dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Odbior budynku

    Witajcie, moze mi ktos powiedziec jak wyglada teraz odbior budynku mieszkalnego bo ponoc weszly jakies nowe przepisy .

    Angrafran

  2. #2

    Domyślnie

    bylem w piatek i potrzeba pozwolenie na budowe, projekt, ksiege budowy z wpisami - albo inwentarke, obmiar geodezyjny, i papiery od dostawcow mediow - i finito
    pzdr
    acha - tyle sobie zycza w Poznaniu - czyli nic nowego

  3. #3

    Domyślnie

    Dokumenty mam czy wybieraja sie z urzedu na odwiedziny bo tak jeszcze nie mam wszystkich drzwi no i czekam na plytkarza a chcialbym odbior miec za soba.
    Angrafran

  4. #4

    Domyślnie

    No właśnie ja też niebawem będe musiał się z tym zmierzyć...słyszałem ponoć że czasem mogą się wybrać na wizytę...
    Co wtedy oglądają?? Pewnie wszystko zależy od Powiatu...
    Podobno, że zwracają uwagę na poręcze przy schodach wew. barierki na balkonach...
    A czy oglądają kominy??
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  5. #5

    Domyślnie

    W PINB powinni Ci dać listę potrzebnych papierów. Jest tam trochę pozycji (ale nie ma np. umów na media). We Wrocławiu (powiat) sprawę załatwiają szbko, fachowo i bezbolesnie. I jeszcze dostałem pochwałę za pożądnie przygotowane dokumenty. Złożyłem 10.04.2005. Do dzisiaj nie dostałem pisma, więc wszystko jest OK.
    Paweł

  6. #6

    Domyślnie

    3 tyg. temu robiłem odbiór więc coś mogę na ten temat mogę powiedzieć.
    Ważne jest żeby zrobić odbiór całkowity a nie częściowy. Przy odb. całkowitym PINB nie ma obowiązku przychodzić na plac budowy i tego w zasadzie nie robią (bo nie muszą, rzecz normalna, leniwośc lub nadmiar pracy) a przy częściowym odbiorze muszą przyjść i spiszą wszystkie braki w stosunku do budynku i planu zagospodarowania, nie mówiąc już o odchyłkach od projektu w elewacjach. Po tygodniu od złożenia zawiadomienia o zakończeniu budowy + dokumentów (już wcześniej wymienionych) dostałem zaświadczenie, zameldowałem się i mieszkam. Nikt z PINB na budowie się nie pojawił.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    mi powiedziano w nadzorze, ze oni nie maja czasu chodzic po budowach domkow jednorodzninnych....maja za malo czasu na kontrole duzych obiektów....ledwo sie wyrabiają...

    nie znam osoby u ktorej tacy ludzie sie pojawili

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Senser
    No właśnie ja też niebawem będe musiał się z tym zmierzyć...słyszałem ponoć że czasem mogą się wybrać na wizytę...
    Co wtedy oglądają?? Pewnie wszystko zależy od Powiatu...
    Podobno, że zwracają uwagę na poręcze przy schodach wew. barierki na balkonach...
    A czy oglądają kominy??
    kominy ogląda kominarz.
    PINB ogląda tylko zaświadczenie o odbiorze kominiarskim, a jakoś o tym tu zapomniano.

    Grzegorz

  9. #9

    Domyślnie

    Dzieki zostalem pocieszony, dzisiaj rozmawialem z stosownym urzedem no i z rozmowy wynikalo ze tez sie nie wybieraja na wizyte tylko komplet dokumentow i powinno byc ok.

    Angrafran

    Ps moj kierownik mnie nastraszyl bo chyby gdzies narobil bigosu i teraz go sprawdzaja

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony