnego, na szczęście krótko się tam przebywa
    Samo chłodzenie płaszczyznami - z wykluczeniem podłóg, bardzo sobie chwalę. A że jeszcze idzie to z DZ to prawie za darmo i regeneruje DZ.

  4. #804

    Domyślnie

    W mojej wersji 302 odkleja się izolacja od zaślepek filtrów, też tak macie?

    Jestem rozczarowany tym faktem bo ten rekuperator kosztował mnie 7tys. zł, producent wysłał mi nową zaślepkę i wygląda to marnie, na dość dużym obwodzie widać że nie jest sklejona poprawnie.
    Ostatnio edytowane przez 3rav ; 07-06-2022 o 14:40

  5. #805
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eMdzeJ

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Podwarszawie / okolice Nadarzyna
    Posty
    331

    Domyślnie

    jest nowy model na stronie. Ciekawa koncepcja ale różna od tego co mieli do tej pory. Nauczyli się czegoś na pierwszym izzi czy nadal to będzie lekki eksperyment?

  6. #806
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hipodrom

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mam kilka pytań, najlepiej do OPa

    1. co to jest za moduł i dlaczego jest fajny? https://github.com/hansons83/izzifast_erv300_component
    2. czy mogę się wpiąć dodatkowo swoimi przewodami w złącza nr 16 od czujników temperatury, by je np podłączyć do jakiegoś raspberry i mieć te dane w home assistant?
    3. czujniki które się często psują w tym modelu to NTC 10K ? Jest jakieś zdjęcie jak się to wymienia?
    4. Które złącza są najciekawsze do użycia? Będę miał trochę trudny dostęp do płytki z automatyką dlatego planuję sobie wyprowadzić "przedłużki" i się wpinać do nich. Wszystkich nie będę przedłużał bo to bez sensu.

  7. #807
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eMdzeJ

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Podwarszawie / okolice Nadarzyna
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał hipodrom Zobacz post
    Mam kilka pytań, najlepiej do OPa

    1. co to jest za moduł i dlaczego jest fajny? https://github.com/hansons83/izzifast_erv300_component
    2. czy mogę się wpiąć dodatkowo swoimi przewodami w złącza nr 16 od czujników temperatury, by je np podłączyć do jakiegoś raspberry i mieć te dane w home assistant?
    3. czujniki które się często psują w tym modelu to NTC 10K ? Jest jakieś zdjęcie jak się to wymienia?
    4. Które złącza są najciekawsze do użycia? Będę miał trochę trudny dostęp do płytki z automatyką dlatego planuję sobie wyprowadzić "przedłużki" i się wpinać do nich. Wszystkich nie będę przedłużał bo to bez sensu.
    z tego co widzę to możesz odpiąć wyświetlacz (w wersji master) i sterować sobie reku z HA. Odczyty temperatury też będziesz tam miał (chyba) - nie wiem co ten komponent wystawia dokładnie.Ale raczej wszystko to co jest na wyświetlaczu. Musisz mieć jakiś konwenter RS485 -> lan żeby to działało.

  8. #808

    Domyślnie

    Cytat Napisał eMdzeJ Zobacz post
    jest nowy model na stronie. Ciekawa koncepcja ale różna od tego co mieli do tej pory. Nauczyli się czegoś na pierwszym izzi czy nadal to będzie lekki eksperyment?
    402?
    9 tysięcy. 2 więcej niż poprzednik.
    W dodatku "golas" - wszystkie czujniki dodatkowo.
    Trochę drogo, nie?

  9. #809
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eMdzeJ

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Podwarszawie / okolice Nadarzyna
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasziolkowski Zobacz post
    402?
    9 tysięcy. 2 więcej niż poprzednik.
    W dodatku "golas" - wszystkie czujniki dodatkowo.
    Trochę drogo, nie?
    biorąc pod uwagę, że 400ka erv od thesli to ponad 15 tys to bym powiedział, że cena jest atrakcyjna. Czujnik co jest kompletnie zbędny. Z cf kosztuje brutto 9250. Różnica w cenie do 300 to 1050zł. Trochę daleko do 2 tyś

    i to nowy model a nie poprzednik. Zarówno jeśli chodzi o wyprowadzenia jak i moc.
    Ostatnio edytowane przez eMdzeJ ; 22-08-2022 o 08:10

  10. #810
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    guja

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    89

    Domyślnie

    Też podpinam się pod pytanie o izzi 402. Dodali tabelkę na stronie czyli dalej jest bez nagrzewnicy wstępnej . Ciekawe czy choć wymiennik jest wiekszy?

  11. #811

    Domyślnie

    W tej cenie to już można kupić Komfoventa i zapomnieć o nagrzewnicy …..

  12. #812
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    guja

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    89

    Domyślnie

    Gdzie dostane domekta w tej cenie ?

  13. #813
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    W tej cenie to już można kupić Komfoventa i zapomnieć o nagrzewnicy …..
    Entalpiczną 400? Gdzie?
    I o co chodzi z tą nagrzewnicą?

  14. #814

    Domyślnie

    Cytat Napisał guja Zobacz post
    Gdzie dostane domekta w tej cenie ?
    Podpytaj firmy montażowe. Cena katalogowa faktycznie poraża , ale oni maja naprawdę spore upusty…

  15. #815

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Entalpiczną 400? Gdzie?
    I o co chodzi z tą nagrzewnicą?
    Żadna Entalpia, obrotowy , przecież wiesz …..

  16. #816
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Tyle, ze te firmy nie chca sie dzielic tymi upustami. Gdy kupowalem thessle to na kilka zapytan tylko jedno bylo sporo ponizej pozostałych.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  17. #817
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    Żadna Entalpia, obrotowy , przecież wiesz …..
    Niby skąd mam wiedzieć, że nie DOMEKT-CF-400-V-R1-F7/M5-C6-ER?
    Tak czy inaczej - rekuperatory które nie mają polimerowego wymiennika z odzyskiem wilgoci i wentylatorów EC to niższa liga.

    A w dzisiejszych czasach to trochę jak z węglem - trzeba pytać nie "za ile" tylko "kiedy będzie dostępny"

  18. #818

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post

    Tak czy inaczej - rekuperatory które nie mają polimerowego wymiennika z odzyskiem wilgoci i wentylatorów EC to niższa liga.
    Czy oprócz tego z wątku w ogóle jeszcze jakiś jest w takim zestawieniu?
    Dlaczego te wentylatory EC lesze?
    Są też wymienniki z odzyskiem wilgoci celulozowe - są gorsze od polimerowych?

  19. #819
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasziolkowski Zobacz post
    Czy oprócz tego z wątku w ogóle jeszcze jakiś jest w takim zestawieniu?
    Dlaczego te wentylatory EC lesze?
    Są też wymienniki z odzyskiem wilgoci celulozowe - są gorsze od polimerowych?
    Inne wymienniki odzyskujące również wilgoć mają znacznie mniejszą sprawność odzysku ciepła.
    Inne wentylatory nie tylko nie maja równie wysokiej sprawności (czyli trzeba im więcej W dostarczyć, żeby osiągnąć te same przepływy przy tym samym sprężu) to jeszcze nie schodzą tak nisko z obrotami a w tych najgorszych masz odczepy na uzwojeniach - czyli "zahardkodowane" możliwe biegi. A to oznacza, że nie będziesz mógł np. ustawić 20% wydajności na czas nieobecności albo i w ogóle minimum będzie np. 60% mocy maksymalnej. A to oznacza niepotrzebne przewentylowanie czyli straty ciepła i wilgoci (bo w największe mrozy ERV potrafi sobie nie poradzić z utrzymaniem wilgotności >40%).

    Jest trochę rekuperatorów spełniających te wymogi - tylko są znacznie droższe od Izzi. Ale i tak nie opłaca się kupować nie posiadających tych dwóch cech - bo to się przekłada na koszty (a "przy okazji" na komfort, bo mniejsza sprawność wymiennika i większe przepływy to niższa temperatura nawiewu i niższa wilgotność w zimie).

  20. #820
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    guja

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    89

    Domyślnie

    Rok temu bardzo mocno rozważałem zakup domekta r400v, gdyby ktoś mi dzisiaj zaproponował go w cenie izzi to pewnie bym to kupił...

    ale że mamy ceny jakie są obecnie to bardziej się skłaniam ku izzi , teraz tylko kwestia czy 302 czy 402. Sposób montaży bardziej mi odpowiada sufitowy aczkolwiek jeśli nowy model ma większy wymiennik to wybiorę jego.
    Ostatnio edytowane przez guja ; 23-08-2022 o 22:05

Strona 41 z 45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony