dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Projekty domów, kóry wybrać?

    Witam,
    razem z narzeczoną jestesmy na końcowym etapie wyboru projektu. Mamy sporą działkę i podobają nam się domy parterowe. Priorytetem była przysypialna łazienka/garderoba oraz 2 pokoje dziecięce. Wreszcie znaleźliśmy dwa projekty które nam się pdobają ale nie potrafimy zdecydować który będzie lepszy. Nie przedłużając, oto one:

    Arteo: https://www.extradom.pl/projekt-domu-arteo-BSE1083
    Parterowy4: https://www.extradom.pl/projekt-domu...rowy-4-WAH1871

    Osobiście mam obawy że budowa projektu Arteo wyniesie nas więcej niż Parterowy4, który ma prostszy układ i dach. Ponadto w tym drugim więcej światła wpada do wszystkich pomieszczeń, dlatego ze względów finansowych skłaniam się do zrezygnowania z Arteo mimo że jest ładniejszy. Ogólnie planuje zrezygnować z aranżacji poddasza i budowy schodów. Co wy myślicie? Może macie jakieś uwagi do tych projektów,możecie doradzić coś na co nie warto zwrócić uwagę? Wady takich domów? Proszę o pomoc.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jakie masz strony świata?
    Żeby pokoje dzieci nie wyszły od północy.

    Jaką duża macie działkę? czym chcecie grzać?
    Jaki macie budzet?

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za zainteresowanie. W obu przypadkach garaż będzie od strony północy (odbicie lustrzane). W Arteo troche mniej światła po południu, ale tagedi nie ma. Ogrzewanie jeszcze nie wiemy, prawdopodobnie gazowe, bez rekuperacji. Mamy już odłożone 200k dlatego pora już mieć projekt wybrany.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał GregorPorada Zobacz post
    bez rekuperacji.
    Przemyśl to. Przy sensownie ocieplonym jak na dzisiejsze czasy domu wentylacja grawitacyjna oznacza straty ciepła ponad 2 większe, niż przy rekuperacji. I komfort takiej ilości świeżego, przefiltrowanego powietrza, jaką chcesz.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.383

    Domyślnie

    Moje zdanie akurat odwrotne, Parterowy 4 ładniejszy
    Rezygnując ze schodów można tam przeorganizować strefę wejścia i przejście do garażu (bo tak jak na oryginale to ta "szatnia" niepraktyczna jest) plus trochę powiększyć spiżarkę o ile takie pomieszczenie wam potrzebne (bo na projekcie to spiżarka ma wymiary symboliczne - ot taka głębsza szafka).

    Rekuperacja to mega komfort (brak zimnych przeciągów z wentylacji, świeższe i mniej zapylone powietrze). Grunt dobrze zaprojektowana i wykonana.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  6. #6

    Domyślnie

    Również bardziej podoba mi się parterowy 4.
    Co do układu rzutu, to oba domy są dosyć wygodne, ale i drogie....chociażby przez garaż w bryle i dosyć duży hol, ok 16m2, te metry kosztują tak jak te w pokojach, dlatego jak nie macie wielkiej kasy, lepiej poszukajcie jeszcze innego projektu lub stwórzcie razem z architektem projekt indywidualny.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Max Tomaszewski

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-226
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam, oba wyglądają efektownie z zewnątrz, co do rozkładu w środku może się nie będę szczegółowo wypowiadać, ale na pierwszy rzut oka część dzienna wydaje mi się trochę za mała, zwłaszcza w Arteo te 27m2 to dla mnie lipa. W Parterowym 4 dla odmiany rzut strychu jest lekko przerażający - olbrzymia powierzchnia i na pewno niepotrzebna. Na samo ocieplanie stropu albo jeżeli ktoś będzie chciał jednak użytkować poddasze w połaciach dachowych pójdą hektary wełny, płyt GK do wyszlifowania etc.... Duże parterówki są na pewno megawygodne, ale ja bym celował w jakiś projekt bez masywnego stropu i bez poddasza. Jeżeli plan miejscowy dopuszcza dach płaski (wiem, to marzenie ściętej głowy w większości przypadków), to wybrałbym coś meganowoczesnego z płaskim dachem zasypanym żwirem. Przy tej powierzchni domków i z tak rozczłonkowanym rzutem oba przykłady ekonomiczne nie będą. Trzeba patrzeć też na powierzchnię zabudowy (ponad 200m2), bo ta użytkowa koło 120m2 to nie wszystko

  8. #8

    Domyślnie

    Hej, czy są tu osoby, które znają projekty Archipelagu i mogłyby coś powiedzieć czy warto czy nie warto?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony