dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Wykańczanie domu - proszę o podpowiedź

    Witam
    Drodzy koledzy jestem na etapie ukończonego domu jednorodzinnego (z zewnątrz). Pozostaje mi w tym momencie środek ale nie jestem pewien czy dobrze to wszystko sobie wyobrażam.
    Proszę o podpowiedź, ewentualną korektę.

    - wykonanie przyłącza gaz (szafka -> dom) + instalacji (czy potrzebuje jakiś projekt? gdzie i jak to załatwić?)
    - wykonanie przyłącza elektr (szafka ->dom) + instalacji elektr (czy potrzebuje jakiś projekt? gdzie i jak to załatwić?)
    - wykonanie instalacji wod kan (mam w projekcie oczyszczalnie przydomową - podobno firma wykonuje to na tip top - czy tutaj potrzebuje jakiś projekt?)
    - posadzki
    - parapety wew
    - schody
    - tynki
    - wykończenie dachu od środka
    - oddanie do użytkowania
    Reszta to już nie problem...
    Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak to jest z tymi instalacjami, jakie koszta (pi razy drzwi) ? Czy o czymś zapomniałem?
    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    gaz, o ile nie miałeś w projekcie domu wymaga osobnego projektu, pozwolenia na budowę, dziennika budowy.

    Instalacja elektryczna - też nie było w projekcie domu? Przecież zwykle jest coś takiego jak projekt zagospodarowania działki i tam się wrysowuje instalacje.

  3. #3

    Domyślnie

    Kolego zgadza się. Mój błąd a właściwie niewiedza.
    Mam w projekcie coś takiego jak plan zagospodarowania działki i tam są umieszczone przyłącza wod kan + elektr + gaz. Na końcu projektu są też wszystkie instalacje.

    Rozumiem że z tym projektem mogę iść do firmy która wykańcza dom i w zasadzie nic innego nie będą chcieli?

    Czy jest ktoś w stanie podać orientacyjny koszt wykończenia środka? W tym przypadku jest to ~100mkw (wiem, że wszystko zależy od różnych czynników)
    Ostatnio edytowane przez qbacki ; 08-05-2019 o 19:06

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ale czy masz uzgodnione projekty na te przyłącza czy tylko wrysowane trasy w projekcie zagospodarowania? Bo poza przyłączem energetycznym to musisz mieć uzgodniony projekt.
    Druga sprawa - czy to co masz w projekcie odpowiada Twoim wymaganiom? To, że elektryk umieści gniazdko czy punkt świetlny tam gdzie jest to w projekcie i mu pasuje, nie znaczy, że to będzie dla Ciebie do zaakceptowania.
    Trzecia sprawa. Nie sądzę abyś miał w projekcie kolory ścian, sufitów, konkretne modele płytek ściennych czy podłogowych. Ale jeśli za to zapłaciłeś, to pewnie masz.
    Oczywiście że możesz iść do firmy, rzucić im projekt i zaliczkę na stół. Tylko co z tego wyjdzie......

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony