dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 34 z 45
Pokaż wyniki od 661 do 680 z 891
  1. #661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Można ustawić od -3 do 5 stopni. Przy erv -3 to duży zapas.
    Centrala odszraniala mi się w tym sezonie 4 razy po 10-15 minut gdy temp. na zewnątrz spadała grubo poniżej -12st.
    Do tego czasu przy dobrze zaizolowanej czerpni FPX na pewno miał co robić w zakresie od -3 do -10. Trochę było godzin o temp w zakresie -3 do -10. Chyba, ze czerpnia jest zaizolowana mniej już 5cm i już przed wejściem zyskuje kilka stopni na +

  2. #662
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    U mnie zyskuje +3 stopnie na filtrze w kotłowni, w której jest 25 stopni. Czyli te +3 stopnie grzeje z COP4.

    Takich dni wbrew pozorom u mnie nie było tak dużo, można na placach 2 rąk polczyć. Za to wszystkie dni powyżej -3 ERV odzyskuje przewagę nad rotorem. W tym spory zysk latem na redukcji wilgotności w upalne dni (przy chłodzeniu domu).
    Zeszłej zimy grzałka praktycznie się nie włączała..
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  3. #663

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    U mnie zyskuje +3 stopnie na filtrze w kotłowni, w której jest 25 stopni. Czyli te +3 stopnie grzeje z COP4.

    Takich dni wbrew pozorom u mnie nie było tak dużo, można na placach 2 rąk polczyć. Za to wszystkie dni powyżej -3 ERV odzyskuje przewagę nad rotorem. W tym spory zysk latem na redukcji wilgotności w upalne dni (przy chłodzeniu domu).
    Zeszłej zimy grzałka praktycznie się nie włączała..
    Dążę do tego se temp powinna być jak najniższa. Nie powinno dochodzić do żadnych strat lub zysków. To co jest zyskiem zima jest strata w lecie. Ja nie nam rotora tylko przeciwpradowo-krzyżowy

  4. #664
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    I tak i nie.
    Przy przy -6 mam na wlocie -3. Delta temperatury to 31 stopni.
    Gdy latem jest na zewnątrz 35, a w kotłowni 25, to mam deltę 10 stopni. Przy delcie 10 stopni różnica to 1 stopień - czyli w zasadzie tyle co nic. A zimą ta strata do wentylacji mi się opłaca, bo kotłownia tak czy inaczej straci ciepło do garażu, więc wolę je oddać do wentylacji.

    Byłem przekonany, że rozmawiamy o rotorze. W takiej sytuacji brak odzysku wilgoci stawia go w zasadzie jeszcze niżej w 95% dni w roku. Właśnie dziwiła mnie dość wysoka temperatura na wyrzutni.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  5. #665

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    I tak i nie.
    Przy przy -6 mam na wlocie -3. Delta temperatury to 31 stopni.
    Gdy latem jest na zewnątrz 35, a w kotłowni 25, to mam deltę 10 stopni. Przy delcie 10 stopni różnica to 1 stopień - czyli w zasadzie tyle co nic. A zimą ta strata do wentylacji mi się opłaca, bo kotłownia tak czy inaczej straci ciepło do garażu, więc wolę je oddać do wentylacji.

    Byłem przekonany, że rozmawiamy o rotorze. W takiej sytuacji brak odzysku wilgoci stawia go w zasadzie jeszcze niżej w 95% dni w roku. Właśnie dziwiła mnie dość wysoka temperatura na wyrzutni.
    Przez cała zimę zużycie energii to same wentylatory ok. 30-40 W poza tym, ze 4 razy się odszranial przy najniższych temperaturach ok 40 min. łącznie.
    Jakie wysokie temperatury na wyrzutni masz na myśli?

  6. #666
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    O sprawności odzysku energii sumarycznie świadczy różnica między temperaturą zewnetrzna, a wyrzutnia.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  7. #667

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    O sprawności odzysku energii sumarycznie świadczy różnica między temperaturą zewnetrzna, a wyrzutnia.
    Tak, tylko nie wiem które wysokie temperatury na wyrzutni Cię dziwiły?

  8. #668
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.934

    Domyślnie

    Ostatni post o Izzim w wątku o nim ..daleko z tyłu. Brawo Wy.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  9. #669
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał gruchot Zobacz post
    Tak, tylko nie wiem które wysokie temperatury na wyrzutni Cię dziwiły?
    Wszystkie
    - 3/-15
    1/8


    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Ostatni post o Izzim w wątku o nim ..daleko z tyłu. Brawo Wy.
    To nie do końca nie o Izzie-m. Jakby nie było, Izzie ma wymiennik ERV, któego cechy zostały porówanane z innymi wymiennikami.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  10. #670
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.934

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Wszystkie
    - 3/-15
    1/8




    To nie do końca nie o Izzie-m. Jakby nie było, Izzie ma wymiennik ERV, któego cechy zostały porówanane z innymi wymiennikami.
    To załóż wątek o porównaniu reku z wymiennikami ERV a kolega od Valloxa niech sobie o nim założy. Skoro je montuje czy sprzedaje to tym bardziej. Pomijam już, że reklama na forum jest płatna.
    Gdzie masz ostatnie porównanie Izziego z czymkolwiek?

    PS...przypomnę, że jest wątek o Thessli z odzyskiem wilgoci, reku który masz, więc tym bardziej się dziwię, że tu robicie śmietnik skoro nie macie Izziego.
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 07-03-2021 o 16:15
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  11. #671

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    To załóż wątek o porównaniu reku z wymiennikami ERV a kolega od Valloxa niech sobie o nim założy. Skoro je montuje czy sprzedaje to tym bardziej. Pomijam już, że reklama na forum jest płatna.
    Gdzie masz ostatnie porównanie Izziego z czymkolwiek?

    PS...przypomnę, że jest wątek o Thessli z odzyskiem wilgoci, reku który masz, więc tym bardziej się dziwię, że tu robicie śmietnik skoro nie macie Izziego.
    Docelowo chodziło mi o to, ze większość marketingowa dotycząca Izziego, przy dobrze wykonanej instalacji ma problemy. Sam rzuciłeś jakiś czas temu pytanie co może być alternatywa bez nagrzewnicy wstępnej

  12. #672
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.934

    Domyślnie

    Cytat Napisał gruchot Zobacz post
    Docelowo chodziło mi o to, ze większość marketingowa dotycząca Izziego, przy dobrze wykonanej instalacji ma problemy. Sam rzuciłeś jakiś czas temu pytanie co może być alternatywa bez nagrzewnicy wstępnej
    Nie pytałem co może być alternatywą BEZ nagrzewnicy wstępnej, tylko o to, czy zamiast instalować nagrzewnicę, można sobie położyć w rurze czerpni kabel grzewczy.
    Ja swoją instalację robiłem sam, w/g zaleceń sprzedawcy komponentów i problemów nie mam. Jak ktoś nie doczytał, że poniżej -7stC reku wchodzi w tryb odmrażania , to owszem "problem" może mieć, podobnie z tym kiedy przy -20stC na dworze spodziewał się nawiewu +18stC
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  13. #673

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Nie pytałem co może być alternatywą BEZ nagrzewnicy wstępnej, tylko o to, czy zamiast instalować nagrzewnicę, można sobie położyć w rurze czerpni kabel grzewczy.
    Ja swoją instalację robiłem sam, w/g zaleceń sprzedawcy komponentów i problemów nie mam. Jak ktoś nie doczytał, że poniżej -7stC reku wchodzi w tryb odmrażania , to owszem "problem" może mieć, podobnie z tym kiedy przy -20stC na dworze spodziewał się nawiewu +18stC
    Ale dlaczego kable? Nagrzewnica za 300 PLN to za drogo?
    Jak te kable wysterujesz, przekaźnik dobierzesz? itp...

  14. #674
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.934

    Domyślnie

    Tu nie o cenę chodzi a o miejsce. Znajomy ma GWC a raczej miał z kamionki. Coś się zawaliło ,więc puścił przez czerpnię, no i reku (Vents) przymarzało. Odcinki z sufitu do reku ma krótkie i nie za bardzo jest jak nagrzewnicę wcisnąć Ponieważ Kaizen wspomniał o wciskaniu kabla w bypass, zacząłem się w temacie kolegi zastanawiać nad kablem ale wzdłuż rury. Oczywiście nie mam o tym pojęcia, dlatego pytam bo na pierwszy rzut oka wydaje się to proste.
    Zwykły, ręczny włącznik , bu odpalić kabel na noc przy dużych minusach by się nie sprawdził? Musi być coś mądrzejszego ?
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  15. #675

    Domyślnie

    Jeśli taka forma (włącznik ręczny) mu odpowiada, to nie ma technicznych przeciwskazań by wewnątrz czerpni umieścić kabel grzewczy.
    Tylko to się nie kalkuluje.
    Dobry kabel samoregulujący, o mocy 30 w/m to będzie gdzieś 50 PLN / metr.
    Ile tego kabla będzie trzeba to ci nikt nie powie (musisz poczekać aż policzy to kolega Kaizen).

  16. #676
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Policzyć to nie problem

    Trzeba tylko odpowiedziać na pytanie przy jakich temperaturach będzie używany i jaką temperaturę min masz mieć na wejściu do rekuperatora. Kolejne pytanie to strumień powietrza.

    Jesli policzymy od -20 do -7, dla max przepływu, to zrobi nam się duża moc i przy -8 na połowie przepływu na nawiewie zrobi nam się powiedzmy +15. Bez sensu totalnie...
    Samoregulacja z termostatem - nawet z fluktuacją to raczej must have. Inaczej bez sensu stracimy energię w różnych zakresach temperatur i cała przewaga wymiennika straci sens.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  17. #677

    Domyślnie

    Taki ciekawy film
    130m2 powierzchni użytkowej, 145m2 pow. ogrzewanej, dodatkowo piwnica 70m2, ocieplenie ścian 15cm białego, ocieplenie poddasza 24cm grafitowego, 100% podłogówka + 2 grzejnik w łazienkach i 1 grzejnik w piwnicy w pralni, ogrzewanie Skam- P Plus 12kw + Iryd PID, panele słoneczne

  18. #678

    Domyślnie

    Cytat Napisał darianus Zobacz post
    Taki ciekawy film
    [video]
    Bardzo ciekawy.
    Ten Izzifast taki wspaniały bo pracuje przy -7 st.C - wywiewając powietrze z hali magazynowej, gdzie jedynym źródłem wilgoci jest prowadzący i operator kamery
    19 stC i 33 % RH to przy temperaturze 23 tsC - 27% RH - noo... nie da się ukryć, dali mu wycisk.

    Test bardzo "obiektywny"
    Przy okazji dowiedzieć się można, że konkurencja to się rozpada, zużywa prąd, skrapla się w nich brudna woda, śmierdzi... i potrzebuje nagrzewnicy.

  19. #679

    Domyślnie

    Mam pytanie. Dom 160 metrów powierzchni. Parterowy, wszystkie kanaly będą poprowadzone po stropie na nieużywanym poddaszu. Czy 302 erv da radę?

  20. #680

    Domyślnie

    Masz 303erv u siebie zamontowany? Ja mam 160 metrów i zastanawiam się czy da radę u mnie

Strona 34 z 45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony