dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sebopa

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-329
    Posty
    9

    Domyślnie Dziury / otwory w ścianie w domu drewnianym

    Witam,
    mam dziury w ścianach w domu z bala 12cm.
    Możecie doradzić czym je zatkać? Pianka podobno może chłonąć wilgoć? Z zewnątrz jest deska maskująca te otwory. Proszę o pomoc.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190502_174806.jpg
Wyświetleń:	248
Rozmiar:	41,1 KB
ID:	429948

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sebopa

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-329
    Posty
    9

    Domyślnie

    Nikt nie ma pomysłu ?

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sebopa

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-329
    Posty
    9

    Domyślnie

    Ten co budował zasłonił to wszystko membraną żeby nie było widać a ja to kupiłem
    Dokładnie tak, były tam metalowe kątowniki. Porażka jednym słowem. Znalazłem więcej miejsc takiego "bubu" i teraz z nimi walczę ;D
    Dzięki za pomoc! Kupię klej do drewna, podobno Chemolan B jest dobry i wstawię w te miejsca kawałki drewna. Bedzie trochę zabawy ...

    Dalej chcę ocieplić od wewnątrz wełną skalną rockwool 20cm (2x 10cm)

    Tak wygląda nasz domek

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20181101_105610.jpg
Wyświetleń:	168
Rozmiar:	80,2 KB
ID:	430145

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Usunięcie kątowników i pozostawienie w tym stanie może powodować pewne problemy, to ściana nośna.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    tak jak mówią przedmówcy, jeżeli usuniesz kątowniki to możesz narobić sobie większego problemu. Skonsultuj to z konstruktorem. Co do ocieplenia od środka to jak najbardziej można wykonać je w domu z bala jeżeli chcesz mieć widoczny bal jako elewację. Musisz jednak pamiętac aby wentylowac odpowiednio przestrzeń między balem a wełną.
    Jako materiał proponowałbym Ci wełnę ROCKTON
    www.rockwool.pl/produkty/rockton
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Możesz wyjaśnić jak tą przestrzeń między balem a wełną wentylować?
    Skąd ma być powietrze do tego wentylowania?

    Ja tam bym wolał żeby bale były widoczne wewnątrz, bo dom jest dla mnie do mieszkania a nie dla sąsiadów do podziwiania.
    Pod poniższym linkiem masz zezyt katalogowy gdzie na stronie 25 jest opisane i pokazane rozwiązanie ocieplenia domu z Bala od wewnątrz.
    https://cdn01.rockwool.pl/siteassets...20190124050156
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek W Zobacz post
    Pod poniższym linkiem masz zezyt katalogowy gdzie na stronie 25 jest opisane i pokazane rozwiązanie ocieplenia domu z Bala od wewnątrz.
    https://cdn01.rockwool.pl/siteassets...20190124050156
    Zapomniales tylko wspomniec o stropach i scianach nosnych wewnetrznych ktore beda mostkami termicznymi. Zapomniales tez wspomniec o ryzyku kondensacji pary na tych mostkach i ryzyku wysapienia zagrzybienia. Zapomniales tez pochwalic sie rozwiazaniem szczegolow typu okna, drzwi itp.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał gambit565 Zobacz post
    Zapomniales tylko wspomniec o stropach i scianach nosnych wewnetrznych ktore beda mostkami termicznymi. Zapomniales tez wspomniec o ryzyku kondensacji pary na tych mostkach i ryzyku wysapienia zagrzybienia. Zapomniales tez pochwalic sie rozwiazaniem szczegolow typu okna, drzwi itp.
    Zgadzam się taka izolacja niesie za sobą pewne minusy o których wspomniałeś aczkolwiek jeżeli chce się mieć bal jako wykończenie elewacji to wówczas trzeba liczyć sie z tym że mostki termiczne powstaną. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłaby izolacja bala od zewnątrz i wykończenie tynkiem.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sebopa

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-329
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam ponownie. W te dziury wcisnąłem specjalną piankę do izolacji a następnie wstawiłem porządne słupy 16cmx 16 żeby wzmocnić konstrukcję. Dodatkowo pomiędzy tymi słupami dałem kantówki pionowe 16x 5cm. Wszystko na wkręty ciesielskie 24 cm. Poszło ich ponad 1000 ale teraz jest mega. W tej chwili zastanawiam się nad ociepleniem i najbardziej podoba mi się pomysł z pianką pur. Jest to materiał antyalergiczny i bezpieczny dla zdrowia czego się najbardziej obawiałem. Dlatego dam pianę na ściany i na dach. Ale to już w przyszłym roku, najpierw elektryka i hydraulika ... Pozdrawiam i dzięki za wasze wskazówki !

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebopa Zobacz post
    Witam ponownie. W te dziury wcisnąłem specjalną piankę do izolacji a następnie wstawiłem porządne słupy 16cmx 16 żeby wzmocnić konstrukcję. Dodatkowo pomiędzy tymi słupami dałem kantówki pionowe 16x 5cm. Wszystko na wkręty ciesielskie 24 cm. Poszło ich ponad 1000 ale teraz jest mega. W tej chwili zastanawiam się nad ociepleniem i najbardziej podoba mi się pomysł z pianką pur. Jest to materiał antyalergiczny i bezpieczny dla zdrowia czego się najbardziej obawiałem. Dlatego dam pianę na ściany i na dach. Ale to już w przyszłym roku, najpierw elektryka i hydraulika ... Pozdrawiam i dzięki za wasze wskazówki !
    Tylko jeżeli bal bedzie widoczny od zewnatrz to musisz zrobić szczelinę wentylowaną między pianką a balem. Tego już tak łatwo wykonać nie będzie. Ja bym się osobiscie zastanowił nad układaniem palnego materiału do drewnianego domu. Co do tego zdrowego materiału to wełna mineralna ma wszelkie atesty higieniczne. W przypadku pianek osiągnięcie zdrowego steżenia gazów osiagane jest dopeiro po 28dniach od natrysku. Możesz o tym poczytać.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony