dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    piotr1989

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-083
    Posty
    1

    Domyślnie Przyłącz wody, czy rozbudowa sieci?

    Witam.

    Jeśli temat był, proszę o link (mimo starań nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie).

    Zatem, jak każdy planuje budowę domu i organizuje wszystkie przyłącza mediów. Mam problem odnośnie przyłącza wody. Sieć znajduje się w odległości ok. 80 m od mojej granicy działki. Mam zgody na przyłącz od właścicieli działek, przez którą ma iść "rura z moją wodą", aczkolwiek mam zasadnicze pytanie:

    1. Generalnie wszyscy mówią, że to rozbudowa sieci i musi byc projekt, pozwolenie itp. (również gminna spółka też tak twierdzi).
    2. A czy nie można tego potraktować jako przyłącze? Mam tu na myśli wyrok sąd najwyższego z 22 czerwca 2017 r. (Sygn. akt III SZP 2/16)

    "Przyłączem wodociągowym w rozumieniu art. 2 pkt 6 ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (jednolity tekst: Dz. U. z 2017 r., poz. 32 jest przewód łączący sieć wodociągową z wewnętrzną instalacją wodociągową w nieruchomości odbiorcy usług na całej swojej długości. "

    Wiadomym jest, że ta 2 opcja jest nie tylko tańsza (akurat jestem w stanie przełknąć koszt rozbudowy sieci czyli projekt itp.) ale przede wszystkim dużo szybsza w realizacji.


    Pozdrawiam

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr1989 Zobacz post
    Wiadomym jest, że ta 2 opcja jest nie tylko tańsza (akurat jestem w stanie przełknąć koszt rozbudowy sieci czyli projekt itp.) ale przede wszystkim dużo szybsza w realizacji.

    Pozdrawiam
    Jak dla mnie jest niewoadomym. Jakim cudem druga opcja ma być tańsza i szybsza? Jeśli będzie jako przyłącz to puścisz rurą 32 lub 40, a sieć grubszą? Przecież projekt i tak i tak zrobić musisz.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony