dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Czy z takim MPZP mogę budować dom z poddaszem użytkowym?

    W MPZP jest napisane, że można budować zabudowę parterową o wysokości do kalenicy nie przekraczającej 9,00 m z dachami wielospadowymi o kącie nachylenia od 25 do 40 stopni. Taka wysokość domu i kąt nachylenia dachu umożliwiają zbudowanie domu z użytkowym poddaszem. Tylko czy to jest dozwolone? Jeżeli wybuduję dom zgodny z MPZP o odpowiedniej powierzchni zabudowy, wysokości, kącie dachy etc. i zrobię poddasze użytkowe to będę miał problemy? W MPZP nie ma nic o oknach dachowych.

  2. #2

    Domyślnie

    Dom parterowy z poddaszem użytkowym wchodzi w te ramy moim zdaniem. Projektant, który będzie adaptował projekt będzie wiedział co robić. Proponuję umówić się z takim, który pomoże w wyborze projektu gotowego. Nie wiem za bardzo jak chcesz budować coś niezgodnego z MPZP skoro nie masz pozwolenia na budowę co jest jednoznaczne z samowolą, przecież żaden projektant, ani kierownik budowy na takie coś nie pójdzie.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie chcę budować nic niezgodnego z MPZP. Szukam działki i znalazłem taką z takim zapisem. Pytam, czy jak zachowam wszystkie warunki z MPZP to będę mógł zamieszkać podddasze.

  4. #4

    Domyślnie

    To pytaj urzędnika co będzie ci pozwolenia udzielał. Bo tu na forum wszyscy mogą twierdzić że tak . A urzędnik nie . I TO JEGO ZDANIE PRZEWAŻY. To tylko kilka godzin i bez kosztów poza straconym czasem/dojazdem

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony