dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 69 z 69
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dulin7

Domyślnie

Tez mam problem z rakiem w 1 miejscu. Przy polaczeniu rdzenia z nadprozem widac ubytek i zbrojenie. Widoccznie beton zatrzymal sie na pretach i jest pustka. Czym to najlepiej zalatwic?czy mozna przez widoczna dziure napuscic do srodka np kotwe chemiczna i z wierzchu np sika rep? Czy trzeba odkuc zeby odslonic cala pustke ? Kotwa chemiczna przyszla mi do glowy poniewaz jest aplikowana z wyciskacza a wiec mozna przez dziure wlozyc koncowke i wypelnic ubytek co przy nakladaniu szpachla typowo zaprawy naprawczej jest raczej niemozliwe.

Domyślnie

Cytat Napisał dedert Zobacz post
    Kierownik jak dowiedział się że nie będę robił schodów wylewanych tylko ażurowe lekkie to powiedział że ten słup można sobie odpuścić, a majster na to że słup powinien być bo opierają się na nim dwa podciągi. Jest to w tym miejscu zaznaczone na czerwono. Czy faktycznie ten słup nie był potrzebny?
    Majster ma rację a KB nie zna się.
    Decyzję o usunięciu słupa może podjąć projektant konstrukcji budynku.

Rocznica 4 czerwca 1989 r - 30 lat Wolności
    Dlaczego wykształceni i inteligentni wierzą w pseudonaukowe bzdury i teorie spiskowe ?
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    ... człowiek racjonalny, rozsądny, inteligentny jest w stanie z przekonaniem gadać albo nawet robić kompletne bzdury ...
    dr hab. Andrzej Dragan

Domyślnie

Cytat Napisał dedert Zobacz post
    Rozmawiałem z hydraulikiem dziś żeby zrobił przepusty na rury, ale powiedział że będzie wiercił bo z doświadczenia wie że podczas montażu rur i tak nie wychodzi tak jak się zostawiło przepusty a często jest tak że się inwestor zmienia usytuowanie toalet czy prysznicy.
    Mój powiedział to samo.

Domyślnie

Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Mój powiedział to samo.
    Trochę szkoda, że tak się dzieje, bo ustawiony przepust na pewno nie ingeruje w zbrojenie, a wiercony często.
    Podobają mi się w związku z tym szalunki styropianowe. Rura do wiercenia, potem przepust, który zostaje na swojej pozycji.

Dulin7

Domyślnie

Podpowie ktos cos w mojej sprawie?

Domyślnie

Cytat Napisał Dulin7 Zobacz post
    Podpowie ktos cos w mojej sprawie?
    Jeśli to by trafiło na mnie, podstemplowałbym, co konieczne, skuł i zalał jeszcze raz ten kawałek. Masz wtedy gwarancję, że będzie na 100% dobrze. Zrobić raz i zapomnieć! Czasami trzeba zrobić kosz do zalewania, czasami dwa kosze, ale tylko jeden do zalewania. Potem rozszalowujesz, młotkiem zbijasz ten nadmiar, szlifujesz minimalnie i masz element, jak z fabryki.

Dulin7

Domyślnie

Podstemplowane jeszcze jest a wiec tu nie ma problemu. Wiec skuc az do miejsca gdzie rdzen jest pelny i od tego poziomu pownownie zalac. A w gore skuwac to co zatrzymalo sie na pretach nadproza ?Moglbys przyblizyc temat koszy do zalewania? Nie kojaze zbytnio co to jest. Buduje sam i caly wieniec lacznie z nadprozami i 3 pozostalymi slupami wyszedl ok a tu taki babol zalewanie brakujacej czesci zrobic jakas zaprawa naprawcza do betonu czy jakies b30 z wora?

Domyślnie

Skuć na prosto równy kawałek, zostaje tylko zbrojenie. Na to szalunek z dziurą z boku, do tego lej (dwa trójkąty i prostokąt, z boku jakieś płyty do przykręcenia). Lej ma mieć górną krawędź ponad dziurę, zalewasz do pełna betonem, wibrujesz. Po rozszalowaniu można to skuć zwykłym młotkiem, odpada, bo tam nie ma zbrojenia.
    Jeśli masz dojście od góry, to bez leja. Jeśli to jest coś długiego, dwa leje, na końcach, a jeden lejesz beton, drugi służy do odpowietrzenia.

Nie spotkałem się na budowie z sytuacją, gdy ktoś z nadzoru mówi, że można zalepić. Zawsze każą skuwać. Wiem, że się to robi w niektórych firmach, ale po cichu, żeby nikt nie zobaczył. Może i są dobre materiały, ale ja nie znam tych środków i osobiście nigdy nie widziałem w oficjalnym zastosowaniu do łatania konstrukcji.

Dulin7

Domyślnie

Tak tez zrobie. Skuje i bedzie spokoj.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia