dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Łukasz Wro

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-503
    Posty
    3

    Domyślnie Grubość zaprawy na ścianie fundamentowej

    Witam
    zwracam się z prośbą o radę dotyczącą ścian fundamentowych.
    Podczas mojej nieobecności murarze postawili ściany fundamentowe przy czym na moje oko wykonali bardzo grube spoiny między bloczkami fundamentowymi dochodzące miejscami do 4 cm wysokości. Nie mam wykształcenia budowlanego, ale wydaje mi się że grubo przesadzili, stąd moje obawy czy mogą pojawić się w przyszłości jakieś konsekwencje np. w postaci osłabienia nośności ścian, rys na ścianach itp. Norma przewiduje że spoina powinna mieć od 1 do 1,5 cm stąd mój niepokój. Dodam że dom jest typem parterówki z poddaszem do adaptacji (lany strop) dach kopertowy. A może po prostu przesadzam ? kierownik raczej się tym nie przejął. Proszę o radę.
    Załącznik 429645
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0622.jpg
Wyświetleń:	333
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	429643   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0613.jpg
Wyświetleń:	182
Rozmiar:	100,8 KB
ID:	429644  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Pytanie czy ten wyrób to na bazie cementu czy sam piach........ od tego wiele zależy. Zdecydowanie nie powinno tak być, pytanie co zamierzasz z tą ściana dalej robić? Taka spoina ma sporo gorsze (niż przyzwoity bloczek) parametry na działanie wilgoci Jak to będzie izlolowane czym? Będzie wieniec?

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Łukasz Wro

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-503
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Pytanie czy ten wyrób to na bazie cementu czy sam piach........ od tego wiele zależy. Zdecydowanie nie powinno tak być, pytanie co zamierzasz z tą ściana dalej robić? Taka spoina ma sporo gorsze (niż przyzwoity bloczek) parametry na działanie wilgoci Jak to będzie izlolowane czym? Będzie wieniec?
    Jeśli chodzi o zaprawę to trudno jest mi stwierdzić jakie stosowali proporcję ( widziałem tylko że zużyli dwie 5l bańki plastyfikatora na 1200 kg cementu - producent zaleca na taką ilość cementu 1 bańkę . Natomiast jeśli chodzi o izolacje to będzie smarowane Dyspermaxem, a potem Hydrostop EPS 100 i folia kubełkowa. Wieńca nie będzie. Dziękuję za odpowiedź bo mam wątpliwości czy nie zburzyć tego i nie przegonić ekipy.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    1200 kg cementu poszło na zaprawe ??

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Łukasz Wro

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-503
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    1200 kg cementu poszło na zaprawe ??
    No tak, 50 worków po 25 kg dużo czy mało ? Dom o gabarytach 14x18m

  6. #6

    Domyślnie

    Ja mam dokładnie taki sam problem.

    Wykonawca wymurował mi fundament z bloczka betonowego B15 i zaprawy cementowej (wysokość na 5 bloczków). Grubość zaprawy pomiędzy bloczkami to od 3 cm do 4 cm.
    Czy jest to odpowiednia grubość ? Jakie są zalety/wady zastosowania takiej grubej zaprawy ?

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    418

    Domyślnie

    Czyli praktycznie paleta na dom. Jeśli zaprawa robiona zgodnie ze sztuką to nie ma co się czepiać nie siejmy herezji.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony