dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 45 z 45
Pokaż wyniki od 881 do 891 z 891
  1. #881

    Domyślnie

    Nie ma skroplin. No ale reku jest po to aby obniżyć wilgotność w domu. Z łazienek idzie 100% okresowo, wtedy ta cała wilgoć wraca do domu? Teraz mam 40-50% i nie chce tego zmieniac.

  2. #882
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Nie ma skroplin. No ale reku jest po to aby obniżyć wilgotność w domu. Z łazienek idzie 100% okresowo, wtedy ta cała wilgoć wraca do domu? Teraz mam 40-50% i nie chce tego zmieniac.
    Nie cała. I pamiętaj, że wraca do pomieszczeń z nawiewem, gdzie w sezonie grzewczym drastycznie brakuje wilgoci.

    Wykres sprawności odzysku wilgoci masz na wykresie w pierwszym poście.
    Te 95%, które było w pierwszej wersji instrukcji Izzifast to ewidentny błąd - w następnej wersji już było "Sprawność odzysku wilgoci do 65%". Jest znacznie niższa, od sprawności odzysku ciepła.
    Żeby policzyć musisz policzyć wilgotność bezwzględną strumienia na wywiewie i na czerpni i różnicę pomnożyć przez ten %. Czyli jak wyjdzie np. wewnątrz 11g/m3 a na zewnątrz 9g/m3 i przyjmiemy 60% to odzyskasz 1,2g/m3 i nawiew będzie miał 10,2g/m3 (oczywiście mniej, niż wywiew gdy na zewnątrz wilgotność jest mniejsza, niż wewnątrz).

  3. #883

    Domyślnie

    To jednak nie dla mnie. Nie chce obudzic sie z reką w mokrym nocniku.

  4. #884
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    To jednak nie dla mnie. Nie chce obudzic sie z reką w mokrym nocniku.
    Na zewnątrz mam 95% wilgotności , lekko mży, w domu 54% .
    Gdzie chcesz ten nocnik znaleźć?
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  5. #885

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Na zewnątrz mam 95% wilgotności , lekko mży, w domu 54% .
    Gdzie chcesz ten nocnik znaleźć?
    Jeżeli by tak było to ok. Tylko skąd mieć pewność że tak bedzie u mnie.

  6. #886
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ficki

    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    7

    Domyślnie

    Ale kaszana. Kupiłem izzi 302 pod koniec marca 2022, a zainstalowałem i uruchomiłem z początkiem września. Dzisiaj po ponad roku siedziałem w kuchni i nagle dobiega dziwny dźwięk jakby ktoś uruchomił silnik odrzutowy 100m od domu. Nasłuchuję próbuję rozpoznać skąd dźwięk dobiega, otworzyłem okno i nic się nie zmieniło, spojrzałem w górę na anemostat BINGO!
    Otworzyłem klapę skrzyni i silnik który nadmuchuje powietrze do domu wydaje niepokojące dźwięki, mój werdykt to łożysko ale co powiedzą spece o ile przyjadą to zobaczymy co stwierdzą. Napisałem maila do producenta i czekam co odpowiedzą. Patrzyłem na nowy wentylator to cena 1,5tys zwala z nóg (i to nie hrywien! )

  7. #887
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lukikow

    Zarejestrowany
    May 2021
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    39

    Domyślnie

    Jak wyglądają odzyski przy dzisiejszych mrozach (okolice -15)?

  8. #888
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukikow Zobacz post
    Jak wyglądają odzyski przy dzisiejszych mrozach (okolice -15)?
    Słabo. Od ok -8-9* zaczęły mi się coraz bardziej rozjeżdżać temperatury nawiewu i wywiewu (rozmrażanie na sterowniku wyskoczyło chyba już przedwczoraj (albo i wcześniej, nie zaglądam tam często). Przez moment, koło południa, jak temperatura na zewnątrz wzrosła w okolice -6 nawiew trochę zbliżył się do wywiewu a potem dalej zjazd wraz z temperaturą na zewnątrz. Przy -13.6 pojawił mi się X przy nawiewie. a potem padło mi zasilanie (w sensie zakład energetyczny nawalił). Za to obadałem teraz, i czerpnia nie jest zalodzona (poprzednio była i nie wiem, czy nie został za mały przepływ i przez to wymiennik też się oszronił, bo wywiew się zmniejszył). Wymiennik i kratka wentylatora bez szronu po ok. 10 minutach od awarii zasilania - trochę wody (strzelam, że ze 3ml) się polało z komory wyrzutni i odrobina lodu została na kształtce stalowej do której przykręcony jest wentylator wyrzutni (na styku z klapą)

  9. #889
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Przy takich temperaturach , to u mnie wskazania na wyświetlaczu rozmijają się ze stanem faktycznym.
    Rano - Na dworze -14, na wyświetlaczu -9, Wywiew 21, a termometr zestawu Testo pokazuje 23 w domu 22,5 na wysokości regulatora PC . Nawiewu nie zmierzę (w/g wyświetlacza teraz 12st/c a na zewnątrz w/g czujnika PC - 9,7stC)....nie dam rady tyle trzymać tuby przy anemostacie, bo temp spada powoli.
    Najważniejsze, że wszystko działa, nie zamarza, powietrze wlatuje i wylatuje..
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 09-01-2024 o 11:15
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  10. #890
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Przy takich temperaturach , to u mnie wskazania na wyświetlaczu rozmijają się ze stanem faktycznym.
    Owszem, warto weryfikować te czujniki. Nawet, jak nowe pokazują prawidłowo, to z czasem potrafią się rozjechać.
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8127054

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Rano - Na dworze -14, na wyświetlaczu -9, Wywiew 21, a termometr zestawu Testo pokazuje 23 w domu 22,5 na wysokości regulatora PC .
    Jak już porównujesz wskazania, to trzeba w dokładnie tym samym miejscu. To, że nawet przy każdym anemostacie wywiewnym masz tę samą temperaturę, to nie znaczy, że w rurach się ona nie zmieni zanim powietrze dotrze do czujnika wywiewu.

  11. #891

    Domyślnie

    Cześć , rekuperator Izzy 302 , moduł stałego przepływu , jak jest aktywny moduł to wydajność cały czas faluje w granicach 20m2/h w serwisie powiedzieli mi że to może być błąd pomiarowy i wszystko jest ok , tylko że zmiany obrotów wentylatorów słychać i moc na największych obrotach też się zmienia w granicach 15 W. Po wyłączeniu modułu słychać jednostajne obroty i pobór prądu się stabilizuje .Wy też tak macie ?

Strona 45 z 45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony