dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie Salon - narożnik czy sofa

    Witam serdecznie,
    Obecnie stoję przed wyborem wypoczynku do salonu.
    Od początku zakładaliśmy, że będzie to narożnik, jednak mam jedną wątpliwość związaną z jego umiejscowieniem. Założenie było takie, że jeden bok narożnika będzie na ścianie gdzie jest witryna, a drugi bok wgłąb pokoju - w kierunku filara (ten bok jest na wprost telewizora).
    Zastanawiam się jednak, czy rozwiązanie to będzie dobrze wyglądało bo parapet na witrynie jest na wysokości 60 cm. Wysokość narożnika ok 80-90 cm, czyli będzie on ponad parapetem, a przy długości boku narożnika 2-2,2 m, będzie o rozpoczynał się mniej więcej w połowie witryny (całość witryny to 2,9 m). Czy nie będzie to dziwnie wyglądało, jeżeli narożnik będzie wystawał ponad parapet i zaczynał się od połowy witryny? Czy może lepiej pokombinować tak, aby zamiast narożnika ustawić sofę 3 osobową na odcinku ściana witrynowa - filar, w pufami?
    Możecie doradzić jakie jest wasze zdanie?
    Będę wdzięczny za wszystkie porady.

    Z góry dzięki.
    Wojtek

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190501_141213.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	87,3 KB
ID:	429955Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190501_141039.jpg
Wyświetleń:	165
Rozmiar:	84,5 KB
ID:	429956

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    rzut pomieszczenia z góry by się przydał

  3. #3

    Domyślnie

    Jasne - dosyłam.
    Miejsce o którym mowa zaznaczyłem na szaro.

    Wojtek.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut_p.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	88,1 KB
ID:	429970

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jeśli odsuniesz narożnik od okna, to może stać w jego świetle. Ale wówczas w sumie masz kanapę przesłaniająca widok na okno.
    Można ustawić ją odwrotnie i od strony holu dostawić konsolę, aby optycznie zamknąć salon.
    Albo ustawić sofę i dać w świetle okna fotele o lekkiej konstrukcji.


  5. #5

    Domyślnie

    @Elfir, dzięki za odpowiedź.
    Masz rację, ustawienie narożnika dłuższym bokiem wzdłuż okna trochę przesłoni jego widok.
    Ustawienie odwrotne - zamykające część salonu jest fajną opcją, jednak w tym przypadku siedzisko będzie tyłem do kominka. Dobrze byłoby, aby mieć miejsce do siedzenia na wprost kominka (kominek ustawiony równolegle do okna).
    W przypadku natomiast foteli lekkiej konstrukcji (BTW mógłbyś podesłać link do jakiś ciekawych propozycji) jak rozwiązać sprawę z ławą? W tym przypadku musiałaby być chyba jedna duża kwadratowa ława, aby w każdego miejsca był do niej w miarę łatwy dostęp. Właśnie rozważałem tę opcję, ale zamiast foteli 2 pufy z jednej (od strony witryny i od strony zamykającej salon). Czy w tym przypadku pufy nie są dobrym pomysłem?
    Jeszcze nad jedną opcją się zastanawiałem - sofa 2 osobowa na ścianie witryny (odsunięta od ściany) o sofa 3 osobowa frontem do TV?
    Minusem tego rozwiązania jest zbyt duża "strata" miejsca w samym narożniku oraz zbyt dalekie odejście wgłąb pokoju.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    W tej chwili moda jest na dostawianie stoliczków pomocniczych. Dwóch mniejszych ław, zamiast jednej dużej.









    Pufy nie mają oparcia, kiepsko się siedzi.


    tutaj kanapy z niskimi oparciami w świetle okien:


    Ale osobiście wolę wysokie oparcia, bo na kanapie raczej siedzę niż leżę.

    A tutaj pomysł z siedziskiem przy oknie:

  7. #7

    Domyślnie

    Rozwiązania ze stolikami dodatkowymi pewnie są praktyczne. Może i jest to opcja.
    A co powiesz na narożnik przy oknie i w kierunku filara a takim rozwiązaniem, że część narożniku przy oknie byłaby bez boku - wówczas ta "końcówka" mimo, że zachodziłaby na okno, byłaby pod parapetem. Wizualnie mielibyśmy wówczas otwartą przestrzeń salonu patrząc od wejścia. Minus taki, że znów nie ma miejsca do siedzenia na wprost kominka. Może jakieś lekkie fotele rozwiązałby sprawę?
    Przykładowa wizualizacja - jednak wydaje mi się, że sofa ustawiona przy kominku (równolegle do okna) zmniejsza znacznie przejście przy kominku w kierunku telewizora (ja kominek mam właśnie w takim ustawieniu).
    Ja uważasz czy zastosowanie narożnika będzie lepszym rozwiązaniem - gdyż pozwoli na efektywniejsze wykorzystanie narożnika przy witrynie?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	big_51c765a33aa9009fb778535ec77df5f145a1a4c2.jpg
Wyświetleń:	181
Rozmiar:	45,0 KB
ID:	429993

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dla mnie kanapa musi mieć oparcie. Wstawianie narożnika, z którego fragmentu nie będzie się korzystać, bo będzie zbyt niewygodny, to dla mnie strata kasy.

    Nie wiem jakie sa twoje preferencje, może tobie nie przeszkadza brak oparcia.

  9. #9

    Domyślnie

    Też wolałbym mieć oparcie. To w takim rarazie wydaje się że to co proponowałes na początku (3 opcje) są najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Z czego chyba najbardziej odpowiednia będę ta z fotelami przy oknie. Tylko fotele teraz odpowiednie dobrać, to będzie wyzwanie

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie wiem w jaki styl celujesz?
    Ja myślałam coś w stylu lat 60-tych:




  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ale znalazłam też coś takiego:
    https://cdn.onekindesign.com/wp-cont...-Kindesign.jpg

    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 06-05-2019 o 16:10

  12. #12

    Domyślnie

    Dziękuję za podesłanie propozycji. Zdecydowanie wolałbym styl nowoczesny. Czyli coś na wzór ostatniego rozwiązania.

    Wojtek

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tu masz nowoczesne kanapy z niskimi oparciami.


    a tu z fotelami:



  14. #14

    Domyślnie

    Dzięki za ciekawe propozycje. Wydaje mi się że sofa na wprost tv może być z wyższym oparciem (będzie wygodniejsza), natomiast te fotele byłyby ustawione przy oknie. Nawet jakby były tej samej wysokości co sofa to nie byłoby to źle przy oknie. Co nie?

  15. #15
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Czasem jak popatrzy się na te projekty domów to człowiek się zastanawia jakiż to baran projektował , ogladałem z synem (chce się budować) kilka domów tzw modelowych i ani jeden tak po prawdzie nie nadawał sie do budowy chociaż ludzie to biorą , naokoło wszedzie okien typu balkonowych i nie mówię tu juz o koszcie tych okien bo to inna para kaloszy ale o tym że w tych salonach nijak nie da się nic ustawić ot mają chyba puste stać ba nawet TV tak na dobrą sprawę ciężko gdzieś doczepić , połowa tych projektantów powinna zdawać jakies inne egzaminy z ergonomi np .

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    fotele nie musza być niskie, ale dobrze jakby miały lekką konstrukcję, czyli nie w takim stylu:

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    w tych salonach nijak nie da się nic ustawić ot mają chyba puste stać ba nawet TV tak na dobrą sprawę ciężko gdzieś doczepić , połowa tych projektantów powinna zdawać jakies inne egzaminy z ergonomi np .
    Te domy sa projektowane był ładnie wyglądały na wizualizacjach. Oknami poprawia się czasem złe proporcje domu.

    Niewątpliwie duże okna są drogie i wówczas to kwestia posiadanych funduszy (oraz widoków roztaczających się z okien):
    - albo okno jest luksusem i szkoda je wówczas zasłaniać meblami
    - albo cena okien nie ma znaczenia, przeszklone są prawie wszystkie ściany i nawet TV może stać w świetle okna, jak tu:



    A to jest wizualizacja salonu chyba z projektu autora wątku, lub bardzo podobna:


    Szprosy odcinają optycznie widok zza okna i okno staje się tylko świetlikiem. W sumie szkoda, jeśli widok za oknem jest ładny (np. na las czy duży ogród). Mniejsza szkoda, gdy zaraz za oknem jest żywopłot i dom sąsiada

    bo taki widok zastąpi i kominek i telewizor:

  18. #18

    Domyślnie

    Ja polecam narożnik z dwoma pojemnikami w kształcie litery L w cenie 1399 zł. lub z trzema pojemnikami w kształcie U za 1899 zł. Z tej firmy są rewelacyjne, wiem ponieważ mam ten większy
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 19-04-2023 o 14:28

  19. #19

    Domyślnie

    Witam
    dla mnie okna ostatnio to frustrujący temat. Nie mam ich za wiele ale i tak już kilkanaście ptaków musiałam zakopać. O tym rzadko mówi się. Mieszkam już długo zaraz przy lesie w otulinie Puszczy kampinoskiej i dalej nie mogę się do tego przyzwyczaić. Najgorzej jest właśnie w okresie wiosennym. Trochę pomogły naklejki na okna ale wciąż ptaki rozbijają się o nie. A naokoło mnie powstają nowe domy z wielkimi przeszkleniami. Czasami mam wrażenie, że teraz to zapanował wyścig- kto ma większe okna tym jest "lepszy". Czuję bezsilność...
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony