dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Styropian na siding?

    Witam
    Posiadam elewacje z sidingu.
    Chciałbym ją zmienić tylko myśle jak by to zrobić żeby nie wykonywać niepotrzebnej roboty.
    Zaczyć tylko chciałem że nie potrzebuje docieplać budynku tylko zmienić prostym sposobem elewacje.

    Myślałem o czymś takim tylko potrzebuje porady czy to ma sens:
    - siding jest przybity do pionowych łat, pod sidingiem folia paroprzepuszczalna i ocieplenie z wełny.
    - na siding można by było przykleić styropian pianką - robiłem próby - trzyma świetnie, przy próbie zerwania odrywa się styropian a pianka nie puszcza
    - dodatkowo do pionowych łat które są pod sidingiem przykręciłbym styropian np grubości 5 cm - a na wierzch już jakiś tynk
    - wiem o tym że połączenie styropianu z wełną nie jest dobrym pomysłem ale siding ma odwietrzniki co pare cm w każdej listwie więc woda zatrzymująca się na styropianie miała by po czym się skraplać, a była by też zarazem wentylacja.

    czy spotkał się ktoś z takim dziwacznym wykonaniem?
    czy ma to sens?
    Ostatnio edytowane przez tadek125 ; 17-04-2019 o 09:56

  2. #2

    Domyślnie

    Czyli nikt o takich cudach nie wie nic?

    Potrzebuje tylko informacji na temat tego czy pustka pomiędzy styropianem a sidingiem będzie dobra i czy takie połączenie styropian z wełną jakoś przetrwa
    Ostatnio edytowane przez tadek125 ; 02-05-2019 o 08:31

  3. #3

    Domyślnie

    Może się przypomnę po dłuższym czasie?
    może ktoś ma jakieś swoje zdanie na temat mojego pomysłu

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał tadek125 Zobacz post
    Witam
    Posiadam elewacje z sidingu.
    Chciałbym ją zmienić tylko myśle jak by to zrobić żeby nie wykonywać niepotrzebnej roboty.
    Zaczyć tylko chciałem że nie potrzebuje docieplać budynku tylko zmienić prostym sposobem elewacje.

    Myślałem o czymś takim tylko potrzebuje porady czy to ma sens:
    - siding jest przybity do pionowych łat, pod sidingiem folia paroprzepuszczalna i ocieplenie z wełny.
    - na siding można by było przykleić styropian pianką - robiłem próby - trzyma świetnie, przy próbie zerwania odrywa się styropian a pianka nie puszcza
    - dodatkowo do pionowych łat które są pod sidingiem przykręciłbym styropian np grubości 5 cm - a na wierzch już jakiś tynk
    - wiem o tym że połączenie styropianu z wełną nie jest dobrym pomysłem ale siding ma odwietrzniki co pare cm w każdej listwie więc woda zatrzymująca się na styropianie miała by po czym się skraplać, a była by też zarazem wentylacja.

    czy spotkał się ktoś z takim dziwacznym wykonaniem?
    czy ma to sens?
    Według mnie nie dasz rady tak zrobić chociażby dlatego, że siding "pracuje". Musisz wszystko ściągnąć i przykleić styropian do muru. Robiłem dawno temu takie elewacje jak była na to moda, więc wiem dokładnie jak to wygląda. Masz programy to się staraj o dofinansowanie i zrób porządną termomodernizację. Nie ma nic lepszego.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  5. #5

    Domyślnie

    Jak chcesz to zrobić, jak specjalnie pod sidingiem masz wartswę przewietrzną? Jak ją zlikwidujesz, to wełna będzie gnić. Jak ją zostawisz, to ocieplenie na sidinu praktycznie nic nie poptrawi. Albo zrywasz wszystko i robisz izolację styropianem. Albo zdejmujesz siding, zdejmujesz folię i robisz kolejne warstwy izolacji metodą lekką suchą. Na koniec folia i siding.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    struss dobrze mówi. Jak zlikwidujesz pustkę to będziesz miał problemy z wykraplaniem wody na sidingu co w konsekwencji może doprowadzić do zawilgocenia wełny. Jak ją zostawisz to wówczas ocieplenie styropianem nie spełnia swojej funkcji bo pod nim hula zimne powietrze które schładza elewacje .
    Dołóż sobie kolejną warstwę izolacji tworząc ruszt krzyżowy a potem zamiast sidingu zastosuj płyty cementowo włóknowe na ktore później możesz połozyć tynk. Rozwiązanie wydaje się w tym przypadku najrozsądniejsze, no chyba że chcesz całość ściągnąć i położyć na nowo izolacje pod tynk.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  7. #7

    Domyślnie

    Pomysł z płytami włókno cement sie mi podoba tylko, że ta cena.

    Co do ocieplenia.
    Pisałem w pierwszym poście że nie zależy mi na docieplaniu tylko na zmianie wyglądu. styropian na siding chciałem dać dlatego że na nim najtaniej można położyć tynk.
    Robiłem próby przyklejałem styropian do sidingu pianą - przy próbie rozklejenia styropian się rozrywa, tak że trzyma bardzo dobrze.
    dodatkowo chciałem to przykręcić śrubami do łat które są pod sidingiem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony