dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1

    Domyślnie Garaż na zgłoszenie vs garaz z PnB - koszty

    Jestem na etapie dogadywania sie z kupnem działki przyleglej do mojej dzialki. Na nowym kawałku chciałbym postawić garaż wolnostojący.
    Pytanie teraz czy budować go na zgłoszenie - wtedy max 35m2 powierzchni zabudowy czyli okolo 30m2 w srodku. Czy też budować większy garaż juz z PnB. Potrzebuje garaz na dwa auta i chcialbym miec jeszcze z boku miejsce na regały. Tak patrząc na projekty to taki garaż musiałby miec w srodku okolo 35m2.
    Jaka jest róznica w kosztach budujac garaż na zgloszenie a na PnB. Wliczając wszystkie papierki, KB, geodetów i dokumentacje powykawczą. Jest to blizej 2tyś czy raczej 8miu ? Nie wiem ile geodeci biora za mapki i pomiary pod garaż. Ile bierze KB za taki nadzur?
    Nie jestem zdecydowany na technologie, możliwe że bedzie szkieletowy bo chce to postawic szybko.
    Garaz docelowo bedzie przeznaczony na dzialanosc gospodarczą ale nie wiem czy to ma znaczenie jeśli chodzi o pozwolenie na budowę.
    Druga sprawa to odleglosc od granicy. Rozumiem że niezaleznie jak bedę budowac - z PnB czy bez to i tak musze zachowac 3m od granicy (sciana bez okien) ? Czy w tej przestrzeni moge zrobic sobie wiate o tej szerokosci ktorej rynna zmiesci sie jeszcze po mojej stronie ?
    Ostatnio edytowane przez booot ; 19-04-2019 o 07:11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony