dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Monika7912

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    6

    Question Ekogroszek z marketu i ze składu

    Witam
    Jestem posiadaczką domu od listopada ub.r. Dom kupiłam z rynku wtórnego. Zamontowany piec na ekogroszek. Poprzedni właściciel pokrótce wyjasnił mi na czym polega obsługa pieca i polecił skład węglowy niedaleko Łodzi. Twierdził, że tam się zaopatrywał i był bardzo zadowolony. Ponieważ żadnego doświadczenia w temacie nie miałam zakupiłam 2,5 tony ichniejszego Premium ( niestety nie wiem skąd mają) po 1200 zł/tona. Na pierwszy rzut oka suchy. Przy opróżnianiu popielnika większość była spieków wszędzie pełno sadzy, całe worki wynosiłam. Wezwałam kominiarzy, którzy zalecili przepalanie gazetą lub kupno jakiegoś specyfiku do wypalania sadzy. Zaprosiłam do domu serwisanta z firmy sprzedającej LOGITERM. Przyjechał, wszystko dokładnie mi objaśnił, piec poustawiał, i powiedział na co zwracać uwagę.
    Cały sezon wyjmowałam spieki i wynosiłam sadzę, nic nie pomagało. Ponieważ zakupiony ekogroszek już się kończył podjechałam do marketu, żeby kupić chociaż ze 3 worki. Kupiłam GOLD, w cenie 1250/tonę. Te 3 worki kosztowały niewiele ponad 100 zł. Przywiozłam do domu i po otwarciu rozczarowanie - mokry strasznie aż worek foliowy w środku oblepiony, ociekający. Zła jak diabli pojechałam do marketu i zareklamowałam. Ponieważ stwierdziłam że nie będę wozić w jedną i drugą stronę poprosiłam o otwarcie jakiegokolwiek worka, żeby obsługa mogła sprawdzić, że w środku jest gnój. Wielkie poruszenie i dostałam upust 45 zł! Młody facet z uśmiechem stwierdził, ze przeciez to się spali Nie miałam wyjścia, wrzuciłam do podajnika z którego buchnęła para aż cały dom posiwiał. Wystraszyłam się czy aby na pewno dobrze zrobiłam. Po jakimś czasie przestały wydobywać się kłęby, zamknęłam podajnik i myślę, niech się pali. Jakie było moje zdziwienie gdy po dwóch dniach zobaczyłam sam popiół w popielniku - zero spieków i do tej pory sadzy tylko troszeczkę a musiałam raz w tygodniu pół wiadra wynosić.
    To jak to jest z tym ekogroszkiem? Wszyscy mówią - tylko nie z marketu bo mokry i nic nie warty. Ktoś może mi wyjasnić skąd taka róznica bo ja zupełnie nie wiem o co chodzi....

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    A z ciekawości, jaki masz duży dom i jakiej mocy kocioł?
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  3. #3
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Przecież zamówić możesz z internetu i za 750 zł przywiozą ci ekogroch pod dom , ekogroszek aby się nie spiekał to nie może być za mocny ot tak do max 26Mj , mocniejsze trzeba umieć spalać ale to wymaga wiedzy i czasu , np wydłużenie przerwy w podawaniu zmniejszenie siły nadmuchu itp , nie płać za węgiel 1200 zł bo to są hore ceny i ci co je oferują powinni bankrutować , większość Polskich kopalń sprzedaje ekogroszek po 630 -680zł to teraz się policz ile on dziad na tym zarabia , Retopal z kop Piast sprzedawany był niedawno po 590 zł tona , kop Chwałowice sprzedaje super ekogroszek pieklorz po 630 zł /tona , nie przepłacaj .

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Monika7912

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał eliks Zobacz post
    A z ciekawości, jaki masz duży dom i jakiej mocy kocioł?
    120 m2 - 20 kw

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Monika7912

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dzięki za informację, mam zupełnie zero doświadczenia. Już w przyszły sezonie bedę mądrzejsza

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Najlepszy ekogroszek to jaknajtańszy i byle nie czeski
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monika7912 Zobacz post
    Dzięki za informację, mam zupełnie zero doświadczenia. Już w przyszły sezonie bedę mądrzejsza
    Tu mądrych nie ma i nie będzie, istną loteria.
    Kulibob rozsądny chłopak ale on spali wszystko, tak wiec nie kupuj najtanszego grochu, bo polegniesz. Może cos z PGG, Retopal, Karlik?

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Monika7912

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek11 Zobacz post
    Tu mądrych nie ma i nie będzie, istną loteria.
    Kulibob rozsądny chłopak ale on spali wszystko, tak wiec nie kupuj najtanszego grochu, bo polegniesz. Może cos z PGG, Retopal, Karlik?
    dziękuję, myślę, że kupię teraz-późną wiosną tak, żeby mieć na rozpoczęcie sezonu, może przez lato trochę podeschnie. No i wygłupiać się nie będę z takim drogim. Myślałam, że dobrze robię, że warto zapłacić więcej ale mieć mniej problemów. Okazało się, że trzeba była najpierw Was zapytać jesczze raz dziękuję

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Monia oprócz tego że masz kocioł 3 razy za duży co już Ci rodzi problemy, to kupuj groszek do 26MJ, to Ci zaoszczędzi problemów. Ja polecam Skarbek ale ten z Piekar Śląskich.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał eliks Zobacz post
    Monia oprócz tego że masz kocioł 3 razy za duży co już Ci rodzi problemy, to kupuj groszek do 26MJ, to Ci zaoszczędzi problemów. Ja polecam Skarbek ale ten z Piekar Śląskich.
    Również uważam go obecnie za najlepszy ale cena też jest odpowiednio wyższa z tym że zapłacisz i spędzasz zimę w fotelu przez telewizornią a nie w kotłowni.

  11. #11

    Domyślnie

    Zaraz, przeciez Varmo było najlepsze.
    Gdzie ten Skarbek można wysylkowo kupić i czy nada się do ekoenergii?

  12. #12
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Tak samo Karlik ,Retopal,Chwałowice , te groszki w ciemno można kupować , byle nie przepłacać to podstawa.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    No ja go mam pakowanego na składzie. Biorę rodzicom zawsze 4 tony i dostaje po 900zł legalnie brutto z papierami.
    Tak wygląda tegoroczna dostawa:
    https://drive.google.com/file/d/1VUW...w?usp=drivesdk

  14. #14
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Monika7912

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dobrze, ze trafiłam na to forum i na Was , dziękuję

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Monika7912

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał eliks Zobacz post
    Monia oprócz tego że masz kocioł 3 razy za duży co już Ci rodzi problemy, to kupuj groszek do 26MJ, to Ci zaoszczędzi problemów. Ja polecam Skarbek ale ten z Piekar Śląskich.
    A jaki powinnam mieć piec? Co myślicie o gazie? Warto się przymierzyć? Ja mimo trudności wolę ekogroszek ale napiszcie co sądzicie

  16. #16
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Gaz dobry ale jak masz ogrzewanie niskotemperaturowe czyli podłogówka a jak masz kaloryfery to trzymaj się groszku bo nic taniej nie wychodzi ,

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monika7912 Zobacz post
    A jaki powinnam mieć piec?
    Pewnie 10-12KW a masz 20KW to i spalanie zaraz inne. Jak masz dobrze ocieplony dom to można spróbować gazu, nawet na grzejnikach. Ale jak mówię, przynajmniej 15cm styro na ścianach i dużo wełny na dachu

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monika7912 Zobacz post
    A jaki powinnam mieć piec? Co myślicie o gazie? Warto się przymierzyć? Ja mimo trudności wolę ekogroszek ale napiszcie co sądzicie
    Gazem będzie taniej od tego węgla po 1200zł za tonę.

    Nie słuchaj tych, co piszą że drożej.Przy Twojej cenie zakupu węgla, to nawet na zwykłym kotle gazowym będzie taniej w opłatach.
    Chyba że kupisz po 700zł za tonę retopala, tak jak w moim regionie.
    Wtedy węglem taniej.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony