dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 71
  1. #1

    Domyślnie Ocena zbrojenia

    Majstry zbroją mi już pierwszy strop.
    Tak wygląda po dzisiejszym dniu:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190506_191034.jpg
Wyświetleń:	841
Rozmiar:	103,5 KB
ID:	430039

    Wie ktoś może czy pustak wentylacyjny nie powinien być przypadkiem zdylatowany czy ma być zalany betonem?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190506_191337.jpg
Wyświetleń:	380
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	430037

    Czy te L-ki nie lepiej jakby były na zewnętrznych prętach czy może dać w obu miejscach?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190506_191127.jpg
Wyświetleń:	784
Rozmiar:	98,1 KB
ID:	430038

    Czy nie było by poprawniej dać również Lki od spodu?:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190506_190957.jpg
Wyświetleń:	349
Rozmiar:	99,1 KB
ID:	430040

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Zeby coś powiedzieć potrzebny projekt, na pierwszy rzut oka strasznie mało prętów nad podporą, (tych odgiętych) na pozostałych brak.......elka i tak źle umieszczona wiec kolejna taka nie wiele pomoże , cały komin powinien być oddylatowany od stropu, ale tu na ścianie kominowej stoi strop........ wiec deko to nie ma sensu

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Komin (pustaki) powinny być oddylatowane.
    L-ki powinny być od zewnętrznej strony, górą i dołem.
    Pręty odgięte górą przy podporze ... pewnie masz na tym ścianę i wyżej kolejny strop?
    Raczej powinno być więcej odgiętych.
    Masz co trzecie odgięty a może być co trzecie dołem a reszta górą.
    Na bocznych ścianach nie ma odgiętych prętów ?
    Boczne ściany są nośne?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #4

    Domyślnie

    To jest pustak wentylacyjny. Kominowy jest oddzielony deskami ale i tak jest za duży bo w projekcie jest z cegły a zrobię systemowy, który będzie prawdopodobnie o ok 40cm krótszy. Tylko jeszcze nie wiem jaki kupię piec kondensacyjny i jaki dam komin. Rozumiem że otwór pod komin systemowy musi być już docelowych rozmiarów o ok 2-3 cm szerszy? Nie może być te 40 cm większy bo później jak zdecyduje się na mniejszy komin to jak to zaleję?
    Nie wiem jak poznać czy ściany zewnętrzne są nośne. Wydaje mi się że raczej tak. Są na nich bloczki 24cm
    Czyli te Lki trzeba poprawić. I raczej na pewno mam tak samo zrobione w ławach fundamentowych, czyli po dwie Lki na każdy narożnik na górne pręty, a na dolne już nie. Czy jest to ważny błąd?

  5. #5

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Pustak wentylacyjny to też komin. Powinien być oddylatowany.
    Masz tak zrobione L-ki w ławach to już po temacie.
    Czy ważny? To trudno jednoznacznie odpowiedzieć.
    W ławach jest więcej betonu do krawędzi (do szalunku) lub raczej jest to mniejszy błąd ułożenia zbrojenia.
    Ale te same błędy to kiepska ekipa która nie zna podstaw budownictwa (konstrukcji).
    Gdzie jest Kierownik Budowy ?

    Zbrojenie jest w obu kierunkach takie samo?
    Jakie są wymiary stropu?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Dziwny jest brak zbrojenie górą nad bocznymi ścianami i bardzo małe zbrojenie to odgięte. Odgiąć więcej się teraz nie da, ale łatwo to naprawić dokładając dodatkowe pręty górą na wszystkich ścianach.

  8. #8

    Domyślnie

    Tak wygląda projekt a te wygięte pręty są póki co na tych ścianach jak na rysunku:









    Zastanawia mnie czemu w opisie jest B25 na strop a na wieńce B20, będę zalewac z gruchy więc muszę wszędzie dać B25

    Czy strzałkę ugięcia robi się w tym przypadku tylko na ścianie szerokiej na 5m, bo na tych pozostałych dwóch 3,75m jest prosto.



    Komin pieca w projekcie jest murowany z cegły a ja będę chciał dać systemowe i starał się o gazowe ale nie mam jeszcze wybranego typu komina. Murowany ma wymiar 129x38 cm, to o ile zmniejszyć otwór?


  9. #9

    Domyślnie

    Tak wyglądała całość przed deskowaniem:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8587f8f52c93e7dfgen.jpg
Wyświetleń:	223
Rozmiar:	74,1 KB
ID:	430065

    A pustaki wentylacyjne mam keramzytowe murowane w ścianach w taki sposób:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	c2dbb789da3a8a25gen.jpg
Wyświetleń:	173
Rozmiar:	52,4 KB
ID:	430064

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Opis nie gra z rzutami, wg rzutów masz stropy jednokierunkowe wg opisu krzyżowo zbrojony. Brak rysunków zbrojeń i efekt jak na zdjęciach ktoś ulepił coś stropo-podobne. Kiepski projekt, kiepskie zbrojenie stropu.

    A kierownik pewnie spal na "żelbecie"...........

  11. #11

    Domyślnie

    Za bardzo nie wiem o co chodzi, jutro będzie kierownik to dopytam, tylko za pewne będzie bronił swojej racji a ja nie będę miał podstaw do przekonania że jest to słabe.
    Z tego co majster mówił to kierownik kazał dawać te gięte pręty w taki sposób, tylko przy dłuższych ścianach:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6044e3b02c0013a3gen.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	52,5 KB
ID:	430067

    Kolejna sprawa czy tu nie powinno być gdzieś pociągów w stropach? W stropie na parterze są dwa podciągi w korytarzu a w piwnicy tylko przy schodach połączone ze slupem.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Na rzutach masz takie "kreski-strzałki" i pisze Poz1, to pokazuje kierunek pracy stropu - wg rzutów masz stropu jednokierunkowe..... tzn że główne zbrojenie np #12 idzie w kierunku tych strzalek w drugą stronę idzie zbrojenie rozdzielcze np #8co25 - wtedy odginasz co 3 główny pręt na tych ścianach prostopadłych.

    Ale w opisie masz wpisane strop krzyżowy i tak masz zazbrojone płyty, to znaczy że strop opiera się na wszystkich ścianach - taki strop powinien mieć na każdej ścianie pręty górą, odgięte lub dołożone. Do tego masz te skośne prety w rogu to też typow zbrojenie stropu krzyżowo zbrojonego.

    Poplątanie z pomieszaniem.

    Pokaż zdjęcie jak wygląda zbrojenie nad ścianami wewnętrznymi, w każdym rodzaju stropu tu powinno być gęstsze zbrojenie górą niż zbrojenie dołem.

  13. #13

    Domyślnie

    Ok zobaczę bo możliwe że jeszcze wszystkiego nie zrobili. Rozumiem też że wszystkie otwory i miejsca na kominy muszą być dodatkowo dozbrojone? Może pręty podporowe są rzadko bo siatka jest dość gęsta co 12cm. A podciągi tu nie są potrzebne? I co z tą strzałka ugięcia, ma być na wszystkich sufitach (są dwa 3.75x10) czy tylko na najszerszym 5x10m?
    Prętów 8mm nikt mi nie kazał kupować. Czy grubość stropu 14cm ma wpływ na na sposób układania stropu?

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Z 8mm to byl przykład główne grube drugie cienkie tak się zbroi jednokierunkowo.

    Dolna siatka nie ma znaczenia na zbrojenie podporowe one pracuja na inne siły i je się 'osobno' dobiera. Przy 3,75 to cos tam możesz do gory podbić ale mniej niż na 5 metrach.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Zmień kierownika budowy na takiego który się zna na budowaniu i na konstrukcjach.
    W projekcie też masz pustaki postawione na ścianach ?
    Odgięcia prętów powinny być na tych "drugich" ścianach.
    Jak wspomniał jajmar projekt coś innego pokazuje na rysunkach a o czymś innym jest w opisie.
    Po co siatka prętów #12 co w obu kierunkach jeżeli ma być (wg rysunków) jednokierunkowy).
    Fakt - wg opisu jest strop zbrojony dwukierunkowo.

    Są wieńce ale są średnio potrzebne.
    Wieńce wystają w dół o 11cm?
    Lepsze były by u-bigle ....
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  16. #16

    Domyślnie

    Chyba tak, wieńce maja 25 cm wysokości więc wystają w dół ze stropu jakieś 11 cm. Wieniec oparty na kształtach keramzytobetonowych. Czy tu lepszy byłby wieniec podniesiony?
    Może kierownik w trakcie budowy stwierdził że lepiej zrobić strop krzyżowy, i nie trzyma się tego co napisał w projekcie.
    Ostatnio edytowane przez dedert ; 07-05-2019 o 16:21

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Wg opisu jest strop zbrojony krzyżowo czyli w obu kierunkach.
    Wieniec nie musiał być tak wykonany.
    Mogło być bez wieńca ze zbrojeniem obwodym wzdłuż krawędzi płyty.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Mogło być bez wieńca ze zbrojeniem obwodym wzdłuż krawędzi płyty.
    Czyli to że wieniec jest obniżony poniżej stropu nie jest w tym przypadku złe?

    1. Czy w takim razie zbrojenie obwodowe powinno być tak wykonane:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PODPORYYY.jpg
Wyświetleń:	586
Rozmiar:	109,8 KB
ID:	430104

    2. Czy zbrojenia wokół kominów i innych otworów powinny być takie?:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominn.jpg
Wyświetleń:	142
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	430105

    3. Czy wokół rur również musi być dodatkowe zbrojenie czy tutaj akurat wynika z komina (zdjęcie z internetu):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rura.jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	430106

    4. Podciągi można zrobić dodając takie belki jak tu? Wiem że o tym decyduje projektant (w projekcie tego nie ma) ale czy nie uważacie że tu powinny być podciągi chociażby w tym największym suficie 5x10m? (zdjęcie z internetu)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podciag.jpg
Wyświetleń:	111
Rozmiar:	101,2 KB
ID:	430107

    5. Rozumiem że tam gdzie na ścianach zewnętrznych brakuje podpór można dorobić takie Lki (zdjęcie z internetu):

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podpory.jpg
Wyświetleń:	111
Rozmiar:	63,0 KB
ID:	430108
    Ostatnio edytowane przez dedert ; 07-05-2019 o 21:03

  19. #19

    Domyślnie

    6. Wokół zejścia do piwnicy nie ma ścian nośnych, są tylko podciągi, czy tu potrzebne są wiec te podpory jak majster zrobił:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190507_191630.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	100,1 KB
ID:	430109

    7. Jak połączyć różne wysokości wieńca ze zbrojeniem ścian nośnych:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pret-nizej.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	98,4 KB
ID:	430110

    W taki sposób?:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nizej-2.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	98,4 KB
ID:	430111

    8. Odstęp pomiędzy prętami to 12 cm, więc pomiędzy podporowymi wychodzi jakieś 36cm. Sugerujecie dodać jeszcze jeden pręt po środku?:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	36.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	101,4 KB
ID:	430112
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zbroj-1.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	52,4 KB
ID:	430113  

  20. #20

    Domyślnie

    9. Widziałem jak Łukasz Budowlaniec łączy Lki w taki sposób (4 szt na narożnik):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zbroj-1.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	52,4 KB
ID:	430113

    Czy to właściwe czy lepsze/mocniejsze jest takie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	llll.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	52,6 KB
ID:	430114

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony