dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 45
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 891
  1. #201

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Próbowałem kupić ten rekuperator w dwóch firmach mających sprzedaż internetową i darmową wysyłkę w cenie. Niestety czas oczekiwania był min tydzień, bo jak jeden ze sprzedawców powiedział "schodzą na pniu" Kupiłem tam gdzie była droga przesyłka (200zł) i sprzedający też mi mówił, że pakują kilka tygodniowo.
    Ilu ludzi ma z tym reku problem ?
    Znasz wszystkich co kupili?
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  2. #202
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    A to ciekawe, bo mi pani w nfosigw powiedziała, że skoro w projekcie nowo budowanego domu mam rekuperację, to mi dotacja nie przysługuje.
    Faktycznie to nie dotyczy nowobudowanych.
    W takim razie kupiłbym ten, co mam, lub podobny
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 14-02-2020 o 11:38
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #203

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Tylko ten reku kosztuje ok. 6000 PLN. Wydać tyle kasy i np. poprawiać czy majsterkować przy nim? Hmm, ale wiadomo ... , no i zależy kto co lubi.
    Przynajmniej producent ma ładny "profesjonalny" opis na stronie WWW i "profesjonalne" wentylatory

  4. #204
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Znasz wszystkich co kupili?
    Nie znam, ale podejrzewam, że mając problemy, to by tutaj trafili wpisując w wyszukiwarkę izzifast., tak jak np ludzie od zalewającego brinka. buczącego ozona czy z innej branży śmierdzącego gruntu śnieżki.

  5. #205

    Domyślnie

    Dla mnie osobiście to produkt jak każdy inny. Każdy sobie coś wybiera. Gdybym ja wydał tyle kasy to na pewno bym to reklamował.
    Tylko uwielbiam niektóre wpis, szczególnie takie "genialne" (oczywiście można inaczej, ale potem ktoś to wykorzysta) jak ten
    Cytat Napisał Stermaj Zobacz post
    No i o to się rozchodzi. Mężczyzna musi mieć w życiu co robić, inaczej głupieje. Co to za przyjemność kupić zamontować i zapomnieć gdzie to jest.
    No mega.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  6. #206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Nie znam, ale podejrzewam, że mając problemy, to by tutaj trafili wpisując w wyszukiwarkę izzifast., tak jak np ludzie od zalewającego brinka. buczącego ozona czy z innej branży śmierdzącego gruntu śnieżki.
    Podejrzewasz? No ale może wszystkie men-y muszą mieć co robić i grzebać w reku za 6K.
    Buczenie w ozonie to mały problem. Ma większe Śnieżka nie wiem o co chodzi.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  7. #207

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Dla mnie osobiście to produkt jak każdy inny. Każdy sobie coś wybiera. Gdybym ja wydał tyle kasy to na pewno bym to reklamował.
    Tylko uwielbiam niektóre wpis, szczególnie takie "genialne" (oczywiście można inaczej, ale potem ktoś to wykorzysta) jak ten

    No mega.

    Jak widać masz problem z rozróżnieniem sarkazmu od zwykłego wpisu. Rozumiem ! Nie każdy musi tą delikatną różnicę zauważyć

  8. #208

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregos11 Zobacz post
    Jak widać masz problem z rozróżnieniem sarkazmu od zwykłego wpisu. Rozumiem ! Nie każdy musi tą delikatną różnicę zauważyć
    Może. Pewnie już nie pierwszy raz.

    Dla mnie to polski produkt i polski producent fakt części polskich prawie zero, ale zawsze coś dlatego trzeba trochę go obronić. Następna wersja będzie dużo lepsza.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  9. #209
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A czy użytkownicy celulozowych jakoś na nie narzekają ?
    O tym dlaczego z wymiennikiem polimerowym jest ten wątek.
    Jak ktoś już wybierze z polimerowym, to jaki ma wybór?

    Co do wad i skroplin z ostatniej fotki - tak dla porównania:
    Cytat Napisał darioKrak Zobacz post
    Miałem wersję Lossnay 800, użytkowałem przez 3 lata. Zamarzał przy większych mrozach (<-10) - tzn od dołu urządzenie było całe oszronione.
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Swoją drogą - klimat zmienia się nam tak, że w wielu częściach kraju długie, mroźne zimy to już raczej przeszłość. Teraz mam za oknem 8C i 85% wilg względnej . W domu 43%
    U mnie jest bardziej sucho - 80% nie mam w ciągu ostatniej doby nawet, jak było +2 na zewnątrz (dokładniej to na czerpni).



    Ale nawet to po ogrzaniu do 22* to powietrze u Ciebie będzie miało 36% wilgotności. A 8* to przecież dosyć ciepło nawet jak na tę "zimę".

    "Moje" powietrze miało najwięcej w ciągu ostatniej doby 79%@1,82* i po ogrzaniu do 22* miałoby 22,5% wilgotności względnej a tymczasem na wywiewie i w sypialni mam:



    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jeszcze 6-7 lat temu, z poprzedniego domu, pamiętam dłuźsze okresy z temp ok. -8C i potrzebę nawilżania

    Gdybym budował kolejny dom, to raczej kupił bym rekuperator najtańszy za spełniających kryteria programu CzP
    Ja miałem w zeszłym sezonie bez odzysku i zmieniłem na taki z odzyskiem.
    Gdybym zmieniał reku - na 99,99% kolejny byłby z odzyskiem wilgoci. Przy czym przy obecnych ofertach - ponownie Izzifast, pomimo jego wad, byłby zwycięzcą.
    Dla kontrastu gdybym wybierał projekt, to teraz byłaby to Arosa II. Ale jak wybierałem projekt, to nie było jej jeszcze na rynku.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	TempWilgCzer.jpg
Wyświetleń:	320
Rozmiar:	27,5 KB
ID:	440848   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WilgWywiewSypialnia.jpg
Wyświetleń:	318
Rozmiar:	26,1 KB
ID:	440849  

  10. #210
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Poniżej -10C szronił sie ten Mitsu.? W tym roku tyle nie odnotowałem siebie.
    Zresztà, jak przy -10 te skropliny na Izzi też pewnie by zamarzły
    36% całkiem ok, resztę dokłada roślinność, gotowanie, mycie i ludzie.
    W tym sezonie wilgotność spadła poniżej 40% kilka razy i to na niezbyt dĺugo.

    W poprzednim domu w którym mieszkaliśmy, zimą bywało po 27% i to był dramat.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 14-02-2020 o 12:26

  11. #211
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    W poprzednim domu w którym mieszkaliśmy, zimą bywało po 27% i to był dramat.
    Nie zmieniłeś higrometru w tym czasie?

  12. #212
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie zmieniłeś higrometru w tym czasie?
    Nie, od 7 lat tan sam,
    Tyko, że wtedy była zima z -10 przez prawie 2 tygodnie, a stawiając piwo na blacie kuchennym przy rzędzie gniazdek el. mogłem je tam schłodzić. Taki dom...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #213

    Domyślnie

    Kaizen: przeczytałem z uwagą o Twoich bojach z rekuperatorem iZZifast i nieco się zasmuciłem. Rozważam bowiem montaż u siebie modelu reQnet od tego samego producenta (https://cennik.peflex.pl/rekuperator-20) i zastanawiam sie teraz, czy za - jednak dość wysoką - cenę nie otrzymam produktu niedopracowanego, który nie został należycie przetestowany. Bardzo mało jest opinii w sieci o tych modelach. Podoba mi się, że reQnet ma od razu zujniki CO2 i wilgotności oraz moduł Wi-fi, ale dziś to chyba już i tak standard.

  14. #214
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał gothic Zobacz post
    Bardzo mało jest opinii w sieci o tych modelach. Podoba mi się, że reQnet ma od razu zujniki CO2 i wilgotności oraz moduł Wi-fi, ale dziś to chyba już i tak standard.
    IMO czujniki CO2 ani wilgotności w rekuperatorze nie mają sensu. W domu jednorodzinnym potrzebujesz co najmniej 2x teoretycznie za dużego strumienia - 1x w strefie dziennej, jak gdyby tam przebywali wszyscy domownicy + 1x w sypialniach, jakby tam byli wszyscy domownicy - bo nikt teraz nie robi strumienia "idącego" za człowiekiem. Raczej więcej, niz x2 bo nie rozdzielisz strumienia idealnie wg potrzeb. A z tego wynika, że jak uśredniona (na króćcu wywiewu w reku) wilgotność czy CO2 jest poza zakresem, to w najgorszym pomieszczeniu jest tragedia. Wiec sens może mieć umieszczanie czujników w najgorszym pod danym względem pomieszczeniu albo we wszystkich pomieszczeniach i sterowanie wg najgorszego wskazania.

  15. #215

    Domyślnie

    Z pewnością trochę racji w tym jest, ale zakładam, że reku z czujnikami co2 i wilgotności będzie po prostu - w zależności od wskazań - dążył do wyrównania poziomu tychże w całym domu. Ale jak to zadziała w praktyce, nie mam pojęcia. Możliwe, że to typowy marketingowy chwyt.

  16. #216
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał gothic Zobacz post
    zakładam, że reku z czujnikami co2 i wilgotności będzie po prostu - w zależności od wskazań - dążył do wyrównania poziomu tychże w całym domu.
    Jak to sobie wyobrażasz? Żeby coś takiego robić potrzebne byłyby czujniki w każdym pomieszczeniu i przepustnice na każdym kanale.
    Rekuperator może tylko zwiększać obroty i wentylację wszystkich pomieszczeń gdzie na co dzień tylko w jednym może brakować strumienia a uśredniony zawsze jest przewentylowany. CO2 na króćcu zawsze będzie dużo poniżej najostrzejszej normy - a w tym czasie w "master bedroom" może znacznie przekraczać najłagodniejszą.

    Wpływ na wilgotność rekuperator z odzyskiem wilgoci ma dosyć słaby.

  17. #217

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    bo nikt teraz nie robi strumienia "idącego" za człowiekiem.
    Są producenci oferujący systemy VAV do domów.
    Tanie to to nie jest.
    Nie mniej w wentylacji kubaturowej, system VAV i właśnie system "podążania za człowiekiem" powoli staje się standardem.
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Rekuperator może tylko zwiększać obroty i wentylację wszystkich pomieszczeń gdzie na co dzień tylko w jednym może brakować strumienia a uśredniony zawsze jest przewentylowany. CO2 na króćcu zawsze będzie dużo poniżej najostrzejszej normy - a w tym czasie w "master bedroom" może znacznie przekraczać najłagodniejszą.
    Nie wiem jak tam u Ciebie, ale przykładowo w mojej sypialni zawsze śpią 2 osoby, a u dzieci jedna.
    Instalacja raz wyregulowana działa poprawnie.
    Regulacja wilgotności, czy CO2 poprzez proporcjonalną regulację obrotów wentylatorów działa całkiem dobrze.
    Choć przyznam racje, w takich pomieszczeniach jak salon, przydał by się zmienny przepływ w zależności od CO2 mierzonego w pomieszczeniu.

    Wszystko się da zrobić.
    Rozwiązania na rynku są, tylko kosztują.
    Ostatnio edytowane przez _John ; 27-02-2020 o 21:45

  18. #218

    Domyślnie

    Hey,
    Ja dalej walczę z tym IZZY
    Podwieszony, zamocowana wstępna skrzyneczka filtracyjna, tak aby oszczędzić filtr w reku na czerpni. Skrzynka nieocieplona po taniości i musiałem ją oblepić sam matą... nie jest to idealne rozwiązanie bo ściągane drzwiczki mają zaczepy i tam nie ma m pomysłu jak to docieplić. No chyba, że jakieś pudełko na całość

    Drugim irytującym mnie problemem był a raczej jest sam przewód do reku. Gdy się interesowałem nim nie pamiętam ale chyba nie było na sklepie informacji o samym przewodzie. Jakieś wzmianki o 4 żyłach... elektryk zasugerował internetowy 5e i taki został. Teraz co ciekawe nie wyświetlał mi dat i timera... pojawiały się jakieś "FFF"
    Wróciłem do oryginalnego przewodu, podpiąłem pod reku i po chwili pojawiły się poprawne znaki... fajnie ale za moment znów były FFF??? Zgłupiałem.
    Myślę trudno, kabla nie będę pruł, moduł wifi nie wiem czy jest i czy w ogóle ma sens? Zrobiłem mały myk, z racji, że nie jest ekranowany mój przewód tak jak oryginał... wcześniej z racji 8 żył gdzie potrzeba 4 podpiąłem je parami - były FFFF....
    No to zmiana i rozdzieliłem je a pozostałe 4 wolne podpiąłem pod masę rekuperatora... i efki zniknęły - na chwilę bo znów się pojawiły i znów zniknęły... teraz mam ustawiony czas i datę ok!!!

    Nie może być pięknie bo mam wizualnie dobrze ale czas nie biegnie... ustawię datę na 28.02.2020 i czas 18:03:14 i taki sam mam kolejnego dnia... wrrr, coś źle robię? Ustawiam poprawnie czas, i zawsze mam sekundy :14 ale zmian żadnych, dziś ustawiłem 11:20 pokazuje 11:20:14 i nic nie odlicza
    Sprawdziłem zasilanie miernikiem i jest 4,93V powinno być chyba około 5V - mógłby kto sprawdzić ile ma? i jak działa ten zegar?
    Może zasilanie z reku idące podaje za mały prąd albo traci się na długości przewodu... jeszcze nie sprawdziłem... przydało by się mocniejszy wzmacniacz aby przepchnął te 5V o ile o to chodzi.
    Prośba o sprawdzenie bo może powinienem reklamować ten moduł? Nie ma innego sterownika jakiejś alternatywy, czy IZZY ma tylko jeden dedykowany?

  19. #219
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    cm812 ty to nowe kupiłeś czy już przelatane ?
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  20. #220

    Domyślnie

    Niby nowe, od lokalnego gościa co montuje takie wynalazki. Jego klient zrezygnował, że ciut za mały i pchnął mi to na fakturę z niewielkim upustem.
    Myślisz, że coś nie walnięte? Wyglądało na nietknięte, co prawda folia na wyświetlaczu jakby przyklejona raz jeszcze ale bez śladów użytkowania.
    Mogę pogonić sprzedającego (obiecał mi wpaść poustawiać anemostaty) że coś nie gra ale wolałem na forum sprawdzić czy to ja czasem nie błądzę
    Zegar, nie działa tzn nie odlicza czasu, temperatury odczytuje ale czy aby na pewno prawidłowe... nie wiem... przy wyrzucanym powietrzu 23*C i wwiewanym z zewnątrz 7*C
    wpada do pomieszczeń niby 28*C - ??? możliwe?
    Sprawdzę jeszcze na płytce w samym reku jaki daje prąd i podepnę na dłużej sterownik czy odpali, będzie odliczał czas, jakie tempy pokazuje i czy wywala FFFF-ki?

Strona 11 z 45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony