dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 11
Pokaż wyniki od 201 do 205 z 205
  1. #201
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Repeciak

    Zarejestrowany
    Jan 2023
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    6

    Domyślnie

    Na pewno już w monobloka bym nie poszedł. Nic taniej nie wyszło bo musiałem dołożyć armatury. Mimo cen w hurtowniach po dużych upustach wyszło drogo. Zasobnik cwu z nierdzewki. Samoróbka trochę mnie kusiła ale obawiałem się jednego... Mojej nieobecności w przypadku awarii.

  2. #202

    Domyślnie

    Monoblok jest spoko o ile ktoś wie jak go zabezpieczyć... UPS.
    Mam monobloka działa doskonale, Braki prądu nie występują co 30 min jak obiecują Ci co mają splity.
    Prąd padł lat temu kilka w środku lata, pewnie około 4-5 lat temu od tamtej pory ani raz.

    Więc co straszymy że monoblok potrzebuje agregatu prądotwórczego o mocy 10kW?
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  3. #203
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.770

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Monoblok jest spoko o ile ktoś wie jak go zabezpieczyć... UPS.
    Mam monobloka działa doskonale, Braki prądu nie występują co 30 min jak obiecują Ci co mają splity.
    Prąd padł lat temu kilka w środku lata, pewnie około 4-5 lat temu od tamtej pory ani raz.

    Więc co straszymy że monoblok potrzebuje agregatu prądotwórczego o mocy 10kW?
    Starczy mu akuś od auta i przetwornica 12/230 byle pociągła pompkę obiegową a najlepiej kilka litrów glikolu propylenowego i po sprawie tego nie musi być dużo bo do minus 6 stopni na 100 proc zabezpiecza instalację i ty wiesz ja wiem i ktoś tam jeszcze o tym wie ale poniektórzy nakręcają to do problemu bomby jądrowej a w jakim celu ? to chyba wiesz że te fora kontrolują ludki związani z tym biznesem i najnormalniej go pilnują bo co by z tego miał jak sobie od Chińczyka sproowadzisz pompę wysokotemperaturową na czynnik R290 w cenie 8 tys zł skoro ten co krytykuje monobloka chciałby skasować 50 tysiaków

  4. #204
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Repeciak

    Zarejestrowany
    Jan 2023
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    6

    Domyślnie

    Kolejna aktualizacja... Niech to rotenso gęś kopnie. Wymagają glikolu jest glikol i wymiennik a po stronie co bufor 300l. Niestety nie przejmą gwarancji bo muszę mieć osobny zład glikolu minimum 40l gdzie w instrukcji jest 25l. Do samej instalacji cwu wymiennik weszło mi 35l glikolu. Instalatorem nie jestem więc może stąd ta praktyka "pod górkę"

  5. #205

    Domyślnie

    U mnie w Galmecie który jest o ile pamięć mnie nie myli jota w jotę jak Rotenso glikolu nie chcieli a bufor mam kombinowany 400 l bufor i 100l cwu (bufor od solarów Hewalex). Zakładał instalator pompka obiegowa miała wisieć na UPS ale mam przetwornicę na pełnym sinusie 3000W i 100Ah akumulator pociągnie pół domu jak aku się skończy odpalam auto na postoju tylko z włączonym silnikiem 0,5l on/h.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

Strona 11 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony