dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 45
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 891
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie Izzifast - nowy rekuperator z odzyskiem wilgoci.

    Dzisiaj dotarł do mnie zamówiony wczoraj rekuperator Izzifast. Dlaczego ten wybrałem - tutaj.

    Dzisiaj rozpakowałem i trochę się pobawiłem. Mam nadzieję, że jutro znajdę czas, żeby zamontować i że nie zabraknie mi jakiegoś drobiazgu, żeby pospinać instalację.

    Kilka fotek i pierwsze wrażenia, bo nie ma tego w sieci.

    Najpierw zaskoczenie, że na palecie przyjechały dwa pudła:



    Potem się okazało, że to na górze jest puste. Pewnie taki patent na zabezpieczenie przed położeniem jakiejś paczki na rekuperatorze przez kuriera.

    W zestawie dwie pary rękawiczek dla kamerdynera... Nie wiem po co. Może ze to taki luksusowy produkt?





    Wymiennik ERV366-h250-r


    Tutaj dane techniczne

    Mamy tu taki wykres:



    Producent twierdzi, że do 300m3/h nadają się wymienniki od 300mm - Izzi ma 250.
    Drugi zgrzyt, to sprawność temperaturowa - wg wykresu nie ma takiej długości wymiennika ani przepływu, żeby sprawność osiągnęła 90%. A na stronie peflex stoi:
    Sprawność odzysku ciepła do 95%
    Do tego:
    Sprawność odzysku wilgoci do 95%

    Co twierdzi producent wymiennika - widać na wykresie. Dla jasności - i tak to są rewelacyjne wyniki, jak dla rekuperatora z odzyskiem wilgoci.



    Możliwości sterownika są dosyć rozbudowane. Może brakuje większej elastyczności konfiguracji automatycznego bypasu - ale jest OK.
    Można ustawić cztery strefy czasowe z inną mocą. Przy czym fajne jest to, że nie jest to w żaden sposób powiązane z ustawieniami biegów. W harmonogramie ustawiamy % moc wentylatorów od 40 do 100% co 5%.
    Gdzie indziej ustawiamy % dla każdego z 3 biegów aktywowanych ręcznie.

    Pobór prądu wygląda tak (zmierzony):
    40% - 30W
    60% - 63W
    90% - 160W
    Max (wietrzenie) - 170W

    Zdziwiło mnie trochę, ze wymiennik się klei.



    Tu drobny zgrzyt - wtyczka nie mieści się przez otwór w puszce. Albo trzeba go powiększyć, albo odkręcić wtyczkę.



    Mam obawy co do szczelności klapy. Blacha jest dosyć cienka, wypełniona pianką izolacyjna (3cm) i zapinane to na dwie spinki z jednej strony. Przydałoby się IMO jakieś usztywnienie (np. przetłoczenia) albo spinki na środku (gdzie odpycha przycisk/czujnik otwarcia klapy (po otwarciu zatrzymuje wentylatory) i po bokach. Teraz nieszczelności nie znalazłem.

    Chyba dostałem używkę. Wg instrukcji co 90 dni włącza się przypomnienie o wymianie filtrów



    Edyta - jakby ktoś pytał, czy ERV działa:


    Jak widać raczej miałem za dużo, niż za mało. Pod koniec lutego pojawiła się suszarka kondensacyjna do ubrań, żeby nie było za wilgotno.

    Pierwszy sezon (czyli z wilgocią technologiczną) miałem rekuperator bez ERV i w większe mrozy przy reku na minimum nawilżacze Eldom NU5 (dosyć wydajne) nie potrafiły utrzymać wilgotności >=40%. W pomieszczeniach bez nawilżania prawie cały sezon grzewczy było <40%.

    Jak kogoś powszechnie powtarzane zalety odzysku wilgoci nie przekonują i twierdzi, że "suche powietrze mi nie przeszkadza" jeszcze jeden argument:

    O grypie:
    Najszybciej wirus rozprzestrzeniał się przy niskiej wilgotności powietrza, wynoszącej od 20 do 35%. W tych warunkach od 75% do 100% zdrowych świnek morskich stawało się nosicielami grypy. Gdy wilgotność osiągnęła 50%, wirusem grypy zaraziła się tylko jedna świnka. Przekazywanie wirusa zostało natomiast całkowicie zablokowane przy wilgotności wynoszącej 80%.

    O Covid

    Badano czasy przeżycia koronawirusów SARS na powierzchniach nieożywionych oraz w formie kropelek w powietrzu. Bardzo niskie temperatury (badane w temperaturze 6°C) i bardzo niska wilgotność (30%) umożliwiają wirusom przetrwanie przez długi czas na powierzchniach i w powietrzu. Nawet w umiarkowanych temperaturach 20-30°C istniał długi czas przeżycia, ale tylko wtedy, gdy powietrze było suche. Bardzo wysokie temperatury (>30°C) powodują, że koronawirusy są nieaktywne. Na szybkość przenoszenia z człowieka na człowieka wpływ mają warunki wewnętrzne" - wyjaśnia dr Walter Hugentobler, lekarz ogólny FMH i dr Stephanie Taylor - Harvard Medical School, Medical Advisors for Condair Group.



    Core twierdzi, że:

    To confirm this, we completed viral penetration tests to the ASTM F-1671 standard for our membrane materials. This is a standard test for medical garments, gloves, and gowns. This test uses a viral substitute (bacteriophage ΦX174) to measure transfer of particles in a liquid under pressure though a material [4]. The ΦX174 particle is ~25 nm in diameter, which is much smaller than an individual corona virus particle. For both our Mx4 ‘T4’ and HP ‘Gryphon’ membranes, no transfer of viral surrogates were observed in the ASTM F-1671 test, confirming that our membrane materials act as a viral barrier.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Izzi06.jpg
Wyświetleń:	10126
Rozmiar:	92,5 KB
ID:	428831   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Izzi07.jpg
Wyświetleń:	10118
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	428832   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Izzi09.jpg
Wyświetleń:	10051
Rozmiar:	71,7 KB
ID:	428833   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Izzi04.jpg
Wyświetleń:	10121
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	428834   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Izzi10.jpg
Wyświetleń:	14217
Rozmiar:	38,2 KB
ID:	428838  

    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 21-01-2024 o 01:37

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie



































    Edyta. Wrzucę do pierwszego postu kilka ostrzeżeń. Izzifast nie jest idealny. Ale IMO z rekuperatorów spełniających warunki konieczne (wentylatory AC i wymiennik polimerowy) jest znacznie tańszy od konkurencji. Można wręcz powiedzieć, że nie ma konkurencji. Ma oczywiście też wady które były opisywane w tym wątku. Najważniejsze to:

    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8013062


    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8062394

    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8127054
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Izzi26.jpg
Wyświetleń:	10028
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	428844   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Izzi27.jpg
Wyświetleń:	10407
Rozmiar:	80,5 KB
ID:	428845   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Izzi28.jpg
Wyświetleń:	10017
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	428846   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Izzi29.jpg
Wyświetleń:	10001
Rozmiar:	85,4 KB
ID:	428847  
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 16-03-2022 o 10:00

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Tulisko
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Kod pocztowy
    32-440
    Posty
    367

    Domyślnie

    Skrzynki antysmogowej sobie od razu nie zamówiłeś?
    Pow.ogrz:127m2, pow.użytk:102m2, okna 0,7-0,9 Veka SL82, ściany BK24 500+20cm 0,32; grunt 031 20cm, skosy i strop piana 25-28cm, strych 15-18cm, drzwi zew. Ud-1.1, WM samoróba, reku Mistral Smart 300EC, podlogówka 100%, PC P/W Aquarea 7kW +OKC250NTR/HP OZC dla +22-20: 4,5kW, zapotrz. 7122 kWh/rok

    sezon 2019/20 - CO bez CWU ~2000kWh - temp. wewn. 21-23*C
    -2020 -CO+CWU -23-24*C ~2500kWh
    -2021 -CO+CWU -23-24*C ~2800kWh
    -2022 -CO+CWU -23-24*C -2454kWh
    -2023 -CO+CWU -23-24*C -2370kWh

  4. #4

    Domyślnie

    Super, w końcu będzie jakaś opinia użytkownika. Szkoda, że już praktycznie po sezonie grzewczym, ponieważ bardzo interesuję mnie odzysk wilgoci.
    130m2 powierzchni użytkowej, 145m2 pow. ogrzewanej, dodatkowo piwnica 70m2, ocieplenie ścian 15cm białego, ocieplenie poddasza 24cm grafitowego, 100% podłogówka + 2 grzejnik w łazienkach i 1 grzejnik w piwnicy w pralni, ogrzewanie Skam- P Plus 12kw + Iryd PID, panele słoneczne

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wrozansk

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Radziuszki
    Kod pocztowy
    16-500
    Posty
    124

    Domyślnie

    Sam się wacham między tym, Alnor HRU a Komfovent Domekt R (obrotowy).
    Sam montujesz czy jednak wolisz zachować gwarancję?
    Ostatnio edytowane przez wrozansk ; 06-04-2019 o 10:05
    Dom w Rododendronach 6 PT
    Powierzchnia grzanych podłóg 256m2, w tym piwnica 64m2. Ogrzewana kubatura 616m3. OZC 7,8 kW. Ogrzewanie: Pompa ciepłą G-W. 100% podłogówki, WM z odzyskiem ciepła i wilgoci.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tulisko Zobacz post
    Skrzynki antysmogowej sobie od razu nie zamówiłeś?
    W którą włożę taki sam filtr? Jaki to ma sens?
    Wcześniej myślałem, żeby przed reku dać g4 - ale powinien bez problemu wejść do reku przed fabrycznym filtrem.

    Cytat Napisał darianus Zobacz post
    Szkoda, że już praktycznie po sezonie grzewczym, ponieważ bardzo interesuję mnie odzysk wilgoci.
    Niestety. Cokolwiek o sprawności odzysku wilgoci i ciepła da się powiedzieć za jakieś 7-8 miesięcy.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    To ile PLN taka maszynka...?
    I gdzie można kupić...?
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    5990 zł - aktualnie przesyłka gratis.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    5990 zł - aktualnie przesyłka gratis.
    Sporo...
    Ja przeważnie montuję takie jak ktoś nie potrzebuje wodotrysków...
    https://allegro.pl/oferta/rekuperato...reg-7899317751
    Ewentualne modyfikuję sterowanie dodając ARW aby był ekonomiczniejszy i było większe pole manewru z wydajnościami...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.568
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Sporo...
    Ja przeważnie montuję takie jak ktoś nie potrzebuje wodotrysków...
    https://allegro.pl/oferta/rekuperato...reg-7899317751
    Ewentualne modyfikuję sterowanie dodając ARW aby był ekonomiczniejszy i było większe pole manewru z wydajnościami...
    Alnor jednak też wyraźnie tańszy.
    https://allegro.pl/oferta/rekuperato...3-3930cfa13a38

    A moze to poprostu Tywent w innym opakowaniu ?

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.917

    Domyślnie

    Z prądem też się troszkę nie zgadza , szczególnie pierwszy bieg (17,80,170W w tabelce sprzedawcy) ale wygląda nieźle.
    Teraz będzie się Kaizenowi czas dłużył...do zimy

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Z prądem też się troszkę nie zgadza , szczególnie pierwszy bieg (17,80,170W w tabelce sprzedawcy) ale wygląda nieźle.
    Wydajność podawałem nie dla biegów (bo te można sobie dowolnie definiować, a poza tym raczej nie będą używane, gdy definiować plan dobowy). Ale 17W nie da się osiągnąć. 40% wydajności to minimum i ciągnie wtedy 30W (a nawet częściej 32W).
    Przy okazji uzupełnienie - przy ustawianiu harmonogramu można ustawiać wydajność co 5%. Przy ustawianiu biegów co 1%.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 06-04-2019 o 02:06

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wydajność podawałem nie dla biegów (bo te można sobie dowolnie definiować, a poza tym raczej nie będą używane, gdy definiować plan dobowy). Ale 17W nie da się osiągnąć. 40% wydajności to minimum i ciągnie wtedy 30@ (a nawet częściej 32W).
    Przy okazji uzupełnienie - przy ustawianiu harmonogramu można ustawiać wydajność co 5%. Przy ustawianiu biegów co 1%.
    Teraz pytanie czy te 40% wydajności na sterowniku odpowiada faktycznemu przepływowi...?
    A mógłbyś pomierzyć zużycie tak co 10% aż do max i ile pobiera w pozycji wyłączone...? ( Kiedyś testowałem Jan gaz-a i daleko mu było do deklaracji producenta...)
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Teraz pytanie czy te 40% wydajności na sterowniku odpowiada faktycznemu przepływowi...?
    A mógłbyś pomierzyć zużycie tak co 10% aż do max i ile pobiera w pozycji wyłączone...? ( Kiedyś testowałem Jan gaz-a i daleko mu było do deklaracji producenta...)
    Wyłączony pobiera 3W. Tylko to kompletnie bez znaczenia, bo przecież taki sprzęt chodzi ciągle.

    % pewnie nie odpowiadają przepływowi, zwłaszcza, ze ten zależy od oporów. Prawdopodobnie odpowiadają napięciu sterującemu posyłanemu do wentylatorów co z grubsza odpowiada obrotom wentylatora.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wyłączony pobiera 3W. Tylko to kompletnie bez znaczenia, bo przecież taki sprzęt chodzi ciągle.

    % pewnie nie odpowiadają przepływowi, zwłaszcza, ze ten zależy od oporów. Prawdopodobnie odpowiadają napięciu sterującemu posyłanemu do wentylatorów co z grubsza odpowiada obrotom wentylatora.
    No właśnie najbardziej interesuje mnie to "z grubsza"...
    Ile faktycznie trzeba ustawić % aby na instalacji było np 120m3/h...?
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    No właśnie najbardziej interesuje mnie to "z grubsza"...
    Ile faktycznie trzeba ustawić % aby na instalacji było np 120m3/h...?
    To bez pomiarów na czerpni/wyrzutni w swojej instalacji nie będziesz wiedział.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    5990 zł - aktualnie przesyłka gratis.
    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Sporo...
    A jak nazwać ceny entalpicznych Zehnderów czy innych Brinków?

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Ja przeważnie montuję takie jak ktoś nie potrzebuje wodotrysków...
    https://allegro.pl/oferta/rekuperato...reg-7899317751
    A co montujesz jak ktoś ich potrzebuje ?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    A jak nazwać ceny entalpicznych Zehnderów czy innych Brinków?



    A co montujesz jak ktoś ich potrzebuje ?
    Jak ktoś potrzebuje wodotryski to odsyłam do hydraulika niech sprzeda co klienta sobie życzy...

    Dla mnie to nawet te poniżej 4k za Tywent-a jest poronione no ale cena jest taka jaką jest w stanie zapłacić kupujący...
    Dorobi się do tego trochę bełkotu i pójdzie wszystko...
    No przecież to "rekuperacja" ...( A w międzyczasie sprzeda się trochę iluzji lepszego życia w postaci jakichś modułów letnich, filtracyjnych, chłodniczych czy innych czarów...)
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  19. #19

    Domyślnie

    A ja mam pytanie do Was szanowni forumowicze. Też jesteśmy teraz na etapie wyboru centrali do naszego domku. Zaciekawił mnie ten model ze względu na cenę i opisane w tym wątku rozwiązania techniczne. Nasz dom niestety jest troszkę większy - ok. 140m2 parterówka. Zastanawiam się czy taki IzziFast 300 da radę. Niestety nie ma większych braci. Z tego co czytałem kiedyś to polecano bardziej przewymiarowane centrale aby chodziły sobie na mniejszym biegu/obciążeniu. W wycenach mamy centrale w okolicach 10 tys. i to z 8% VAT a tutaj jest 6 tys. i to 23% więc różnica spora. A nie ukrywam że 10 tys. za skrzynkę z metalu, 2 silniki i sterownik to spora suma Dzięki za wszelkie sugestie.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Znalazłem chwilę, żeby powiesić rekuperator. Wylądował na suficie. Żeby było lżej wybebeszyłem co się dało i zrobiłem kilka fotek.




    Klapa bypasa od strony wymiennika. Idealnie szczelny nie jest - przy zamkniętym bypasie powietrze ma ze 2cm - może tędy omijać wymiennik.



    A tu ta sama klapa od strony czerpni.



    Dokładny model wentylatora.

    Specyfikacji dokładnie takiego nie znalazłem. Tutaj dane techniczne wentylatora z końcówka "03". Jeżeli ta końcówka to jakaś kosmetyka (ktoś wie, co ostatnie cyferki oznaczają u tego producenta?) to potrafi dmuchać "trochę" mocniej, niż twierdzi peflex. W danych wymiennika core jest wykres oporów - ale dla wymiennika o długości 50cm. W Izzifast jest 25cm. Jeżeli przyjąć, że opory będą 2x większe, to wymiennik z Izzi przy przepływie 350m3/h będzie stawiał opór ok. 140Pa. Do tego dorzućmy z 50Pa na czysty filtr i trochę na resztę oporów - to mamy wydajność grubo ponad 400m3/h.
    290m3/h to ten wentylator jest w stanie pompować powietrze przy oporze 400Pa. Z czego 100Pa to opór wymiennika. Zostaje 300Pa na filtr i resztę instalacji. Czyli nie jest w stanie "zapchać" filtra M5 na maksa, bo wg norm zapchany stawia 450Pa sam filtr (250Pa G4 - czyli ten mógłby zapchać na maksa).

    Wymiennik:






    Tak wygląda na suficie.



    Niby jest stelaż montażowy, ale jest on z dwóch w miarę sztywnych kątowników, ale są one połączone dwoma cienkimi pasami giętkiej blachy. Lepiej by się sprawdziła sztywna rama z przetłoczeniami. Do tego, jak widać na wcześniejszym zdjęciu ten stelaż jest o centymetr czy dwa za szeroki. Lepiej zmierzyć reku i odległość otworów montażowych od brzegu stelaża. Generalnie trzeba zrobić otwory węziej niż wzorując się na stelażu.

    Przy podwieszeniu pod sufitem filtry trzymają się stabilnie. Wentylatory w miarę. Bypas i wymiennik mają tendencje do wysuwania się. Wymiennik nawet pomimo blaszki (a jakże - cienkiej i wyginającej się jak żyletka) podtrzymującej go. Mam nadzieję, że po zamknięciu skutecznie dopycha to klapa.






    Zostało mi jeszcze przepiąć kanały.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Izzi31.jpg
Wyświetleń:	10536
Rozmiar:	87,6 KB
ID:	429205   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Izzi32.jpg
Wyświetleń:	10645
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	429206   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Izzi33.jpg
Wyświetleń:	9741
Rozmiar:	92,0 KB
ID:	429207   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Izzi35.jpg
Wyświetleń:	9712
Rozmiar:	91,0 KB
ID:	429210   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Izzi34.jpg
Wyświetleń:	9635
Rozmiar:	53,1 KB
ID:	429217  

    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 14-04-2019 o 18:27

Strona 1 z 45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony