dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 45
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 891
  1. #161
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Obecnie mam w mieszkaniu 55% wilgotności i jak dla mnie takowe poziomy są OK.
    W poprzednim pytaniu bardziej chodziło mi, czy długotrwała wysoka wilgotność powietrza na zewnątrz, nie szkodzi wymiennikowi, bo w pamięci mam jakieś tam zalecenia o 70%

  2. #162
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    To raczej jeśli chodzi o reku z wymiennikiem celulozowym, zresztą, jak mi napisał w mailu jego producent - chodzi o wilgotność powietrza wywiewanego
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #163
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    To raczej jeśli chodzi o reku z wymiennikiem celulozowym, zresztą, jak mi napisał w mailu jego producent - chodzi o wilgotność powietrza wywiewanego
    Tak, właśnie znalazłem. Izzi ma tylko jedno zastrzeżenie w tym temacie - Rekuperator iZZi 300 ERV przystosowany jest do montażu w po-mieszczeniach, w których temperatura nie spada poniżej 5°C, a wilgotność względna nie przekracza poziomu 70%.

  4. #164
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cardano8

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    106

    Domyślnie

    Również mam ten rekuperator, od tego typu sprzętu oczekuję by po prostu działał zgodnie z opisem i tak jest (oprócz danych ze sterownika, nie mam żadnych innych czujników nie licząc wilgotnościomierza w pokoju).
    Przy 2 osobach dorosłych i 1 małym dziecku (pow. 100m2), mam ustawioną moc na 45% (wstępnie dałem 40% ale wydawało się trochę duszno), i wilgotność około 60%.

    Ogólnie jestem zadowolony, mam jednak pytanie o filtry. Czy kupujecie oryginalne, czy zamienniki? Jeśli zamienniki, to gdzie i jakie?
    Ostatnio edytowane przez cardano8 ; 30-12-2019 o 14:12

  5. #165

    Domyślnie

    Też zastanawiam się własnie nad rekupeatorem. Początkowo brałem pod uwagę IzzyFast, ale teraz zastanawiam się nad ReQnet F.350 ERV. Jest o 2700zł droższy, ale ma wszystkie czujniki w zestawie i dobór parametrów pracy w zależoności od odczytów z tych czujników.
    Pytanie (szczególnie liczę na odpowiedź od Kaizen):
    Zastanawialiście się nad tym ReQnet'em? Co spowodowało, że się na niego nie zdecydowaliście?
    Tak się składa, że REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  6. #166
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał HoGo Zobacz post
    Zastanawialiście się nad tym ReQnet'em? Co spowodowało, że się na niego nie zdecydowaliście?
    Przede wszystkim nie był dostępny (i wg informacji na stronie ciągle nie ma go w ofercie, a ma być dostępny tylko z montażem). Do tego jest droższy o 3840zł brutto przy 23% VAT. To IMO nieakceptowalna dopłata za bajery.

  7. #167
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wrozansk

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Radziuszki
    Kod pocztowy
    16-500
    Posty
    124

    Domyślnie

    Cześć.
    Podepnę się pod temat, ponieważ również użytkuję ten rekuperator i również mam zastrzeżenia do niego. Może ktoś poradzi co robić.

    1) Również jak w przypadku Kaizena, moja jednostka ma tą dwucentymetrową "szparę" przy bypasie. Niestety w moim przypadku kontakt z nimi jest beznadziejny. Wysłałem im zapytanie przez ichniejszy formularz, po dwóch tygodniach bez odpowiedzi wysłałem maila, i dzisiaj, po kolejnych dwóch tygodniach bez odpowiedzi wysłałem kolejnego:/ Koniec końców będę pewnie sam musiał tam coś podziałać. Tylko nie wiem czy spróbować tam wnitować kawałek cienkiej blachy czy coś innego zrobić?

    2) Drugi problem jaki mam to ustawienie zegara. Z jakiegoś powodu dla mojego rekuperatora czas płynie baaaardzo powoli. Gdy zsynchronizuję czas z telefonem, to po 15 minutach na telefonie rekuperator "poruszył się do przodu" o całe 4 minuty. Więc nie mam możliwości ustawić jakiegokolwiek harmonogramu. I boję się, że nic z tym nie zrobię ponieważ zapewne wymagane byłoby wgranie nowego oprogramowania. Oczywiście restartu do ustawień fabrycznych próbowałem. Nie pomogło.

    Pozdrawiam,

    Wojtek
    Dom w Rododendronach 6 PT
    Powierzchnia grzanych podłóg 256m2, w tym piwnica 64m2. Ogrzewana kubatura 616m3. OZC 7,8 kW. Ogrzewanie: Pompa ciepłą G-W. 100% podłogówki, WM z odzyskiem ciepła i wilgoci.

  8. #168
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    IMO uszczelnianie "blachy" w bypasie nie zda egzaminu. Bo dookoła nie będzie szczelne. Lepsza metoda to uszczelnianie styku "klapy" z tunelem - najlepiej jakąś sprężystą pianę nakleić. Tylko uwaga - wyjmować i wkładać bypass należy gdy bypass jest otwarty _i_ odłączone zasilanie - bo jak jest zasilanie podpięte to przy otwarciu reku bypass się zamyka.

    A co do zegara - to wygląda na usterkę i reklamuj, jak wszystko masz fabryczne (ale jak np. przedłużałeś kabelek, to przetestuj z fabrycznym).

  9. #169
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wrozansk

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Radziuszki
    Kod pocztowy
    16-500
    Posty
    124

    Domyślnie

    Dzięki za tip. Faktycznie, mam iinny kabel puszczony i nie pomyślałem, żeby z fabrycznym sprawdzić.
    Tak jak pisałem, wysłałem w sumie 3 wiadomości do producenta i od miesiąca czekam na odpowiedź.

    Co do tej pianki, to sugerowałbyś tylko na jednej "ściance", tej od kanału czy po bokach również?

    Pozdrawiam,

    Wojtek
    Dom w Rododendronach 6 PT
    Powierzchnia grzanych podłóg 256m2, w tym piwnica 64m2. Ogrzewana kubatura 616m3. OZC 7,8 kW. Ogrzewanie: Pompa ciepłą G-W. 100% podłogówki, WM z odzyskiem ciepła i wilgoci.

  10. #170
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał wrozansk Zobacz post
    Co do tej pianki, to sugerowałbyś tylko na jednej "ściance", tej od kanału czy po bokach również?
    Jak dasz na ściance, to nie wsuniesz bypassa.

    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7813503

  11. #171
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał wrozansk Zobacz post
    Cześć.
    Podepnę się pod temat, ponieważ również użytkuję ten rekuperator i również mam zastrzeżenia do niego. Może ktoś poradzi co robić.

    Pozdrawiam,

    Wojtek
    Kiedy swój reku kupowałeś? Ja swój parę dni temu i pytałem o tą szparę. Mówili mi, że to zostało poprawione. Niestety nie sprawdzałem. Zdążyłem tylko powiesić dla przymiarki i mnie rozłożyła jakaś grypa....oby nie made in china ;/

  12. #172

    Domyślnie

    Czy macie jakiś tani patent na filtry do izzi? Stówka za dwa filtry to dość sporo.
    Dom z poddaszem 220 m2 po podłogach, ok. 550m3 w tym garaż 30m2 nieogrzewany. Thermopor 30 cm + styro 15 cm 0,031, podłoga styro 12 cm 0,037, skosy żelbetowe - styro25 cm 0,037, sufit styro 25 cm 0,037. OZC 8,2 kW dla -20/22. 100% podłogówki, PC Samsung EHS 12 kW monoblok, reku Izzifast 300 ERV.
    PV 8.97 kWp na dachu z orientacją południową z Sofar Solar 8.8 ktl-x

  13. #173
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Chyba najprościej to tak jak Kaizen - dać jakąś "szmatkę" dla ochrony oryginalnego.

  14. #174
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wrozansk

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Radziuszki
    Kod pocztowy
    16-500
    Posty
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Kiedy swój reku kupowałeś? Ja swój parę dni temu i pytałem o tą szparę. Mówili mi, że to zostało poprawione. Niestety nie sprawdzałem. Zdążyłem tylko powiesić dla przymiarki i mnie rozłożyła jakaś grypa....oby nie made in china ;/
    Swój dość dawno kupowałem bo bodajrze w Sierpniu 2018, razem z rurami, skrzynkami itp. Teraz pewnie bym tak nie robił i bym poczekał.
    Dom w Rododendronach 6 PT
    Powierzchnia grzanych podłóg 256m2, w tym piwnica 64m2. Ogrzewana kubatura 616m3. OZC 7,8 kW. Ogrzewanie: Pompa ciepłą G-W. 100% podłogówki, WM z odzyskiem ciepła i wilgoci.

  15. #175

    Domyślnie

    Kurcze, instalator mi sugerował abym poprowadził skrętkę UTP 5e dla sterownika a tu teraz wychodzi, że to błąd...?
    Ten ich kabelek ma jakiś dodatkowy ekran uziemiony z obudową rekuperatora i u mnie na wyświetlaczu mam jakieś FFF... porażka!

    Jest jakieś rozwiązanie? Mam coś skopane... może źle zrobiłem, że mając 8 żył połączyłem je w parach, bo dla sterownika potrzeba 4 żył.

    Jak robiłem instalacje to jeszcze nie widziałem tego przewodu ani tej przedłużki... pewnie bym to kupił. Teraz musztarda po obiedzie a wychodzi, że chyba ten ekran robi jakąś robotę mo... mam te FFF

    Jest jakaś alternatywa... inny panel albo w ostateczności jakiś moduł wifi... albo to zleję... w sumie to się nie gapię w ten panel co minutę - o ile będzie to działało na czasówce.

    I jeszcze te biegi... na I słychać mi delikatny szum przy jednym nawiewie pierwszy ma 40%, drugi już znacznie 75% a na trzecim to już w salonie słychać, że coś się dzieje

    Niby nie da rady zejść z biegami poniżej 40% ale opcja poza domem ustawia 20% a to już niesłyszalne jest...
    Widać, znam się jak pies na gwiazdach
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	izzy_panel.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	88,5 KB
ID:	440651  
    Ostatnio edytowane przez cm812 ; 09-02-2020 o 21:36

  16. #176
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wrozansk

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Radziuszki
    Kod pocztowy
    16-500
    Posty
    124

    Domyślnie

    Dzisiaj podjąłem się próby uszczelnienia bypassu. Operacja udana, pacjent żyje. Ale nie wiem co sądzić o efektach.

    Tą szparę za bypassem zakleiłem zwykłą taśmą, natomiast na ścianach bypassu pod klapką przykleiłem najzwyklejszą uszczelkę okienną. Wygląda to teraz tak, że przy bypassie zamkniętym klapka jakby opiera się na tych uszczelkach. Więc bokami powietrze nie ma jak ominąć wymiennika. Klapka bez problemu chodzi góra / dół i tak, jak się przyglądałem, to wygląda wszystko ok.

    Niestety nie mam zdjęć bo nie miałem obok telefonu. Może jutro uda mi się je zrobić.

    Po całej operacji sprawność wzrosła o około 10% i utrzymuje się teraz na poziomie 82%, przy mocy nawiew/wywiew ustawionej na odpowiednio 32%/40%. Nie mam pojęcia czy to jest dobry, akceptowalny wynik czy jest gdzieś jeszcze miejsce do poprawy.

    Zauważyłem też jedną niepokojącą rzecz. Otóż na styku bypassu i wymiennika na dole rekuperatora jest dość wilgotno. Chyba Kaizen miał ten sam problem, z tym że u niego to jeszcze spływało na ściankę z racji poziomego montażu. U mnie reku stoi pionowo więc nic nie ścieka i jest to tylko to jedno miejsce, gdzie jest wilgotno.

    Natomiast najbardziej martwi mnie fakt, że mimo odzysku wilgoci nie jestem w stanie w dzień osiągnąć wilgotności na poziomie 40%. W większości pomieszczeń jest to około 37% - 38%. Wcześniej widywałem wartości 45% i takie by mnie zadowalały. Jednak poniżej 40% to już ciut mało. Sprawdzę jeszcze dzisiaj przed samym pójściem spać i rano jak to wygląda. Niżej już raczej z mocą zejść nie mogę bo ten reku, nie ukrywając, jest i tak za mały na mój dom.

    Pytanie: jaki wpływ na odzysk ciepła mogą mieć zabrudzone filtry? Przy zabawie z bypassem dało się zauważyć, że możnaby je wymienić.
    Dom w Rododendronach 6 PT
    Powierzchnia grzanych podłóg 256m2, w tym piwnica 64m2. Ogrzewana kubatura 616m3. OZC 7,8 kW. Ogrzewanie: Pompa ciepłą G-W. 100% podłogówki, WM z odzyskiem ciepła i wilgoci.

  17. #177
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wrozansk Zobacz post

    Pytanie: jaki wpływ na odzysk ciepła mogą mieć zabrudzone filtry? Przy zabawie z bypassem dało się zauważyć, że możnaby je wymienić.
    Filtr nawiewny zapycha się wcześniej, wówczas przez wymiennik przepływa więcej m3 ciepłego powietrza wywiewanego i skuteczniej ogrzewa mniejszy strumień powietrza nawiewanego. Sprawność wychodzi lepsza, ale powietrze potrzebne do zrównoważenia strumieni dostaje się do domu przez nieszczelności
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #178
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał cm812 Zobacz post
    Kurcze, instalator mi sugerował abym poprowadził skrętkę UTP 5e dla sterownika a tu teraz wychodzi, że to błąd...?
    Ten ich kabelek ma jakiś dodatkowy ekran uziemiony z obudową rekuperatora i u mnie na wyświetlaczu mam jakieś FFF... porażka!
    Skrętka chyba nie bardzo się nadaje, jak przedłużałem czymś takim:
    https://allegro.pl/oferta/kabel-prze...any-7999210731

    Jak masz oryginalny kabel to podepnij na nim i zobacz czy jest ok. Wystarczy go przepiać w reku (5 min roboty)
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  19. #179

    Domyślnie

    No to jestem chyba w czarnej
    Oczywiście przepnę się na ten oryginalny i zobaczę czy wszystko zagra - obstawiam, że pewnie tak.
    Jakbym wiedział o tych kabelkach z linku to bez wahania bym kupił a tak - elektryk powiedział, że robi na skrętce i już mam powyprowadzane i do reku i do ew. domofonu takie "druty" - będzie bolało

    W moim temacie chyba nie ma już rozwiązania, nie będę kuł ścian aby to teraz przerobić... kurna, szkoda.


    O bypass jeszcze nie ogarnąłem tematu, na razie poznaję co to ogólnie za urządzenie... podsyłajcie foty, może też i to ogarnę
    Skropliny też martwią... wychodzi powoli, że ten reku to nie jest taki miód - chyba kupiliśmy na etapie wczesnej produkcji z opcją testerów

  20. #180
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał wrozansk Zobacz post
    Po całej operacji sprawność wzrosła o około 10% i utrzymuje się teraz na poziomie 82%, przy mocy nawiew/wywiew ustawionej na odpowiednio 32%/40%.
    Jak masz nawiew mniejszy, niż wywiew to raz, że masz sztucznie zawyżoną sprawność, dwa - brakujące powietrze zaciągasz nieszczelnościami bez nawilżenia, trzy - pewnie filtr na czerpni masz bardziej zapchany, niż na wywiewie, więc różnica w strumieniach większa, niż ustawiona.

    Jak opory instalacji masz zrównoważone nawiew/wywiew, to daj lekkie podbicie nawiewu a wraz z zapychaniem filtrów zwiększaj.
    Niestety, u mnie nie jest to liniowo - im mniejsze przepływy, tym mniejsza różnica. Czyli jak zestroję w okolicach 30%, to przy 70% mam mniejszy nawiew. Przynajmniej wnioskując po różnicach temperatur. Potestuję jeszcze po wymianie filtrów.

    A bypas IMO najlepiej zdemontować i dziury zakleić taśmą. Zyskujesz miejsce na filtr za fabrycznym. A w upały można będzie zamontować bypas.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 10-02-2020 o 08:46

Strona 9 z 45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony