dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Jaki kociołek na eko?

    Witam wszystkich forumowiczów. Mam wielki problem z dobraniem kociołka do domu ponieważ ilu hydraulików tyle opinii, a jak sami piszecie za duży piec to też nie dobrze. Dom z lat 70 grubość ścian około 50cm z zewnątrz cegła w środku nie wiem, ale jak to kiedyś się budowało jest przerwa między murami. Dom po zewnętrznym obrysie ma 100m2 - 10x10, jedna ściana przylega do drugiego domu (można powiedzieć że jest to "szeregowiec")dom jest piętrowy ale na górze mieszka druga rodzina i sama sobie ogrzewa. Okna w domu są powymieniane na plastikowe dwu szybowe, instalacja jest stara na grubych rurach i nie mam zamiaru tego zmieniać jak i ocieplać domu! Hydraulicy mówią że piec musi mieć naj mniej 17kw z czym ja się zbytnio nie zgadzam bo wg mnie jest przewymiarowany dlatego też pisze do was o poradę. Oprócz pieca chce założyć głowice termostatyczne z centralką elektroniczna która miała by się łączyć z piecem, oraz zaraz za piecem zawór 4d sterowany elektronicznie. Prosił bym o pomoc w doborze mocy pieca, centralki, termostatów oraz sterownika. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Nad takim piecem się zastanawiam ponieważ jest polecany przez użytkowników
    https://gielniak-energosystem.pl/kociol-5-klasa-i-ecodesign-z-podajnikiem-unieco-moc-kotla-15-kw.html
    Termostat
    https://allegro.pl/oferta/tech-glowica-elektroniczna-stt-868-panel-st-8s-7628717468
    Sterownik
    http://costerowniki.pl/pl/p/Sterownik-kotla-SKZP-02F/12

  3. #3
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Mało jest kotłów 10kw a taki byłby ok dla ciebie , ale jest sporo kotłów 12 kw i to już masz zapas na ewentualne podniesienie domu o 1 piętro , więc więcej jak 12 kw bym nawet nie spoglądałl , a co do samego pieca to szukaj takiego z palnikiem technixa czyli sv-200 bo niespotykanie dobry jest , ja sam ogrzewam dom z 1926 roku około 160m2 kotłem 10kw który w mrozy bierze ok max 7kw a takie dni jak teraz to 2,5kw ,warunek ma to iść stale i najlepiej w tzw automaci lub jak ktoś lubi mądrzejsze nazwy to w Pid .

  4. #4

    Domyślnie

    Zapraszam zobaczyć Skamp-pv 13kW
    https://sekom-pleszew.com.pl/kotly-skamp-pv/

    Jest możliwość na Skzp02 z softem sekom. Różni się tyle od oficjalnego, że ma dopisane strefy na układ za zaworem mieszającym. Tego póki co w innej firmie nie dostaniesz.

  5. #5
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Strefy mówisz ? ja takie coś mam w elster ale i tak tego nie używam.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Jeśli będziesz brał dotację to bierz najmniejszy piec na rynku jaki jest dostępny a jeśli nie chcesz się babrać to PC lub klima split, multi split lub kanałowa co prawda wyjdzie drożej przy zakupie ,ale taniej przy eksploatacji i komfortowo oraz chłodzenie latem.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  7. #7

    Domyślnie

    Witam.
    Podepnę się pod temat.
    Szykuje mi się wymiana kotła C.O. na ekogroszek. Powierzchnia 70m2, parter z kotłownią zewnętrzną i C.O. grawitacyjnym. Przeglądam forum i oferty kotłów pleszewskich ( najbliżej) i w głowie mętlik. Moc do 13 kW z wodą użytkową, ale który producent, sterownik, osprzęt, gwarancja, serwis. Zostawić grawitacyjne czy zmienić na obieg zamknięty, zbiornik na dachu trochę szpeci. Wszelkie opinie i wskazówki mile widziane. Jeszcze jedno. Jak to jest z tymi dotacjami? Niech ktoś mi wyjaśni bo na stronie urzędu m. Kalisz widnieje, że nie ma dla kotłów na paliwa stałe. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez mazi2280 ; 17-04-2019 o 11:39

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał mazi2280 Zobacz post
    Witam.
    Podepnę się pod temat.
    Szykuje mi się wymiana kotła C.O. na ekogroszek. Powierzchnia 70m2, parter z kotłownią zewnętrzną i C.O. grawitacyjnym. Przeglądam forum i oferty kotłów pleszewskich ( najbliżej) i w głowie mętlik. Moc do 13 kW z wodą użytkową, ale który producent, sterownik, osprzęt, gwarancja, serwis. Zostawić grawitacyjne czy zmienić na obieg zamknięty, zbiornik na dachu trochę szpeci. Wszelkie opinie i wskazówki mile widziane. Jeszcze jedno. Jak to jest z tymi dotacjami? Niech ktoś mi wyjaśni bo na stronie urzędu m. Kalisz widnieje, że nie ma dla kotłów na paliwa stałe. Pozdrawiam
    Rozumiem ,że przystąpiłeś do związku producentów smoły.U mnie 10kW nie ma co robić z takim metrażem a jest przewidziany docelowo na 140 i na dodatek piec nie pracuje cały czas tylko przy mrozach -10 6-8godz. pracy w ciągu doby i to jest na pellet gdzie przy ekogrochu będzie się paliło cały czas.Więc na taki metraż to chyba nie najlepsze rozwiązanie no chyba ,że nie masz ocieplenia ścian i nie zamierzasz tego robić w przyszłości.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  9. #9

    Domyślnie

    Nie koniecznie do związku . Piec dobowy już ma 25lat czas czas go wymienić. Myślę nad, ekogroszkiem ale także nad dofinansowaniem do termomodernizacji ale jak na razie to mnie raczej ta biurokracja odpycha jak przyciąga. Jestem laikiem, więc wszelkie pomysły i podpowiedzi jak najbardziej wskazane. Jak napisałem typ C.O. grawitacyjny grzejniki stalowe i płytowe, średnica rur różna. Sciany docieplone, dach i podłoga nie przy czym z podłogą więcej roboty. Więc koszta są także gnębiące. Czytam forum i jest tu wiele osób które na pewno mi trochę rozjaśni sprawę i doradzą. Pozdrawiam.

  10. #10

    Domyślnie

    Pytanie raczej powinno brzmieć: grawitacyjnie czy pompowo lub inne pytanie: układ otwarty czy zamknięty. Przy kotle podajnikowym na ekogroszek nie bardzo widzę zastosowanie ukladu grawitacyjnego ale może ktoś takie sztuki robił.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek11 Zobacz post
    Pytanie raczej powinno brzmieć: grawitacyjnie czy pompowo lub inne pytanie: układ otwarty czy zamknięty. Przy kotle podajnikowym na ekogroszek nie bardzo widzę zastosowanie ukladu grawitacyjnego ale może ktoś takie sztuki robił.
    Nie bardzo rozumiem dlaczego niby nie można po grawitacji grzać kotłem na ekogroszek? U mnie taki system się od wielu lat sprawdza. W sezonach przejściowych kocioł idzie po grawitacji - i to w dodatku przez mieszacz 4D. A zimą pracuje pompowo. Nie ma nic trudnego w zbudowaniu takiej instalacji.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  12. #12

    Domyślnie

    Kalisz akurat eko nie dotuje.
    Zapraszam do www.sekom-pleszew.com.pl niedaleko, są kotły 13kW, 11kW znajdzie się jakaś 9ka...
    Sterowniki też jest w czym wybrać.
    Zapraszam albo teraz do piatku albo od 29.04, coś można dobrać i dopasować.

    Zabrać szkic kotlowni z wymiarami albo zdjęcia

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Nie bardzo rozumiem dlaczego niby nie można po grawitacji grzać kotłem na ekogroszek? U mnie taki system się od wielu lat sprawdza. W sezonach przejściowych kocioł idzie po grawitacji - i to w dodatku przez mieszacz 4D. A zimą pracuje pompowo. Nie ma nic trudnego w zbudowaniu takiej instalacji.
    No widzisz, to jesteś dowodem, że jednak można. I to przy zaworze 4D. Gorzej jak dany typ kotła ma większe opory hydrauliczne a przy grzejnikach są zamontowane zwykłe zawory termostatyczne (a nie te do instalacji grawitacyjnych). Sporo rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę.

  14. #14

    Domyślnie

    A kocioł masz w piwnicy?

  15. #15

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	57400055_2221133957964829_1897396528511713280_n.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	84,8 KB
ID:	429430
    Kocioł jest w przydomowej kotłowni. Różnica poziomów między to ok 1m. Załączam szkic.

  16. #16

    Domyślnie

    Kolego Jarecki co możesz zaproponować w tych 9 KW? Jaki palinik, sterownik itp. Jak wygląda sprawa z montażem kotła, podłączeniem i serwisem?
    Pozdrawiam.

  17. #17

    Domyślnie

    Skamp-PV ....

    napisze na priva - sprawdź prywatne wiadomości
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  18. #18
    Banned
    Wiktor626

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-610
    Posty
    49

    Domyślnie

    @facjata23 ;

    Hydraulicy mówią że piec musi mieć naj mniej 17kw z czym ja się zbytnio nie zgadzam bo wg mnie jest przewymiarowany dlatego też pisze do was o poradę.
    I mają rację.

  19. #19
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Racje to ty masz w klozecie
    Na taki metraż to 9kw wystarczy aż nadto.

  20. #20
    Banned
    Wiktor626

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-610
    Posty
    49

    Domyślnie

    @mtdeusz;
    Ta, lata 70 i półmetrowy mur - 14 kW to minimum. Kocioł z modulowaną mocą i sterownikiem pogodowym sam sobie dobierze moc na każdy dzień.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony