dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 45
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 891
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał tankredus Zobacz post
    Rzeczywiście... temp spadła od 20:00 do 4:00 o ok. 0.8 stopnia (tylko taki wspólny przedział czasowy) na wykresach.
    Z bypassem otwartym w tym samym czasie o 2 stopnie. Czyli różnica 1.2 stopnia... ale warunki inne bo z bypassem było średnio zimniej o 2 stopnie na zewnątrz.
    Przyjmijmy zatem, że przy 21 stopniowym upale bypass schłodzi dom o 1 stopień. Czekam na dalsze obserwacje.
    Czekaj, ale i tak się dowiesz, że u niego działa. Tak jak u innych nie ma problemu ze suchym powietrzem w ziemie przy reku. Tylko ja mam.

  2. #62
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Rolety jak lubisz siedzieć jak w norze to tak. No ale widać kolejny dobry wybór. Klime se kup.

    Wiecej daje roleta zewn, sciagnieta w trakcie nieobecnosxi na 4/5,
    Czytaj uważniej.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Czytaj uważniej.
    Czytałem mistrzuniu.
    Jak jesteś w domu to się gotujesz. No super. Chyba, że Ciebie i rodziny cały czas w nim nie ma.

  4. #64
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jak jestem w domu, to w sypialniach moze byc przysloniete do 4/5, bo mnie i tak tam za dnia nie ma.
    W kuchni i salonie mam okna z 3 stron swiata - zaslonięta jest tylko zaluzja ze strony, z ktorej świeci slonce. Pozostałe dwa okna dają wystarczającą ilość swiatla.
    Gdybym sie "gotował", to bym zainstalował klimę - ale poki co nie widzimy takiej potrzeby.

    Temat nie jest jednak o zaluzjach i ich uzytkowaniu, jak masz jakies pytania, to założ (znajdż) odrębny wątek
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #65
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał tankredus Zobacz post
    Rzeczywiście... temp spadła od 20:00 do 4:00 o ok. 0.8 stopnia (tylko taki wspólny przedział czasowy) na wykresach.
    Jak już, to gdzieś od 19:30 do 6:30 - przedziały są czterogodzinne na osi poziomej.

    Dobra, zrobi się cieplej w dzień, to przećwiczę jeszcze raz i wrzucę dane w tabelce.

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jak jestem w domu, to w sypialniach moze byc przysloniete do 4/5, bo mnie i tak tam za dnia nie ma.
    W kuchni i salonie mam okna z 3 stron swiata - zaslonięta jest tylko zaluzja ze strony, z ktorej świeci slonce. Pozostałe dwa okna dają wystarczającą ilość swiatla.
    Gdybym sie "gotował", to bym zainstalował klimę - ale poki co nie widzimy takiej potrzeby.

    Temat nie jest jednak o zaluzjach i ich uzytkowaniu, jak masz jakies pytania, to założ (znajdż) odrębny wątek
    [moderowano]
    To ty wrzuciłes, że masz rolety i to chłodzisz nimi. Trzeba było tylko napisać, o twoim reku. Tyle. Na ale jasne.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 23-05-2019 o 15:51 Powód: język

  7. #67
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    [moderowano]
    To ty wrzuciłes, że masz rolety i to chłodzisz nimi. Trzeba było tylko napisać, o twoim reku. Tyle. Na ale jasne.
    Rolety, podobnie, jak poranne dwugodzinne chłodzenie są skuteczniejsze w utrzymaniu komfortowej temperatury, niż bypass rekuperatora.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Rolety, podobnie, jak poranne dwugodzinne chłodzenie są skuteczniejsze w utrzymaniu komfortowej temperatury, niż bypass rekuperatora.
    Hi hi.

    Zacytuje.

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    czytasz nieuwaznie, lub masz klopoty z zapamietywaniem
    Nigdzie nie napisałem, że bypass działa lepiej niż chłodzenie oknem. Przeczytaj jeszcze raz uważnie.

    Jak jak zasunę zwykłe rolety nawet do połowy to mam ciemno w domu jak w norze. U siebie w domu. Moim domu. (nora - ten wyraz moderowano).

  9. #69
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No widzisz, a ja nie. Poza tym, z trzech okien w salonie i kuchni dwa są zawsze odsłonięte, zapewniając odpowiednią ilość światła.
    Ale absolutnie rozumiem, że nie potrafisz sobie tego wyobrazić.
    W końcu, nie raz właściwie siebie na tym forum określiłeś.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #70

    Domyślnie

    I przegrzewają dom tamte okna.
    A zapomniałem, że Ty masz wszystko super i naj.

    Czekaj jak to było
    Cytat Napisał fotohobby
    Kolejny "erotoman-gawędziarz"
    To tak z autopsji.

  11. #71
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ta, chyba tylko u ciebie dom przegrzewają okna, w które nie świeci słońce
    Wyobraż sobie, że jak okna wychodzą na trzy strony świata, to spokojnie doświetlisz pomieszczenie bez jego przegrzania
    Ale -
    absolutnie rozumiem, że nie potrafisz sobie tego wyobrazić.
    W końcu, nie raz właściwie siebie na tym forum określiłeś.
    Dobra, nudzisz mnie - poza tym, rozwalasz kolejny wątek, co akurat lubisz.
    Zastanawiam się, czy cie nie wrzucić do hasioka, bo niewiele wnosisz...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ta, chyba tylko u ciebie dom przegrzewają okna, w które nie świeci słońce
    Wyobraż sobie, że jak okna wychodzą na trzy strony świata, to spokojnie doświetlisz pomieszczenie bez jego przegrzania
    Ale -

    Dobra, nudzisz mnie - poza tym, rozwalasz kolejny wątek, co akurat lubisz.
    Zastanawiam się, czy cie nie wrzucić do hasioka, bo niewiele wnosisz...
    Oj nudzę pana to "przepraszam".
    Chłopie nie mam się z tobą zamiaru kopać, bo wiadomo kto i co tutaj, Fakt o roletach to ja napisałem pierwszy.

  13. #73
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Taka mała zagadka - co się zmieniło między obrazkami:








    W zaznaczonych momentach następuje zmiana stanu bypassu. Skąd różnica w pomiarach?

    Rozwiązanie za kilka dni, jak dokładniej obadam temat - na razie pasuje mi najbardziej prawdopodobna teza.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	1992
Rozmiar:	59,8 KB
ID:	430843   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	1476
Rozmiar:	61,3 KB
ID:	430844  
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 28-05-2019 o 06:39

  14. #74
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Q o ile spadła Ci temperatura w domu przez noc ?
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  15. #75
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    W zaznaczonych momentach następuje zmiana stanu bypassu. Skąd różnica w pomiarach?

    Rozwiązanie za kilka dni, jak dokładniej obadam temat - na razie pasuje mi najbardziej prawdopodobna teza.
    Wszystko wskazuje na to, że problemem jest nieszczelność. Nadzieje okazały się płonne:

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Przy podwieszeniu pod sufitem filtry trzymają się stabilnie. Wentylatory w miarę. Bypas i wymiennik mają tendencje do wysuwania się. Wymiennik nawet pomimo blaszki (a jakże - cienkiej i wyginającej się jak żyletka) podtrzymującej go. Mam nadzieję, że po zamknięciu skutecznie dopycha to klapa.

    Out of the box ten rekuperator nie nadaje się do montażu poziomego. Podstawowy problem to giętka blacha przytrzymująca wymiennik (a wystarczyłoby prawdopodobnie zrobić w niej przetłoczenia, żeby usztywnić albo z jakiejś blachy sprężystej dociskającej wymiennik). Nie naprawia problemu klapa - nie jest w stanie podnieść wymiennika.
    Rozwiązanie prowizoryczne, ale wygląda na skuteczne:
    1. Okleiłem dookoła wymiennik taśmą piankową dwustronnie klejąca z obydwu stron. Nie dała rady utrzymać wymiennika (dalej się wysuwał), ale uszczelniała po kolejnych punktach.
    2. Pomiędzy wymiennik a tę blaszkę podtrzymująca go włożyłem z pół centymetrowa kawałek plastiku. Wydawało się wystarczająco go dociskać. Ale za to od dołu pojawiła się przestrzeń do przepływu powietrza. To zamierzam poprawić - zamiast tej blaszki muszę zamontować jakiś sztywniejszy płaskownik albo coś innego wymyślić.
    3. Okleiłem tą samą taśmą dookoła wszelkie przegrody i cały reku dookoła. Podłożyłem folię, zamknąłem klapę i... podparłem na środku teleskopowym trzonkiem malarskim. Po co folia? Jeszcze nie otwierałem od tego czasu klapy, a folia po to, żebym po otwarciu zobaczył, czy wszędzie było dociśnięte i folia się trzyma taśmy, czy gdzieś odstaje (znaczy klapa nie docisnęła) i trzeba poprawić.



    Rzeźba, ale chyba działa (przynajmniej na wykresach nie widzę teraz problemu). Jak był u mnie człowiek z Peflexa, to wspominał coś, że mają już poprawioną tę pianową wkładkę do klapy i z tej strony jest szczelniejsza. Ale wątpię, by to rozwiązało problem wysuwającego się wymiennika przy montażu pod sufitem.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Prowizorka.jpg
Wyświetleń:	1402
Rozmiar:	84,6 KB
ID:	431014  

  16. #76
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Urzadzenie, za 5,5kzł, a zmusza uzytkownika do chwytania sie chalupniczych metod, by poprawic to, o czym nie pomyslał konstruktor i nie wychwycił dział kontroli jakosci.
    I nie pastwię się tu konkretnie nad tym urzadzeniem, bo niektore modele (egzemplarze) Brinka, Kinetica, czy innych rekuperatorów tez mają wady.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #77

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Urzadzenie, za 5,5kzł, a zmusza uzytkownika do chwytania sie chalupniczych metod, by poprawic to, o czym nie pomyslał konstruktor i nie wychwycił dział kontroli jakosci.
    I nie pastwię się tu konkretnie nad tym urzadzeniem, bo niektore modele (egzemplarze) Brinka, Kinetica, czy innych rekuperatorów tez mają wady.
    Jak na tak świeżą konstrukcję, to nie ma zbyt wielu powodów do narzekań.
    Paranoją to są błędy w innych droższych konstrukcjach, które są na rynku od lat.
    Kluczem do sukcesu będzie szybka reakcja producenta i eliminacja takich błędów.

  18. #78
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wszystko wskazuje na to, że problemem jest nieszczelność. Nadzieje okazały się płonne:
    Rzeźba, ale chyba działa (przynajmniej na wykresach nie widzę teraz problemu). Jak był u mnie człowiek z Peflexa, to wspominał coś, że mają już poprawioną tę pianową wkładkę do klapy i z tej strony jest szczelniejsza. Ale wątpię, by to rozwiązało problem wysuwającego się wymiennika przy montażu pod sufitem.
    Jak dobrze rozumiem masz reku zamontowany "na płask" i dlatego się wysuwa, przy montażu w pionie problemów nie będzie? Pytam, bo też zastanawiam się nad tym modelem.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  19. #79
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Jak dobrze rozumiem masz reku zamontowany "na płask" i dlatego się wysuwa, przy montażu w pionie problemów nie będzie? Pytam, bo też zastanawiam się nad tym modelem.
    Tak, wisi pod sufitem (na zdjęciu ten trzonek do malowania jest pionowo).
    Jak powiesisz na ścianie to nie powinno być tego problemu - zwłaszcza, jak dostaniesz wypełnienie klapy w tej ulepszonej wersji.

  20. #80

    Domyślnie

    Też planuję ten rekuperator i mam nadzieję, że jak już będę go kupował to trafi mi się wersja v2
    Na szczęście u mnie będzie na ścianie, lekko nad kaloryferem w pomieszczeniu garażowym. Planowałem wcześniej Tehssla Green wersję V z wylotami ku górze. Zmiana na iZZy wymusza zmianę koncepcji i umiejscowienie reku nad kaloryferem - chyba nie ma problemu

    @Kaizen - gdzieś masz wrzucone foty, opis czy jakieś info odnośnie całej instalacji reku? Mnie miał pomóc kumpel co się zajmuje takimi instalacjami ale jak to często bywa zostałem sam
    Zrobiłem jakiś schemat, popodglądałem ludzi z netu i coś tam wyskrobałem - wydaje się, że ten "system" PE-FLEX daje radę nawet z nowicjuszami
    Zdawaj relację jak sobie radzisz z problemami wieku dziecięcego tego reku abyśmy dzięki Twojej wiedzy i pomysłom poradzili sobie jeśli zdecydujemy się na jego zakup!

Strona 4 z 45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony