dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: Rodzina 2+3

  1. #1

    Domyślnie Rodzina 2+3

    Witam.
    Jaki dom był by najlepszy i w miarę najtańszy dla rodziny 2+3.
    Obecnie mieszkamy w bloku i mam jakiś zarys jakie pomieszczenia są wystarczające.
    Już wiem że nowy dom musi mieć 4pokoje, takie po 10m, mamy taki w bloku 3x4 i w zupełności starcza dla dwójki chłopaków 7i 5lat, tak że nawet 3x3 dla jednego był by ok , jak również na naszą sypialnie ten wymiar był by wporzadku no i jeden pokój dla najmłodsze córki, oraz jakiś salon, teraz mamy 4x4.5m i jest porostu duży.
    Kuchnie mamy również 12m (4x3) tak że wiem że ta jest za duża jako same miejsce do gotowania.
    Łazienka starczy nam 2x2-prysznic, toaleta pralka, chociaż nic by się nie stało jak by było jeszcze jedno wc w domu bo jest to bardzo wygodne, teraz tak mamy.
    Przejrzelismy już bardzo wiele projektów i wiemy że nasz dom będzie mieć ok 80-90m.
    Projekt na wzór Z7 czyli parterowy bo odchodzi koszt schodów i mocnego stropu, z tego co wyczytałem to taka bryła jest najtańsza w budowie.
    Duży mętlik jest co do ogrzewania, bo przy takim domku czytałem trochę porad żeby iść w elektryczne ogrzewanie, no ale czy napewno. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Pzdr

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    80-90 m2 dla 5 osób to wg mnie się nie uda. tak 110-130 już powinno dać radę. Dla tylu osób to 2 łazienki jest wskazane. W jednej może być np prysznic +kibelek umywalka druga taka z wanna.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie mam doświadczenia w budownictwie jednorodzinnym ale wiem że jeżeli doszły by mi jeszcze 2pokoje po ok10m każdy to by mi w zupełności wystarczyło. 2lazienki ok z tym że jedna z prysznicem a druga samo wc z umywalka.
    W bloku jest jeszcze wozkarnia na rowery i piwnica na jakieś tam pierdoly no ale to by już był garaż ale to osobny temat. Na razie skupiamy się na domu. Pzdr

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Dwie łazienki przy dwóch kobietach w domu to IMO minimum.
    W bloku nie masz pomieszczenia technicznego i jego wyposażenia. Jest też trochę sprzętów i materiałów którym mróz i/lub wilgoć szkodzi i też zajmą trochę miejsca a w bloku ich nie potrzebujesz. Do tego masz w bloku cztery pokoje i salon? Jak nie, to uwzględnij, że taka liczba pomieszczeń i powierzchnia wymusza kilka m2 ekstra na komunikację.

    A co do meritum - Lena Eko a jeszcze lepiej Arosa II.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał kazuya26 Zobacz post
    Nie mam doświadczenia w budownictwie jednorodzinnym ale wiem że jeżeli doszły by mi jeszcze 2pokoje po ok10m każdy to by mi w zupełności wystarczyło. 2lazienki ok z tym że jedna z prysznicem a druga samo wc z umywalka.
    W bloku jest jeszcze wozkarnia na rowery i piwnica na jakieś tam pierdoly no ale to by już był garaż ale to osobny temat. Na razie skupiamy się na domu. Pzdr
    Dom to nie tylko pokoje. Swoja drogą pokoje po 10m2 w domu to wg mnie nieporozumienie, ale co kto lubi.....
    Dom to też korytarz, wiatrołap, holl, pom gospodarcze , techniczne często spiżarka. Warto miec gdzie schować taczki, kosiarkę, czy zwykle grabie i łopatę. To wszystko wymaga miejsca.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Dwie łazienki przy dwóch kobietach...

    A co do meritum - Lena Eko a jeszcze lepiej Arosa II.
    Arosa II to coś co chodzi po głowie, chociaż jak człowiek żyje na 52m to 120wydaje mu się dużo za duże, jak już pisałem pokoje na 1 dziecko prawie 13m to za dużo no a nasza sypialnia to to wystarczy przysłowiowy komandor na całą ścianę no i łóżko 2.5x2.5.
    Wiem z doswiadczenia że dwie pełnowymiarowe łazienki też nie są potrzebne.
    Dziękuję za sugestie i zobaczymy jak się temat dalej potoczy. Pzdr

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał kazuya26 Zobacz post
    Arosa II to coś co chodzi po głowie, chociaż jak człowiek żyje na 52m to 120wydaje mu się dużo za duże, jak już pisałem pokoje na 1 dziecko prawie 13m to za dużo no a nasza sypialnia to to wystarczy przysłowiowy komandor na całą ścianę no i łóżko 2.5x2.5.
    Wiem z doswiadczenia że dwie pełnowymiarowe łazienki też nie są potrzebne.
    Dziękuję za sugestie i zobaczymy jak się temat dalej potoczy. Pzdr
    Pytanie jeszcze jedno w jakim wieku masz dzieci............ używanie łazienki przez dzieci do 10-12 roku to pikuś potem się zaczyna walka o czas i miejsce
    Małe dzieci - zero kolegów wieksze ktoś przychodzi itd weź to pod uwagę.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Pytanie jeszcze jedno w jakim wieku masz dzieci............ używanie łazienki przez dzieci do 10-12 roku to pikuś potem się zaczyna walka o czas i miejsce
    Małe dzieci - zero kolegów wieksze ktoś przychodzi itd weź to pod uwagę.
    Gdzieś wyżej pisałem 7l i5l chłopaki, córka niemowlak ale rozumiem o co Panu chodzi. Dziękuję bardzo za sugestie i swoje spostrzeżenia

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Ani sie obejrzysz jak niemowlak wyrośnie na podlotka. Wprawdzie wcześniej bracia wyfruną z gniazda, lecz nastolatka rano, to godzina przed lustrem i umywalką. Druga łazienka, niechby najprostsza - oczko, umywalka to minimum, jeśli natrysk/wanna to już niemalże luksus. Przy najeździe koleżeństwa lub inszych gości, docenisz takie "zbytki".

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    projekt aspen 120 m2 z małymi zmianami

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    projekt aspen 120 m2 z małymi zmianami
    Ciekawy. A jakie są wymiary pomieszczeń, jak można wiedziec

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    projekt to Aspen IV od Lipińskich - tam są wymiary.
    Tylko powiększyłam mu sypialnie dzieci kosztem korytarzyka i zmieniłam nieco układ łazienek i kotłowni

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.387

    Domyślnie

    Również przygotowuję się do budowy domu. U mnie rodzina 2+2 i z analizy wyszło, że w tym układzie dom 100-110m2 to takie optimum, więc przy trójce dzieciaków tym bardziej celowałbym bardziej w 100 niż 80m2. Pokój 10m2 to minimum, poniżej to klitka, choć lepiej mieć w domu 8 niż w bloku 12m2.
    Z bratem i rodzicami wychowałem się w domu z łazienką i drugim oddzielnym WC z umywalką. Nie pamiętam, by ktokolwiek walczył o miejsce. Teraz w bloku z jedną jedyną łazienką to totalna porażka.
    Z łazienki warto wyeksmitować pralkę. Dlatego w domu pomieszczenie gospodarcze to must have - można tam zrobić pralnię i dodatkowy zlew, żeby np. zimą opłukać buty z błotka. Więc i ogrzewanie wyłącznie bezpyłowe: gaz, prąd (typu kable grzejne lub pompa ciepła). Żadne ekogorchy czy pellet, bo szkoda miejsca.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony