Kontynuując wątek zapytam o jeszcze jeden aspekt związany z opisanym przeze mnie zagadnieniem, może ktoś z szanownych forumowiczów zechce się wypowiedzieć. Pytanie dotyczy optymalnego usytuowania kominków odpowietrzających kanalizę na dachu. Rozmawiając ze znajomym usłyszałem, że w sytuacjach takich jak moja, kluczowym dla zminimalizowania odczuwania zapachów jest poprawne usytuowanie tych kominków, czyli przede wszystkim najwyżej jak się da. Czasem ma też podobno znaczenie odpowiednie ustawienie ich względem stron świata i w konsekwencji wiatru. Dołączam zdjęcie jak to wygląda u mnie i z góry dziękuję za komentarz czy uważacie za zasadne:
a) przesunięcie tych kominków jeszcze wyżej, bądź przedłużenie ich tak aby wystawały ponad kalenicę
b) przeniesienie ich na drugą część dachu zlokalizowaną od strony wschodniej (dziś są na połaci od strony zachodniej i od tej strony zazwyczaj wieje)
c) a może kombinacja rozwiązań a i b?

Dodam, że celem tego zabiegu miałoby być odsunięcie zapachów od domu, a przynajmniej wyeliminowanie zjawiska zaciągania ich przez rekuperator.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01_Odpowietrzenie.jpg
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	435157