dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: System R

  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Szukam infomacji na temat systemu R - czy rzeczywiście taki ciepły, czy może termos, czy te ściany równe - ogólnie - jak się budowało - szybko i tanio czy może wręcz przeciwnie i jak się mieszka - bo saunę planuję oddzielnie.

  2. #2

    Domyślnie

    Wybacz, człowiek już ciemny jak tabaka w rogu....
    Co to jest "system R", czym się odróżnia od innych systemów, i kto go wynalazł ???????
    Pozdrowienia

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Takie coś - szkieletowe, wypełniane bloczkami z gipsu ze styropianem zmieszanego, firmy POlgips- http://www.polgips.com.pl
    Podobno u czu k, bo jeszcze mi sie mylą 0,2 przy ścianie 30 cm.

  4. #4

    Domyślnie

    Obejrzałem. Nie jestem zwolennikiem technologii żywcem przenoszonych z uproszczonego budownictwa przemysłowego do mieszkaniówki:
    rzecz upraszczając - masz nośny szkielet żelbetowy z wypełnieniem ścianą osłonową z rdzeniem styropianowym w okładzinach gipsowych. W miejscach gdzie jest słup i rygiel żelbetowy masz nie mostek, a most cieplny......
    Pytanie : czym się to różni od hali np. Makro Cash&Carry, Selgrosa czy innego OBI ? Tam też masz szkielet (stalowy) i ściany osłonowe z rdzeniem z wełny mineralnej w okładzinach blaszanych.
    Odpowiedź : system R jest gorszy od hali Makro. Wełna w ścianach i na dachu Makro się nie pali, nie topi i nie truje. Szkielet jest wewnątrz hali, i w punktach jego styku ze ścianą wsp. U jest tylko nieznacznie pogorszony.
    Chciałbyś zamieszkać w Selgrosie czy Hit'cie ?
    O ile wiem, p. Prezydent A. Kwaśniewski nie mieszka w budynku wzniesionym w systemie R.
    Pozdrowienia

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki, w Hicie może nie.Ale teraz mieszkam w cegle - zdrowe przedwojenne budownictwo i szczęśliwa też nie jestem - zimno, w lecie przyjemnie, fakt, ale zimy - koszmar, nie do ogrzania, ściany już mają 0,5 metra, więc administracja z ociepleniem się nie spieszy.

  6. #6

    Domyślnie

    Jakbyś jeszcze, Anonimie, dał znać, że jesteś "Anonimka" - to i odmianę bym stosował prawidłową....

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    winston

    Zarejestrowany
    Jun 2002
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Obecnie też jeszcze mieszkam w mieszkaniu(bloku przedwojennym - 1936 rok prod.) ściany mają 60 cm grubości i zimę też ciężko wytrzymać nawet po wymianie okien na PCV.
    Jestem optymistą i myślę, że już niedługo wyprowadzę się z rodzinką do upragnionego domu.
    Pozdrówko.

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Tak, anonimka, ale od czasu gdy ja odwaliłam remont - łącznie z gładzią, kantami , malowaniem, tapetowaniem, murowaniem kuchni w 60 metrach, a mój mąż w tym czasie chodził po zakupy i niańczył dziecko, to już własnej płci tak do końca pewna nie jestem - obie formy są chyba właściwe, zależy jak się patrzy.Wracając do rzeczy, pozostaje chyba tylko b-k .Ale on ma 0,29.A ja chyba po tej cegle ( moja z 33 roku) mam obsesję ciepła i niskich kosztów ogrzewania.

  9. #9

    Domyślnie

    Gratuluję zdolności. Nie obawiaj się b-k, lub innych materiałów dających U w okolicy 0,3. To jest już naprawdę komfort... Proponuję, byś machnęła (machnął ???) ręką na cudaczne wynalazki, i budowała jak ojcowie kazali, tyle że ze współczesnych materiałów

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony