dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 71
  1. #21

    Domyślnie

    Znalazłem jeszcze takie foto (z internetu): rozumiem że ten pręt wzdłuż przy zagięciu też musi być?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pret.jpg
Wyświetleń:	153
Rozmiar:	99,5 KB
ID:	430116
    Ostatnio edytowane przez dedert ; 07-05-2019 o 23:05

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.204

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Zmień kierownika budowy na takiego który się zna na budowaniu i na konstrukcjach.
    .
    Pełna zgoda z tym zdaniem.

    Masz skopany projekt stropu i ktoś lepi z tego jakaś dziwną hybrydę. Ty namieszałeś w wątku fotki swoje i nie.

    Masz za dużo namotane żeby sie dało na odległość doradzać.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.843

    Domyślnie

    Cytat Napisał dedert Zobacz post
    9. Widziałem jak Łukasz Budowlaniec łączy Lki w taki sposób (4 szt na narożnik):
    Załącznik 430113

    Czy to właściwe czy lepsze/mocniejsze jest takie:
    Załącznik 430114
    Żadne z nich nie jest dobre.
    Wewnętrzne powinny być połączone do zewnętrznych krawędzi
    Te L-ki są za krótkie (chyba że to tylko symbol).
    Długość takich ramion to ok 40-50d czyli dla #12 L=50-60cm.
    Albo można dać hak (np. 20cm) pod kątem 90 stopni dla każego pręta zbrojenia wieńca i wtedy nie potrzeba elek.

    Zmień kierownika budowy !! Ile mu płacisz ??
    Nie możesz pytać się o każdą rzecz.
    Ekipa też jest bardzo słaba.
    Co to za fachowiec ten "Łukasz Budowlaniec" ??
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #24

    Domyślnie

    Czyli takie będzie ok?


    Problem polega na tym że w projekcie nie ma rysunku stropu więc ekipa nie ma się do czego odnieść, robią to co im kierownik powiedział przy ostatniej wizycie jak murowali ściany. Tak na prawdę praca kierowników w naszym rejonie wygląda że przychodzą tylko 2 razy na budowę, na początku i na końcu, a wszyscy robią co chcą. Mój przyjeżdża do ważniejszych prac i tłumaczy majstrom niekompletny projekt. Na wizytę zbrojenia przyjedzie jutro i zobaczymy co powie, ja chcę się po prostu do tego przygotować. Możliwe że doradzi to o czym wy piszecie.
    Łukasz Budowlaniec z youtube.

  5. #25

    Domyślnie

    Czy uważacie że strop jest na tyle skopany że nie można go w prosty sposób poprawić? Dodanie i poprawienie L-ek oraz dodatkowych podpór to chyba nie jest dużo pracy. Grubość stropu to 14cm, (jak rozmawiam ze starszymi znajomymi to mówią że to sporo, kiedyś się robiło 8-10 cm i stoi do dziś), siatka tez wydaję się dosyć gęsta 12x12.
    Ponownie pytanie - czy podpory mają być tak jak tutaj narysowałem? Jeśli tak będę się tego trzymał. Interesują mnie jeszcze podciągi ale to już jutro kierownik powie

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.843

    Domyślnie

    Cytat Napisał dedert Zobacz post
    Czyli takie będzie ok?
    Górne rozwiązanie (a) jest poprawne.
    Dokumentacja pewnie jest na takim poziomie na jakim była zapłata za projekt.
    Z KB pewnie podobnie.
    KB tłumaczy jak zrobić tylko dlaczego jest kompletnie źle zrobione i musisz pytać się na FM ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.843

    Domyślnie

    Cytat Napisał dedert Zobacz post
    Czy uważacie że strop jest na tyle skopany że nie można go w prosty sposób poprawić? Dodanie i poprawienie L-ek oraz dodatkowych podpór to chyba nie jest dużo pracy. Grubość stropu to 14cm, (jak rozmawiam ze starszymi znajomymi to mówią że to sporo, kiedyś się robiło 8-10 cm i stoi do dziś), siatka tez wydaję się dosyć gęsta 12x12.
    Ponownie pytanie - czy podpory mają być tak jak tutaj narysowałem? Jeśli tak będę się tego trzymał. Interesują mnie jeszcze podciągi ale to już jutro kierownik powie
    Tak, siatka #12 co 12x12cm jest gęsta.
    Grubość jest dobra. 8-10cm to raczej bajki.
    "Podpory" wyglądają mniej więcej dobrze.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  8. #28

    Domyślnie

    Rozmawiałem z hydraulikiem dziś żeby zrobił przepusty na rury, ale powiedział że będzie wiercił bo z doświadczenia wie że podczas montażu rur i tak nie wychodzi tak jak się zostawiło przepusty a często jest tak że się inwestor zmienia usytuowanie toalet czy prysznicy. Tylko że będzie wiercił w prętach. Czy to się jakoś zabezpiecza później żeby nie rdzewialy?

  9. #29

    Domyślnie

    Zapomniałem że jakis czas temu pożyczyłem od kolegi jego projekt oryginalny z archona od kolegi, na tym domu projektant wzorował się robiąc dla mnie projekt indywidualny (Dom Pod Jarząbem) i tam zerknąłem na rysunek zbrojenia stropu bo też ma monolit i projekt potwierdza wasze rady. Są robione podpory na wszystkich ścianach w tym zewnętrznych i gęściej bo co drugi pręt (24 cm -ale my już raczej nie będziemy tego zagęszczać bo i tak czasu braknie. Grucha przyjedzie o 15ej a to jedyny termin kiedy może przyjechać w tym tyg), zagęszczenie krzyżowe jest narożników też jest gęstsze i z 7 prętów a nie z 3 jak u mnie. A jego dom ma nad stropem tylko stryszek a u mnie jest parter i drugi strop i dopiero strych. Ma też zagęszczenia w tym dużym pokoju 5x10 zrobione z 6 prętów leżących blisko siebie (chociaż kolega mówi że dał tam belkę 6x8 z jakimś prętem naprężonym w środku - coś w typie strunowego podciągu).
    Także dokładamy podpory ale nie będą to takie jak niżej bo wyginarka nie jest w stanie wygiąć do środka:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	prety.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	35,0 KB
ID:	430153

    więc będzie to coś takiego:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pret-2.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	27,2 KB
ID:	430154

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.843

    Domyślnie

    Coś takiego jak na dole to mało da.
    Zależy od głębokości zakotwienia i średnicy pręta.
    Powinno być ja na tym wyżej.
    Nie ma pojęcia "nie da się".
    Zrób hak prosty bez tego dolnego małego zagięcia w lewo i gez lewego w dół.
    Zwykłe L
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  11. #31

    Domyślnie

    Zrobiliśmy coś takiego jak na ścianie dłuższej.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190509_131756-1.jpg
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	48,4 KB
ID:	430180

    Wiem że może za rzadko ale już trudno.
    Obawiałem się że te kształtki keramzytobetonowe nie wytrzymają bo jedna mi pękła jak się na niej wsparlem. Ale póki co wszystkie są. Czy te kształtki to dobry pomysł przy monolicie?

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.843

    Domyślnie

    Kształtki mogą być.
    Pręty odgięte powinny być zgodnie z projektem.
    W projekcie nie ma bo ktoś nieudolnie kopiowa z innego lub nie miał zleconego aż takiego zakresu opracowania.
    Wszystko zależy od zakresu zlecenie i trochę od umówionego wynagrodzenia.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  13. #33

    Domyślnie

    Mnie nie było jak kierownik oglądał zbrojenie ale powiedział majstrowi gdy ten zapytał czy robić te podpory to powiedział że nie potrzeba, więc tu nie chodziło o wynagrodzenie. A czy pod wieńce leżące na kształtach powinny być położone podkładki dystansowe? U mnie już nie bardzo było miejsce bo podobno za wysoko by się podniosły więc w niektórych miejscach wieńce opierały się na strzemionach, w innych na supełkach drutu wiązałkowego. Tak czy siak myślałem by samemu dać jakieś minimalne podkładki ale już nie chciałem wcinać się majstrowi bo może miał pomierzone wysokości i nie chciałem mu psuć.

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.843

    Domyślnie

    Odnośnie wynagrodzenia dla KB - może mało chciał lub dostaje bo jest delikatni mówiąc "średni" ?
    Zbrojenie musi mieć otulinę. Słusznie myślałeś a ekipa potwierdza że się nie zna albo że ma to gdzieś.
    Takie zbrojenie przed zabetonowaniem powinien odbierać KB i potwierdzać poprawność lub wymagać wprowadzenia poprawek.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  15. #35

    Domyślnie

    I tak powstal kolejny strop na Janusza. Ale nie martw sie- bedziesz zadowolony bo majster mowil, ze zawsze tak robi i wszyscy sa zawsze zadowoleni.
    Dostales tutaj tyle uwag nt. tego stropu, ze mi juz dawno zapalilaby sie czerwona lampka i skonsultowalbym to z kims kto ma odpowiednie uprawnienia, wiedze i doswiadczenie. Tutaj tego ewidentnie zabraklo.
    A z otulina to takie przedszkole, ze az oczy bola od czytania.
    Ostatnio edytowane przez gambit565 ; 10-05-2019 o 08:37

  16. #36

    Domyślnie

    Wierzę że będzie dobrze. Bo co mogło by się stać przy takiej ilości stali, mocnego betonu z gruszki? Kiedyś zalewali z betoniarki i domy też stoją. Nie chcę mi się wierzyć że mój strop będzie gorszy od tego z lat 80-90tych

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.843

    Domyślnie

    Stal była gorsza, beton był gorszy ale wykonawcy byli lepsi.
    Przecież to wykonawca z KB i projektantem skopali sprawę.
    Będzie stać!
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 10-05-2019 o 20:56 Powód: literówka
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  18. #38

    Domyślnie

    Myślicie że robili kiedyś takie zbrojenie podporowe? Co się pytam starszych kolegów w pracy to pierwsze słyszą. A co tu może być skopane skoro dorobilismy te dodatkowe pręty na wszystkich ścianach zewnętrznych, wewnątetrznych nośnych oraz dodatkowe zagęszczanie którego kierownik też nie kazał robić. Zabrakło tylko podkładek w niektóre miejsca pod wieńce zewnętrzne ale w większości miejscach wieniec i tak był uniesiony dzięki mocowanych do nich prętów podporowych. Co się może złego stać i za ile lat? Woda dostanie się przez kształtki i rozsadzi mi otuline wieńca? Poproszę o wyjaśnienie skutków

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał dedert Zobacz post
    ...
    Moze mieli po prostu pojecie o tym co robia? Ale nie martw sie, pewnie jestes zamoznym czlowiekiem wiec stac cie na robienie dwa razy niz raz a tak jak powinno sie robic zgodnie z wiedza i stanem techniki

  20. #40

    Domyślnie

    Takie odpowiedzi mnie nie przekonują. Proszę podać przykłady co zostało skopane i jakie będą tego skutki.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony