dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Prosta stodoła z garażem poza bryłą

    Witam wszystkich.

    Można powiedzieć, że jestem tutaj nowy. Przeczytałem już kilka dzienników od A do Z. W ciągu 2-3 lat zamierzam zbudować dom własnymi rękami (ile tylko się da).

    Założenie to prosta stodoła prawdopodobnie na płycie fundamentowej, ogrzewana kablami, dach wiązary lub strop drewniany ze zwykłą wieźbą.

    Czy taki dostawiony garaż z płaskim dachem, nieogrzewany, znacząco wpłynie na zapotrzebowanie domu na energię?


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 25.04.2019 113816.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	81,8 KB
ID:	429549

  2. #2

    Domyślnie

    jeśli to garaż z płaskim dachem to spokojnie możesz go wybudować na oddzielnym fundamencie (oddzielnej płycie) w taki sposób żeby żaden jego element konstrukcyjny nie łączył się z elementami ciepłej części domu. wtedy nie masz żadnych mostków i strat. w garażu nie robisz izolacji pod płytą, dzięki czemu nie będzie tam siarczystych mrozów, chociaż temperatura może zbliżać się do 0°C, a nawet poniżej (bo garaż w ogóle nie będzie ogrzewany stratami z domu). u mnie przy tej konstrukcji przy niezbyt szczelnej bramie garażowej miałem najmniej około 0°C (w głębi garażu +2°C), ale przypuszczam, że przy dłuższych mrozach mogłoby być mniej. jeśli planujesz ewentualnie prace zimą w garażu to może warto zainstalować tam jakieś ogrzewanie elektryczne nadmuchowe. jeśli jednak będzie mostek do ciepłej części, to raczej temperatury pozostaną dodatnie, kosztem strat z domu.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony