dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 45
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 891
  1. #301
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A ja 23, albo nawet 24.
    Dlatego, że latem i tak mniej więcej tyle mam w domu, a bypass włacza się wcześniej, kiedy wieczorem się ochladza.

  2. #302
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Sprawdziłem - u mnie minimalna temperatura przy której może działać bypass to 5C, ale w sumie mam ustawione domyślne 14C

  3. #303
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A ja 23, albo nawet 24.
    Jak za darmo, to ja chciałbym w nocy mieć nawet z 18 w sypialni w upały, które i tak w dzień podbiją temperaturę o ładnych kilka stopni.

  4. #304
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Tylko, że bypass tego nie zapewni. Przy chłodnych nocach większy efekt dają uchylone na noc okna.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #305
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Tylko, że bypass tego nie zapewni. Przy chłodnych nocach większy efekt dają uchylone na noc okna.
    Wpuszczając smród i hałas? Wolałbym rurami rekuperacji. Które u mnie biegną na stropie - a co za tym idzie powietrze nawet jakby na zewnątrz miało 8* i bypas był szczelny (w Izzifast daleko mu do tego i standardowo część idzie przez wymiennik) - to i tak by z anemostatów wylatywało o kilka stopni cieplejsze. Za to strop byłby chłodzony i akumulowałby chłód.

  6. #306
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wpuszczając smród i hałas?
    Nie mieszkam tam, gdzie Ty.
    I w przeciwieństwie do Ciebie mam wybór - mogę ustawić bypass na prace od 5C, albo mogę otworzyć okna.
    Wybrałem okna.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 18-09-2020 o 20:21
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #307
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nie mieszkam tam, gdzie Ty.
    Pochwalisz się, jak wyglądają u Ciebie filtry z czerpni gdy je wymieniasz w okresie, gdy temperatura spada poniżej 10*?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 18-09-2020 o 21:09

  8. #308
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A to filtry wyłapują smród ? Używasz węglowego ?
    Nie mam takiej potrzeby.
    Bo u mnie latem na filtrze jest trochę małych muszek, wiosną pyłków z brzozy jabłoni i tyle.
    Nie narzekam na jakość powietrza o tej porze roku, podobnie stację kolejowa mam jakieś 3km od domu, więc mi nie doskwiera.
    Jeszcze nie zdążyło mi się, by obudził mnie hałas zza okna, zamiast alarmu w tel...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #309
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A to filtry wyłapują smród ? Używasz węglowego ?
    Nie. Zimą F7.

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nie mam takiej potrzeby.
    Jakiej potrzeby? Pokazywania fotek? Jak masz czyste, to będziesz rodzynkiem w tym wątku. Jak zwał, tak zwał - otwierając okna wpuszczasz do domu to, co filtry pokazane w tym wątku wyłapują.

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jeszcze nie zdążyło mi się, by obudził mnie hałas zza okna, zamiast alarmu w tel...
    Mam ze 300m od domu działkę z domkiem rekreacyjnym. Jak tam spałem to regularnie mnie tam budziły ptaki piłujące dzioby.
    Mój pies i pies sąsiada regularnie szczekają na zwierzaki przemykające się po drodze. A bywa, że psy z całej okolicy piłują się na raz - nie wiem o co chodzi, ale nie mogą się drzeć na to samo zwierzę czy zagrożenie. Chyba mają jakiś zintegrowany system alarmowania przed np. lisem czy innym drapieżnikiem.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 18-09-2020 o 21:31

  10. #310
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Filtr F7 neutralizuje "smród' ?
    Przepraszam, ale chyba zgubiłeś wątek.
    Nie rozmawiamy o zimie, bo zimą jakby nie czuję potrzeby wychładzania domu nocą
    Zimą wszystkie okna pozamykane, filtry naturalnie czarne.
    Nie rozumiem, dlaczego mam się panicznie bać tego, co latem, zamiast wpaść przez okno zostanie wyłapane filtrami zgrubnymi klasy G4(5).
    Mam nie oddychać w ogrodzie, czy na tarasie ?
    Pisałem Ci coś o kloszu ostatnio ? To kolejny przykład...

    Poza tym, pisałeś o "smrodzie i hałasie"
    U mnie nic nie śmierdzi, a pies mnie nie budzi szczekaniem, to to ja go wypuszczam
    Dlatego napisałem "nie mieszkam tam, gdzie Ty"
    Mam wybór, korzystam z otwierania okiem, a nie obniżania temp pracy bypasu.

    Ty nie masz ani jednej, ani drugiej możliwości, ale negujesz moj wybór
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 18-09-2020 o 22:10
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #311
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Filtr F7 neutralizuje "smród' ?
    Na mój nos wystarczająco.

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Przepraszam, ale chyba zgubiłeś wątek.
    Nie rozmawiamy o zimie, bo zimą jakby nie czuję potrzeby wychładzania domu nocą
    Doprawdy? To chyba zapomniałeś, o czym dyskutujemy - po co ograniczenie temperatury zewnętrznej poniżej której bypass się nie otwiera:

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    U mnie jest to 23C, więc zimą nie ma opcji, by bypass się uaktywnił

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Zimą wszystkie okna pozamykane, filtry naturalnie czarne.
    A teraz jakie masz? Jak wyglądały ostatnio wymienione?
    trochę małych muszek, wiosną pyłków z brzozy jabłoni i tyle.?
    Nie wierzę. Nie ma takich filtrów w wątku z ich fotkami.


    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nie rozumiem, dlaczego mam się panicznie bać tego, co zamiast wpaść przez okno zostanie wyłapane filtrami G4(5).
    Nie rozumiem, czemu miałbyś się bać panicznie. Nie rozumiem też czemu ochoczo i w podskokach chcesz to wpuszczać. Rozumiem takie stanowisko u miłośników WG - ale nie rozumiem u kogoś, kto ma WM.

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Mam nie oddychać w ogrodzie, czy na tarasie ?
    Ile jesteś w ogrodzie czy na tarasie? Średnio w roku 20 minut dziennie? To palacz papierosów więcej czasu się truje dziennie. I też jest z tego powodu szczęśliwy. Skoro to takie super, to czemu płacisz za filtry w rekuperatorze? Zdemontuj.

  12. #312
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Mam G4, wymienione dwa tygodnie temu. Szkoda, ze nie zrobiłem zdjęć.
    Moze za dwa tygodnie (choć pewnie do tego czasu się uaktywnią kominy)

    Jaki filtr masz założony teraz ?
    F7 raczej nie - jak sobie aktualnie radzi ze smrodem w Twojej okolicy ?

    Pytasz po co mi filtry w reku ?
    Przyznam - nie spodziewalem się
    Zimą wiadomo - filtracja PMów transportujących BaP.
    Latem - po to, by te wszystkie pyłki, muszki nie zostały zaciągnięte do wymiennika, nie zwiększyły jego oporów, nie pogorszyły sprawności.
    Czyż nie po to filtrujemy powietrze wywiewane ?

    Wydaje mi się, że latem, kiedy spedzam w ogrodzie kilka h dziennie (do tego trzeba wliczyć jeszcze spacer z psem, plus rower) to średnia przebywania poza domem wyniesie jednak grubo powyżej 20min.

    Czy kiedy byłaś niemowlęciem rodzice wyłączali telefon i dzwonek w drzwiach, kiedy zasypiałeś? Znam takich rodzicow...
    Bo jakoś niewiarygodne wydaje nie się to, co czytam - że nie możesz spać przez poranny śpiew ptaków, czy szczekanie psa. Że drażni Ciebie niefiltrowane, letnie powietrze.
    Po co wyprowadzałes się z miejskiego betonu ?

    BYły już podobne dyskusje, ale jakoś nie przypominam sobie album aby ktos jeszcze tak szczelnie odgradzał się od letniego świata zewnętrznego...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #313
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Odnośnie dyskusji mojsze jest mojsze niż Twoje nie wchodzę w szczegóły. Ale odnośnie wyłapywania zapachów. Mam przygotowane miejsce na filtr węglowy, ale brak czasu na jego montaż. Jednak co ciekawe, F8 rzeczywiście skutecznie wyłapuje zapachy. Nawet gdy sąsiad obok zaczął utylizować worki po budowie w sposób nie do końca elegancki, to w domu nawet tego nie poczułem, choć było dość blisko czerpni.

  14. #314
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Zgadzam się, ja też to odczułem i dlatego zimą nikt nie otwiera okiem.
    ALe rozmawiamy o okrecie, kiedy dzienne upały podbijają temp w domu i chcemy ją zbić bypasem.

    Poza tym - nawet latem (wiosną), kiedy za oknem kwitną bzy, w domu czuć je dopiero po otwarciu okna..
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #315
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hansons83

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Łodź
    Kod pocztowy
    94-003
    Posty
    67

    Domyślnie

    Witam.

    Czy to normalne, że zanim powietrze dotrze do anemostatu ma temperature aż 4 stopnie wyższą?
    Nawiew (czujnik rekuperatora)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nawiew.JPG
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	17,4 KB
ID:	448437

    Anemostat:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	anemostat.JPG
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	15,3 KB
ID:	448438

    Kanał (2x pe-flex 75) do mierzonego anemostatu idzie pionem w wełnie i w wełnie nad karton gipsem na poddaszu ma ok. 10m, reku pracował na 70% wydajności.

  16. #316
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał hansons83 Zobacz post
    Czy to normalne, że zanim powietrze dotrze do anemostatu ma temperature aż 4 stopnie wyższą?
    Dziwna, to jest temperatura 16* na nawiewie. Jaką miałeś sprawność? U mnie nie spadła w ciągu ostatniej doby poniżej 20*. Przetestuj zaklejenie kanału bypassa - może być winowajcą (ja podrasowałem i chyba jest w miarę szczelnie - ale pewnie na zimę znowu bypass całkiem zdemontuję i zakleję kanał).

    Generalnie w kanałach nieizolowanych poprowadzonych w przestrzeni ogrzewanej powietrze się ogrzeje.

  17. #317
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hansons83

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Łodź
    Kod pocztowy
    94-003
    Posty
    67

    Domyślnie

    Akurat, była dość ciepła noc i bypass był otwarty niemal całą, stąd te 16 stopni, w domu ciągle ponad temp. komfortu. Co do zatkania bypassu to już ostatniej zimy testowałem i różnica w odzysku jest spora. Nie spodziewałem się, że 4 stopnie się ogrzeje w dość krótkim kanale, ale w sumie ma on temp. pokojową.

  18. #318

    Domyślnie

    Witajcie,
    Chciałbym zintegrować reku Izzyfast z instalacja inteligentnego domu (Domoticz). Czy ktoś próbował komunikować się z nim inaczej niż przez dedykowany sterownik?

    Jeśli nie ma takiej możliwości to może ktoś mi poleci jakiś inny entalpiczny reku 200-250m3/h, który da się łatwo zintegrować z obcym systemem sterowania?

  19. #319
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    ThesslaGreen integruje się pięknie przez modbus. Ale na entalpiczne wymienniki trzeba zaczekać.

  20. #320
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pstawik

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Kod pocztowy
    39-120
    Posty
    189

    Domyślnie

    A ten reQnet z pe-flexa nie integruje się? Ma on entalpię, tani nie jest, ale wg mnie do integracji całkiem niezły. Cały czas nad nim myślę, ale nie wiem czy nie przepłącę... czy ta entalpia zadziała? Czy nie lepiej zwykły reku i nawilżanie pomieszczeń w zależności od potrzeb innymi urządzeniami?

Strona 16 z 45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony