dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Ręczne sterowanie poborem wody z bufora CO

    Witam, mam stary dom 180m średnio ocieplony, planuję zamontować bufor ciepła 2000l do pieca na paliwo stałe. Na wyjściu z bufora powinien być sterownik, zawór 3drogowy, siłownik itd.
    Zastanawiam się czy można jakoś sterować ręcznie przepływem wody bufor-kaloryfery? W mroźne dni na kaloryferach odkręcać, w kotłowni "podkręcić " pompkę a w cieplejsze skręcić, jakie będą wady takiego rozwiązania?
    Ma ktoś jakieś sprawdzone proste rozwiązanie żeby nie montować tego całego skomplikowanego i drogiego ustrojstwa?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    A jak wygląda instalacjia podlogowka grzejniki?

  3. #3

    Domyślnie

    Nie ma podłogówki, 10 grzejników aluminiowych

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Instalacjia może grawitacyjna?

  5. #5

    Domyślnie

    Tak, grawitacyjna, myślałem założyć pompke obiegową z płynna regulacją przepływu i na kaloryferach termostaty ale chyba jednak zainwestuje w ten sterownik, dam czujnik temp na zewnątrz...

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    A nie wystarczy zwykły czujnik pokojowy, na którym ustawisz sobie temperaturę. Jak temperatura spadnie poniżej zadanej to włączy się pompka a jak przekroczy to wyłączy się pompka. Co tu kombinować. Dobrać tylko odpowiedni przepływ obrotami pompki oraz dodatkowo może zaworem zwykłym kulowym, aby nie był za duży przepływ i tyle.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Ja bym spróbował z głowicami termostatycznymi termostat pokojowy na ścianie i w tym pomieszczeniu grzejnik bez głowicy lub jest szansa ze tylko termostaty na grzejnikach bez pompki jeśli bufor w piwnicy.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Jak pójdzie grawitacyjnie, to nic tylko termostaty na grzejnikach i tyle.

  9. #9

    Domyślnie

    Zamontuj bufory wyżej od kotła i rury przynajmniej 5/4 cala - to da ci pewny odbiór ciepłej wody z kotła przez bufor. Bez udziału pompy. Do tego kocioł nie będzie podbierać gorącej wody do wystudzeniu.
    Na wyjściu gorącej wody zamontuj zawór termostatyczny a za nim pompę CO. Takim zaworem będziesz przestawiać temperaturę w CO 2x do roku albo wcale.
    Na grzejnikach koniecznie głowice termostatyczne.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał strusp Zobacz post
    Na wyjściu gorącej wody zamontuj zawór termostatyczny a za nim pompę CO. Takim zaworem będziesz przestawiać temperaturę w CO 2x do roku albo wcale.
    Na grzejnikach koniecznie głowice termostatyczne.
    Zamontowałem zawór 3 drogowy i sterownik, ale niepotrzebnie, bo mam dom nieocieplony i woda z bufora idzie na bieżąco, zawór bardzo rzadko się przymyka. Miałeś tu rację, wystarczyło zamontować prosty zawór termostatyczny, zaoszczędził bym kasę. Dziękuję wszystkim za pomoc.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony