dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 71
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Kiedyś tez odginało się zbrojenie nad podporami środkowymi. Nad skrajnymi rzadziej.
    To wynika ze statyki a nie ze starych lub z nowych czasów.
    Kiedyś belki (podciągi) zbroiło się na ścinanie prętami odgiętymi.
    Teraz tylko strzemionami.

    Nie ma sensu opisywanie co masz źle a co masz dobrze.
    Co to zmieni w sytuacji już wykonanego stropu ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  2. #42

    Domyślnie

    Bo wkurzają mnie takie komentarze typu, "masakra, beznadzieja, wszystko się zawali, .." bez podawania konkretnych wyjaśnień dla czego. Pręty dodatkowe zostały dodane wg projektu analogicznego domu z archona. Jedyne zastrzeżenia można mieć do tych wieńców zewnętrznych, które gdzieniegdzie mogą opierać się na betonowych kształtkach. Oczywiście jeśli po zdjęciu szalunków okaże się że gdzieś wyjdą mi pręty w ścianach to wtedy majster dostanie zje***, ale póki co zrobił to co mu kazałem. Po części jestem w stanie go i jego ekipę zrozumieć, gdy ma kilka robót w następnych dniach i nie przykłada tak wagi do estetycznych niuansów jak ja gdyż budowa by się przeciągała w nieskończoność. Mam na myśli niuanse typu nie usunięte pianki zaklejające otwory w niektórych miejscach, czy jakieś śmieci z stropu ale wolałem już to sam zrobić widząc że są zmęczeni, bo to będzie mój dom i na pewno zrobię to dokładniej. I to potwierdza mój kolega robiący w budowlance że łatwo jest siedzieć inwestorowi i patrzeć i pokazywać błędy podczas gdy ekipa po prostu robi po 10 godzin dziennie i w następnym dniu idzie do kolejnej roboty, więc nie będą się nad "wszystkim spuszczać". I to akurat rozumiem. W każdym bądź razie, jak spotykam znajomych którzy się budują czy budowali i rozmawiam z nimi o szczegółach ich budowy to najczęściej słyszę: "ja się niczym nie przejmowałem, za mnie majstry wszystko łatwili, miałem spokojną głowę". A ja sobie wtedy myślę że ja bym tak nie mógł, kto wie ile mu popełnili błędów o których nie powiedzieli. Może i teraz ma spokojna głowę ale za 10-15 kat wyjdą jakieś krzaczki typu pęknięcia czy wykwity na ścianach i wtedy spokojna głowa się skończy.

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.202

    Domyślnie

    Zawalić się nie zawali, może się coś rysować, co też potrafi spędzać sen z oczu inwestora.
    Co do "rozumienia" ekipy to deko tego podejścia nie rozumiem, wiesz to jakby abecadłu wykonywania pewnych prac że musi być uprzątnięte zanim sie wylewa beton. To nie widzimisię to konieczność. A że gdzieś wyjdzie zbrojenie - też się zdarza. U mnie w czasie betonowania jednego z rdzeni który trzyma belkę kalenicową zawiesil sie beton i po rozszalowaniu była dziura....gole pręty na długości z 50cm......... a sam pilnowałem , widzialem jak wibrują itd. Słup miał ponad 4 m, wysokości to sie stało u samej góry. I co? NIepowinno a się zdarzyło. Opierdziel w tym momencie nie wiele pomaga.

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Ekipa zmęczona to nie pracuje mnie, po 8h dziennie.
    Trzeba pewnie więcej tedy zapłacić?
    Zmęczenie ekipy nie usprawiedliwia błędów.
    Sprzątanie szalunków jest obowiązkiem.
    Sprzątanie po sobie tez.

    Na taśmie produkcyjne pracuje zmęczona ekipa a Ty ich usprawiedliwisz jak kupisz źle zmontowaną pralkę?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #45

    Domyślnie

    Płacę za etapy a nie za czas. Jak coś się przedłuży to jest raczej problem majstra

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    No to problem pracy przez 10h i zmęczenia ekipy jest ich problemem i niestety także twoim bo robią coś źle bo są zmęczeni.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    U mnie w czasie betonowania jednego z rdzeni który trzyma belkę kalenicową zawiesil sie beton i po rozszalowaniu była dziura....gole pręty.. .
    I jak sobie z tym poradziłeś? U mnie używali listwy wibrujacej, bo majster powiedział że jak jest listwa to wibrator nie potrzebny i teraz się zastanawiam czy to wystarczy bo też mam dwa podciągi i słup. Mówili że słup opukali ale listwa raczej w podciągach nie zawibruje tak dobrze jak wgłębny. Zobaczymy

  8. #48

    Domyślnie

    Słupy wibruje się mniejszymi wibratorami, pierwszy beton idzie na płytę, dopiero drugi idzie na słup, bo w pierwszym rzucie idzie kruszywo, które potrafi ostro namieszać. Po zawibrowaniu, słup dokładnie się opukuje, słychać, czy doszedł wszędzie beton, jeśli trzeba, robi się wcześniej otwory do odprowadzania powietrza, kosze do zalewania betonu itd. Zrobiliśmy latem trudno dostępną belkę, to potem przychodzili robić zdjęcia, tak dobrze wyszło. Ale, nie zawsze wychodzi idealnie, trzeba się w tym liczyć.

  9. #49

    Domyślnie

    U mnie też pompa na początku wyrzuciła kupkę samych kamieni na zbrojenie, nie spodobało mi się to, ale zostało to rozgarnięte. Przypuszczam że jakby to zostało to w tym miejscu było by słabsze.

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał dedert Zobacz post
    U mnie używali listwy wibrujacej, bo majster powiedział że jak jest listwa to wibrator nie potrzebny i teraz się zastanawiam czy to wystarczy bo też mam dwa podciągi i słup. Mówili że słup opukali ale listwa raczej w podciągach nie zawibruje tak dobrze jak wgłębny. Zobaczymy
    Listwa nie zawibruje betonu w słupach.
    Nie nadaje się do tego.
    Ale Majster wie najlepiej
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  11. #51

    Domyślnie

    Słup mieli opukać, ja po skończeniu pracy gruszki musiałem jechać do pracy ale mówili że opukali słup. Tylko zastanawiam się co z podciągami i wieńcem, tam chyba też powinien być wgłębny bo miały grubość ok 25 cm. Zobaczymy. Wieńce mam opuszczone więc po zdjęciu deskowania będzie coś widać.

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał dedert Zobacz post
    Tylko zastanawiam się co z podciągami i wieńcem, tam chyba też powinien być wgłębny bo miały grubość ok 25 cm. Zobaczymy. Wieńce mam opuszczone więc po zdjęciu deskowania będzie coś widać.
    Wszystko da się zawibrować, ale potrzebna jest sensowna ekipa, odpowiedni beton i dość czasu. Jeżeli nie wejdzie wibrator, to się go przykłada do zbrojenia i pomaga prętem i młotkiem. Kamienie zazwyczaj lecą na początku, większość o tym wie i leje do połowy, potem normalny beton na to. Czasami się trafia przy murkach, że tych kamoli jest dużo i potem to trzeba ratować ręcznie. Da się, ale trzeba mieć chęci, ludzi i czas. Jeśli ktoś ma potem dziurę 50 x 50, to znaczy, że czegoś zabrakło.
    Wiem, co mówię, bywało, że walczyłem ponad godzinę, żeby poprawić 10 metrów fundamentu. W międzyczasie poszła fotka do głównego biura, przyjechał ktoś z firmy i pytał, gdzie to było?

  13. #53

    Domyślnie

    Beton B25. U mnie poleciała dość pokaźna kupa kamieni na starcie (grubość ok 2-3cm) i wszystkie ułożyły się pod zbrojeniem (i to jeszcze w zagęszczeniu) także był problem żeby to stamtąd wydobyć. Ja osobiście bym rozrzucił te kamienie cieniej na szerszym polu a nie uwalił taką kupę w jednym miejscu.
    Odnośnie tych L. Dawaliśmy po 4 na narożnik ale nie tak jak tutaj na zdjęciu z youtube, że schodzą się aż 3 pręty. Czy to nie za grubo z technologicznego punktu widzenia?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ll.jpg
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	81,9 KB
ID:	430265

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Trzy razem skręcone to lekka przesada.
    Można było dwa powiązać a trzeci dać z otuliną 2cm od tych dwóch.
    Nie zawali się.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiśYogi Zobacz post
    Jeżeli nie wejdzie wibrator, to się go przykłada do zbrojenia i pomaga prętem i młotkiem.
    To która firma tak wibruje beton. Pytam, żeby klientów przestrzec

  16. #56

    Domyślnie

    Co do zbrojenia to nie wiem, ale wiem że opukiwanie drewnianych szalunków ponoć jest poprawne z braku wibratora.

  17. #57
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    418

    Domyślnie

    Przy zalewaniu słupów trzeba uważać by nie dotykać za bardzo wibrą zbrojenia, bo wam wyjdzie beton bokiem i rozpierdzieli szalunki

  18. #58

    Domyślnie

    Wczoraj rozszalowałem sam słup i dwa podciągi idące od niego. Widać kilka pustych przestrzeni i pręty, strzemiona. Oceńcie jak to wygląda i co można z tym zrobić. Lub jaki będzie miało to wpływ na wytrzymałość konstrukcji. Jest to w miejscu otworu na schody. Kierownik jak dowiedział się że nie będę robił schodów wylewanych tylko ażurowe lekkie to powiedział że ten słup można sobie odpuścić, a majster na to że słup powinien być bo opierają się na nim dwa podciągi. Jest to w tym miejscu zaznaczone na czerwono. Czy faktycznie ten słup nie był potrzebny?
















  19. #59

    Domyślnie

    Chciałbym uzupełnić te ubytki przy zbrojeniach. Może ktoś polecić jakąś masę? PCI Nanocret R3 lub Ceresit Cd30 się nada?

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    geolite 40
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony