dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cardano8

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    106

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat.
    Czy montaż kozy, w sposób przedstawiony na poniższym schemacie jest do zaakceptowania?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	koza.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	69,0 KB
ID:	429962

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał cardano8 Zobacz post
    Podepnę się pod temat.
    Czy montaż kozy, w sposób przedstawiony na poniższym schemacie jest do zaakceptowania?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	koza.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	69,0 KB
ID:	429962
    Z grubsza tak...."Z grubsza", bo nie znam szczegółów. Oczywiście pod warunkiem, że komuś nie przeszkadza fakt, że wyglądać to będzie jak pół dupy za krzakiem....

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    W sensie że tak tanio? I jeszcze wciskają? Za Jawara izostatycznego zapłaciłem 1696,17 zł z dostawą. Za Schiedla izostatycznego (tak, na tę technologię się zafiksowałem) krzyczeli mi 3813 zł + transport.




    Wątpię. Przy ulewnym deszczu ze 150ml mi się zebrało. Raz taka ulewa była. Jak nie wyczyszczę, to wsiąknie pewnie - albo się przesączy powoli.



    Gdzie? Przeczytaj instrukcję uważnie - uszczelnić należy przestrzeń miedzy szalunkiem a płytą.



    Miedzy szalunkiem a rura ceramiczną lub między płytą systemową a rura ceramiczna ma być luz umożliwiający pracę komina.

    W instrukcji Schiedla to ładniej widać (idea ta sama w Jawarze):




    Ale gdyby było tak, jak piszesz, to żadne powietrze by góra nie mogło się wydostać (a nie jak pisałem pomijalne ilości).



    Kratka wentylacyjna pod płytą? O jakiej instrukcji piszesz?
    Z uszczelnieniem masz rację, zbyt pobieżnie czytałem w instrukcji uszczelnienie między szalunkiem traconym. Pkt. 13 tej Twojej instrukcji przewiduje kratki do zasysania powietrza do spalania no i ciekawe co z gwarancją i warunkami pracy jak uznamy że powietrze do spalania niepotrzebne to sobie kratki zlikwidujemy. Są kominy gdzie te kratki występują w innym celu. Mam komin z odskraplaczem i bez daszku z pełną kontrolą tego ile z komina ścieka i tylko raz zdarzyło się w trakcie nawalnego deszczu by coś ciekło z niego. Mokra, nasączona sadza działa jak izolacja wilgociowa
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Z uszczelnieniem masz rację, zbyt pobieżnie czytałem w instrukcji uszczelnienie między szalunkiem traconym. Pkt. 13 tej Twojej instrukcji przewiduje kratki do zasysania powietrza do spalania no i ciekawe co z gwarancją i warunkami pracy jak uznamy że powietrze do spalania niepotrzebne to sobie kratki zlikwidujemy.
    Ja mam uniwersal plus. Nie ma w nim doprowadzenia powietrza i nie ma tej kratki. Słusznie jednak się poprawiasz, że to nie kratka do wentylacji przestrzeni izolowanej komina (pisałeś "pod płytą przewiduje kratkę wentylacyjną przestrzeni izolowanej komina"), a doprowadzenie powietrza do spalania. Więc nijak ma się do dyskusji o wentylacji tej przestrzeni i tematu, który wywołał Piotr pytając "Co zrobić z kratką przewietrzającą w domu z rekuperacją?" której to kratki zresztą w tym kominie nie ma.

    Jak nie potrzebujesz doprowadzenia powietrza do spalania i nie możesz go zamontować zgodnie z instrukcją to wybierasz inny komin.

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ja mam uniwersal plus. Nie ma w nim doprowadzenia powietrza i nie ma tej kratki. Słusznie jednak się poprawiasz, że to nie kratka do wentylacji przestrzeni izolowanej komina (pisałeś "pod płytą przewiduje kratkę wentylacyjną przestrzeni izolowanej komina"), a doprowadzenie powietrza do spalania. Więc nijak ma się do dyskusji o wentylacji tej przestrzeni i tematu, który wywołał Piotr pytając "Co zrobić z kratką przewietrzającą w domu z rekuperacją?" której to kratki zresztą w tym kominie nie ma.

    Jak nie potrzebujesz doprowadzenia powietrza do spalania i nie możesz go zamontować zgodnie z instrukcją to wybierasz inny komin.
    Podlinkowałeś instrukcję takiego z kratkami to sam nie wiem o co Ci chodzi, trzeba było to https://www.jawar.com.pl/img/user/fi...ersal-plus.pdf widocznie ten producent nie przewiduje wentylowania przestrzeni ocieplanej inni tak nie robią ale to Twój problem i producenta
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Podlinkowałeś instrukcję takiego z kratkami to sam nie wiem o co Ci chodzi,
    Jakbyś czytał, co napisałem podając tę instrukcję, to byś wiedział na dowód czego miała być. Tego, i tylko tego.

    Trudno, żebym tą instrukcją obrazował odpowiedź na pytanie Piotra, skoro nie ma w niej kratki wentylacyjnej. Więc zadając pytanie Piotr nie mógł myśleć o tym kominie.

    Znasz jakieś instrukcje, gdzie producent przy WG zaleca instalacje kratki wentylacyjnej, a przy mechanicznej nie?

    Z mojej strony EOsT. Odpowiedź jest prosta - każdy element (czy to kratka, czy odskraplacz, czy cokolwiek innego) należy zamontować zgodnie z instrukcją czy jest WM, czy WG.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 04-05-2019 o 18:02

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jakbyś czytał, co napisałem podając tę instrukcję, to byś wiedział na dowód czego miała być. Tego, i tylko tego.

    Trudno, żebym tą instrukcją obrazował odpowiedź na pytanie Piotra, skoro nie ma w niej kratki wentylacyjnej. Więc zadając pytanie Piotr nie mógł myśleć o tym kominie.

    Znasz jakieś instrukcje, gdzie producent przy WG zaleca instalacje kratki wentylacyjnej, a przy mechanicznej nie?

    Z mojej strony EOsT. Odpowiedź jest prosta - każdy element (czy to kratka, czy odskraplacz, czy cokolwiek innego) należy zamontować zgodnie z instrukcją czy jest WM, czy WG.
    Z jednej strony coś piszesz z innej reagujesz tylko na części wypowiedzi uznając że to ty decydujesz o czym dyskusja. EOT bo chyba nie EOsT ok kończymy dyskusję tylko po co zadajesz pytanie? Cyba że zadajesz pytania retoryczne.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jakbyś czytał, co napisałem podając tę instrukcję, to byś wiedział na dowód czego miała być. Tego, i tylko tego.

    Trudno, żebym tą instrukcją obrazował odpowiedź na pytanie Piotra, skoro nie ma w niej kratki wentylacyjnej. Więc zadając pytanie Piotr nie mógł myśleć o tym kominie.

    Znasz jakieś instrukcje, gdzie producent przy WG zaleca instalacje kratki wentylacyjnej, a przy mechanicznej nie?

    Z mojej strony EOsT. Odpowiedź jest prosta - każdy element (czy to kratka, czy odskraplacz, czy cokolwiek innego) należy zamontować zgodnie z instrukcją czy jest WM, czy WG.
    No nie do końca. Kupowanie komina z systemem przewietrzania grawitacyjnego do domu z WM jest idiotyczne....Konia z rzędem inwestorom, którzy w trakcie zakupu swojego pierwszego w życiu komina, coś kumają z tego co tu dyskutowaliśmy.....

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Mam komin z odskraplaczem i bez daszku z pełną kontrolą tego ile z komina ścieka i tylko raz zdarzyło się w trakcie nawalnego deszczu by coś ciekło z niego. Mokra, nasączona sadza działa jak izolacja wilgociowa
    Dla tych, co w to uwierzą... Ja uwierzyłem.

    Wcześniej, zanim jeszcze podłączyłem kominek przez może rok uzbierało mi się mniej, niż połowa tego "wiaderka" ze zdjęcia. Wcześniej zaglądałem chyba w wakacje. Było zupełnie sucho - a przecież trochę ulew było. Zasłoniłem, zapomniałem. Przed świętami wiadomo, porządki. Odsłoniłem a tam:



    Komin po minionym sezonie nie był czyszczony, palone w tym sezonie kilkanaście razy.
    Nie wiem, czy więcej deszczu, czy brak cugu w zamkniętym kominie w czasie nie palenia nie pozwolił na odparowanie wilgoci ze ścianek, czy drewno nie było tak suche, jak mi się zdawało (minimum 1,5 roku leżało - większość trzy lata, bo ścięte pierwszego dnia budowy).
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Odskraplacz.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	82,9 KB
ID:	438988  
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 04-01-2020 o 15:26

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony