dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie Jaka studnia na czas budowy?

    Jak najtaniej wykonać studnię na czas budowy, która później będzie
    służyła do podlewania ogrodu.
    Czy poza hydroforem coś jest jeszcze potrzebne? Jakieś filtry, itp?
    Jaki hydrofor jest wystarczający?

    Czy studnia, która nie będzie dostarczała wody do spożywania musi mieć zachowane odległości (5m od granicy działki)?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    czyżby nikt nie zakładał takiej studni u siebie?

  3. #3
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Na dzięki Bogu nie musiałem, kupiłem działkę z czymś takim



    Kiedyś chciałem ją zaspać ale teraz już wiem, że to był głupi pomysł..

  4. #4

    Domyślnie

    a ja wlasnie mialam identyczny problem. wodociag w ... drodze, znaczy pojawi sie na jesieni a tu budowe czas zaczac.
    na spole z sasiadami wywiercilismy studnie. woda kiepska ale na budowe, a w przyszlosci do podlewania ogrodka, nada sie.
    oto namiary na studniarza: 0 601 35 66 99.
    koszt: 110 zl/m (robocizna, rury, filtr). woda jest wyciagana przy pomocy ruskiej pompy za ok.100 zl. na razie spisuje sie znakomicie. z czasem zastapimy ja czyms innym.
    pozdrawiam

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Willie

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1.093
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wa_anka
    a ja wlasnie mialam identyczny problem. wodociag w ... drodze, znaczy pojawi sie na jesieni a tu budowe czas zaczac.
    na spole z sasiadami wywiercilismy studnie. woda kiepska ale na budowe, a w przyszlosci do podlewania ogrodka, nada sie.
    oto namiary na studniarza: 0 601 35 66 99.
    koszt: 110 zl/m (robocizna, rury, filtr). woda jest wyciagana przy pomocy ruskiej pompy za ok.100 zl. na razie spisuje sie znakomicie. z czasem zastapimy ja czyms innym.
    pozdrawiam
    Czy trzeba zgłaszać wykopanie studni w gminie?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Willie
    Cytat Napisał Wa_anka
    a ja wlasnie mialam identyczny problem. wodociag w ... drodze, znaczy pojawi sie na jesieni a tu budowe czas zaczac.
    na spole z sasiadami wywiercilismy studnie. woda kiepska ale na budowe, a w przyszlosci do podlewania ogrodka, nada sie.
    oto namiary na studniarza: 0 601 35 66 99.
    koszt: 110 zl/m (robocizna, rury, filtr). woda jest wyciagana przy pomocy ruskiej pompy za ok.100 zl. na razie spisuje sie znakomicie. z czasem zastapimy ja czyms innym.
    pozdrawiam
    Czy trzeba zgłaszać wykopanie studni w gminie?
    Gdzieś czytałem, że do głębokości 30 m nie trzeba zgłaszać.

    A jak jest z odległościami od granic działki?
    Czy taka studnia "przemysłowa" musi mieć zachowane odległości (min 5m) od granic działki?

  7. #7

    Domyślnie

    a nie rozwazaliscie zakupu wody od wodociagow?
    mnie ryczalt 10m kosztowal 20pln - z tym ze bralem z hydrantu z ulicy.
    jest mozliwy rowniez zakup 'z dowozem' lub od sasiada.
    jezeli ma byc to tylko studnia na czas budowy - moim zdaniem nie ma sensu kopac
    jezeli ma sluzyc dalej do roznych, przeroznych celow - ok
    "...z ludźmi trzeba żyć..."

  8. #8

    Domyślnie

    No i kolejne pytanie w temacie studnia - rury tojakielepsze z PCV czy stalowe ? Bo mam ofertę na takiei na takie - i też z rózna średnicą - jeden z wykonawcow poleca 159 mm stalowe, inny PCV 110 mm - i zgłupiałam już całkiem

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gafinka
    No i kolejne pytanie w temacie studnia - rury tojakielepsze z PCV czy stalowe ? Bo mam ofertę na takiei na takie - i też z rózna średnicą - jeden z wykonawcow poleca 159 mm stalowe, inny PCV 110 mm - i zgłupiałam już całkiem
    Grafinka, możesz podać namiary na studniarzy?

  10. #10

    Domyślnie

    Nazwisk nie znam
    0 - 601 35 66 99 - PCV, pan wierci , jak sie nie do wierci to płacę połowę ceny, za 110 mm pcv - 120 zł/metr
    0 - 600 - 643-632 - nie dodzwoniłam się jeszcze
    0 - 604 718 494 -stalowe rury i większe, pani gwarantuje wodę, płacę za odwiert od 140 do 160 zlotch za metr - bo może byc z rurami cieńszymi lub grubszymi - jak nie ma wody nie płacę. Tylko tutaj terminy długie, pani madużo zamówień i dopiero czerwiec wchodzi w grę

    Ludzie bardziej doświadczeni - jakie te rury wybrać ?

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gafinka
    Nazwisk nie znam
    0 - 601 35 66 99 - PCV, pan wierci , jak sie nie do wierci to płacę połowę ceny, za 110 mm pcv - 120 zł/metr
    0 - 600 - 643-632 - nie dodzwoniłam się jeszcze
    0 - 604 718 494 -stalowe rury i większe, pani gwarantuje wodę, płacę za odwiert od 140 do 160 zlotch za metr - bo może byc z rurami cieńszymi lub grubszymi - jak nie ma wody nie płacę. Tylko tutaj terminy długie, pani madużo zamówień i dopiero czerwiec wchodzi w grę

    Ludzie bardziej doświadczeni - jakie te rury wybrać ?
    Dzięki

  12. #12

    Domyślnie

    A nie możesz wykonać od razu docelowej studni?
    Do czasu zrobienia ławy fundamentowej woda jest niepotrzebna.
    Zamawiasz beton z gruchy.
    Jak powstaną ławy trzeba trochę odczekać, na dalsze prace fundamentowe.
    Bierzesz studniarza, który w dokładnie zaplanowanym miejscu wierci studnię. Dobrze jest zaplanować studnię (głębinową) w kotłowni blisko jednej ze ścian. Trzeba to przemyśleć gdzie będzie hydrofor, aby potem to co wystaje z podłogi nie przeszkadzało.
    Studniarz wierci studnię, zapuszcza rurę fi 110 z PCV, w którą wkłada pompę głębinową np Grundfos. Otwór zaślepia sie deklem ze stali nierdzewnej przez który przechodzi rura z wodą i kabel. Całość zasypuje się ziemią i kabel i rurę wyprowadza o 2-3m obok aby nikt nie ukradł pompy. Odkopanie takiej pompy przykrytej powiedzmy 70cm ziemi jest trudne, szczególnie jak nie wiadomo gdzie dokładnie jej szukać.
    Budujesz stan surowy i w pewnym momencie wzywasz ponownie studniarza, który odkopuje popmę, przedłuża rurę fi 110 do wysokości zaplnowanego później jastrychu (nie chudziaka). Potem robisz chudziak. Jak trzeba zrobić przerwę technologiczną do przyszłego roku po zakończeniu stanu surowego. Wyciągasz pompę ciągnąc za rurę (do zrobienia przez jedną osobę) i zabierasz całość w bezpieczne miejsce.

    To był mój sposób postepowania w trakcie budowy.

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    Proponuję odwiedziś witrynę www.ekomech.pl tam dowiecie się wszystkiego o filtrach a w szczegulności o odżelaziaczach wody.

  14. #14

    Domyślnie

    Ja wywierciłem w docelowym miejscu studnię głębinową ale na razie nie kupiłem jeszcze pompy głębinowej. Na czas budowy założona została pompka ogrodowa (w każdym supermarkecie budowlanym za jakieś 200-250 zł) i na całą budowę wystarczyło. Głębinówkę będę kupował i instalował dopiero teraz

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    na czas budowy zrobiłem studnię wierconą , kosztowała około 1.000 zł, materiały to rura ocynk 10 m , filtr wbijany, kolanka i inne mufki, do tego kupiłem pompę ogrodową i działa, nawet bardzo fajnie działa, wydatek wody spory, beczkę napełnia się kilka minut, mam wode w domu z wodociągów, ale studnia pozostanie do podlewania, mycia auta itp. rozwiązanie proste i skuteczne, dużo wody , pod sporym cisnieniem, trzeba tylko zalewać , ale jestem z tego bardzo zadowolony , i uznaję ta studnię jako jedną z lepszych inwestycji na budowie ( pierwotnie nieplanowany wydatek )

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony