dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 46
  1. #1

    Domyślnie Sztukateria na elewacji domu

    Czy ktoś z was dokonywał wyboru robiąc elewacje, między sztukaterią gipsową, a elementami wykonanymi ze styropianu, pokrytymi siatką z klejem.Każdy z producentów chwali swoje i ma racje. Podzielcie się uwagami. Dowiedziałem się,że listwy styropianowe przylepione na klej mogą po zimie odparzyć się, natomiast źle zabezpieczony gips rozpłynie się. Czy to prawda?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Ja się spotkałem ze elementami styropianowymi pokrytymi siatką z klejem ,które były przyklejane ATLASem PLUS - nic się z nimi złego nie działo. Jeśli chodzi zaś o sztukaterie gipsowe to były zaimpregnowane środkiem hydrofobowym - po roku nie widać aby cokolwiek się z nimi działo.

  3. #3

    Domyślnie Zdobienia

    Witam,

    też się kiedyś nad tym zastnawiałem. Gips ewentualnie beton zbrojony naciągany klejami jest bardziej wytrzymały, ale droższy.

    Styropian tańszy, ale delikatny. Sam mam zrobione zdobienia ze styropianu. Opaski wokół okien zrobili mi z FS15, nałożyli kątowniki, siatkę i klej. Listwy profilowe bez warstwy wierzchniej (sam styropian) pomalowali mi 2x Atlasem Plus i mogą być. Wszystko było mocowane klejem do styropianu, jedynie listwy później uszczelniali akrylem. Efekt jest IMHO niezły.


  4. #4

    Domyślnie

    Czy ktoś wam pomagał w doborze i fasonie elementów, a może płaciliście grube pieniądze fachowcą. Podzielcie się uwagami.

  5. #5

    Domyślnie

    ja takie rzeczy zaznaczam na rysunkach elewacji: boniowane narożniki, opaski wokół okien, czy gzymsy. ale nikt tego nie robi. za drogo wychodzi, czy co? oczywiście ze szkodą dla wyglądu.
    bajzi
    "budowaliśmy, budowaliśmy, aż wybudowaliśmy" - kiwaczek- dziwaczek

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Podwykonawca ,który wykonywał dlamnie sztukaterie korzystał z preparatów Sarsil a stanowczo ostrzegał przed produktami firmy Caparol bodajże.

    http://www.silikony.home.pl/ps/produ...hydrosil_k.htm

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geno
    Podwykonawca ,który wykonywał dlamnie sztukaterie korzystał z preparatów Sarsil a stanowczo ostrzegał przed produktami firmy Caparol bodajże.

    http://www.silikony.home.pl/ps/produ...hydrosil_k.htm

    To chyba jakiś nawiedzony wykonawca , bo nie bardzo musiał wiedzieć o czym mówi. Jeszcze trzeba by powiedzieć jakiego produktu to się odnosi. Caparol robi ponad 400 produktów.

    Dużo zależy od podłoża. Na ociepleniu nie radziłbym dawać nic innego oprócz profili lekkich - typu styropian, PU, szkło piankowe.

    Na ciężkim murze można dać ew. gips, po bardzo,ale bardzo dobrym zabezpieczeniu hydrofobowym. Tak ciężar elementu na lekkim podłożu sprwia potencjalne zagrożenie poważnych szkód. Wysoce nie zalecane.

    Najlepsze są profile styropianowe klasy 2-0 lub 30 powlekane specjalnymi żywicami z wypełniaczem ceramicznym. Można przykleić i bezpośrednio malować. Ale ceny 50-100 pln z metra. w zależności od profilu.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sp5es
    Cytat Napisał Geno
    Podwykonawca ,który wykonywał dlamnie sztukaterie korzystał z preparatów Sarsil a stanowczo ostrzegał przed produktami firmy Caparol bodajże.

    http://www.silikony.home.pl/ps/produ...hydrosil_k.htm

    To chyba jakiś nawiedzony wykonawca , bo nie bardzo musiał wiedzieć o czym mówi. Jeszcze trzeba by powiedzieć jakiego produktu to się odnosi. Caparol robi ponad 400 produktów.
    A na 390 ma reklamacje

    Tak na serio to akurat ten wykonawca nie był nawiedzony tylko po trzech realizacjach (prawidłowo wykonanych zgodnie z zaleceniami producenta) miał tzry reklamacje i to wystarczyło....narzekał na farby przykłądowo - odpowiedniki Sarsil Eko....

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sp5es
    Dużo zależy od podłoża. Na ociepleniu nie radziłbym dawać nic innego oprócz profili lekkich - typu styropian, PU, szkło piankowe.

    Na ciężkim murze można dać ew. gips, po bardzo,ale bardzo dobrym zabezpieczeniu hydrofobowym. Tak ciężar elementu na lekkim podłożu sprwia potencjalne zagrożenie poważnych szkód. Wysoce nie zalecane.

    Najlepsze są profile styropianowe klasy 2-0 lub 30 powlekane specjalnymi żywicami z wypełniaczem ceramicznym. Można przykleić i bezpośrednio malować. Ale ceny 50-100 pln z metra. w zależności od profilu.
    Jakies namiary w necie, gdzie tego szukac ?

  10. #10

    Domyślnie

    Sam wybierałem wzory i "projektowałem" elewację. Jak pisałem - robiłem to ze styropianu, miałem też utrudnione zadanie ze względu na łukowe okna - żadna firma nie podjęła się zrobienia profili łukowych ze styropianu.

    Nie ma się co dziwić, że niewiele osób robi takie ozdoby, bo to kosztuje. Mnie całe ozdobienie elewacji 300 m2 (materiały + robocizna), sporo okien kosztowało około 3500-4000 zł. Ale da się taniej przy mniejszej powierzchni i pod warunkiem, że nie macie okien łukowych.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Jo Shi jakie masz podłoże na ścianie?

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sp5es
    Jo Shi jakie masz podłoże na ścianie?
    Zwykly tynk cementowo wapienny. Ale co to ma do rzeczy ?

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Na ociepleniach nie powinno się dawać ciężkich elementów(odlewy), bo łatwiej się coś może dziać.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sp5es
    Na ociepleniach nie powinno się dawać ciężkich elementów(odlewy), bo łatwiej się coś może dziać.
    No to dasz jakies namiary w internecie czy nie ?

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Sorry pospałem. Radzę firmy Caparol, Sto- ispo, jest jakiś producent w Krakowie, ale musiałbym zajrzeć do starych baz informacji.
    Robi mały wytwórca na zamówienie w Białymstoku. Przypomnij mi się na priv. Jaki chcesz użyć rodzaj materiału?

  16. #16

    Domyślnie

    W Krakowie zajmuje sie tym firma Omega - gdybys byl zainteresowany to napisz na PW. Pozdrawiam

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Polscy rękodzielnicy wołali coś po ok 1 pln za 1 cm obwodu profilu, jak pamiętam. to będzie taniej niż u tych markowych. Chyba robią jeszcze Styropol , Termoorganika, Arbet Koszalin, Izolex Bielsko Biała -

  18. #18

    Domyślnie

    Kochani mieszkam pod Łodzią też szukam sztukateri na dom znalazłem producenta w okolicy Rzeszowa , a może coś bliżej. Co robić , czy brać gipsówke, czy może styropianowe elementy.

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Gipsówki nigdy nie brać na ocieplenia. Na spoiste podłoże możliwe, jakkolwiek gips wogóle nie lubi warunków zewnętrznych. Trzeba go wtedy niezwykle dokłądnie zabezpieczać p. wilgociowo.

    Ogólnie radziłbym dobre, powlekane styropianowe.

  20. #20

    Domyślnie

    Z wykształcenia jestem sztukatorem i przeróżne cuda juz widziałem.
    Mimo wszystko nawet najwięksi oszuści nie pomyśleli nigdy o tym, aby gips wystawiać bezpośrednio na oddziaływanie warunków atmosf.
    Największe przegięcie, którgo byłem świadkiem, to sztukateria gipsowa ( pips modelarski) pociągnięta z pędzla rzadką zaprawą cementowo - wapienną, żeby uzyskać wygląd prawdziwej sztukaterii.

    Zapomnij więc o gipsie na zewnątrz. Jeśli to tylko zaprawa cementowo-wapienna lud styropin + zaprawa.
    pokar

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony