dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Radek.s

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    trojmiasto
    Kod pocztowy
    81-500
    Posty
    2

    Domyślnie Pogłębienie studni kręgowej

    Witam,

    jestem nowy na forum więc na wstępie cześć wszystkim.

    Mam następujący problem. Posiadam na działce studnię wykonaną z betonowych kręgów. Studnia była przez wiele lat nie używana ze względu na to że działka też po którymś włamaniu do domku przestała być używana. W tym czasie w studni zebrał się piach/muł i w chwili obecnej jest w niej ok. 30cm wody. Do studni podłączyłem abisynkę i z jednej strony działa (napływ wód jest bardzo szybki mimo jej niskiego stanu) z drugiej zaciąga też piach więc woda jest bardzo zamulona - do podlewania by się nadawała jednak ma służyć do pojenia koni i np. obmycia rąk. Z tego co wyczytałem to jedną z opcji jest oczyszczenie studni z mułu, jednak nie jest to rozwiązanie długotrwałe. Drugą opcją nad którą się zastanawiam to wbicie w dno studni 2-ch rur z dziurkami (jedna w drugiej np. fi 160 i 120) na głębokość 2-3 metry tak żeby wystawała ponad aktualny poziom mułu ok. 50cm. Czy takie rozwiązanie zdałoby egzamin? W internecie widziałem filmy na których wykorzystuje się takie rury do kopania studni (przy użyciu szlamówki) jednak nie do pogłębienia studni kręgowych. W chwili obecnej głębokość studni to około 6-7 metrów.

    Pozdrawiam,

    Radek

  2. #2
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    A co stoi na przeszkodzie aby szlamówką i rurami fi 160 schodzić głębiej ? , mam studnię kopaną i zeszłego lata wody do podlewania starczało na 5 minut więc decyzja i wierceniu nowej studni i po 2 dniach byłem na 6,5 metra a woda już od 3,20cm , teraz pompa o wydajności 4 kubików na godzinę może pracować cały dzień a lustro wody stoi na tym samym poziomie .

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Radek.s

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    trojmiasto
    Kod pocztowy
    81-500
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. No własnie nie byłem pewny czy nie ma jakiś przeciwwskazań dlatego wolałem się upewnić. Wypróbuję takie rozwiązanie i za jakiś czas wrzucę info czy się udało, może komuś taka informacja się w przyszłości przyda.

  4. #4

    Domyślnie

    Udalo sie?
    My zostajemy w UE !!

    #StopRussia !!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony