dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    aktyn

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Hajnówka
    Kod pocztowy
    17-200
    Posty
    7

    Question Aquahome 20-n - zniszczona armatura

    Dzień dobry,
    Proszę o pomoc
    Mam zmiękczacz aquahome 20-n,od 2017 roku . Problemem jest niszczejąca armatura. poniżej zdjęcia np: deszczownicy
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	luty 2019.jpg
Wyświetleń:	928
Rozmiar:	60,7 KB
ID:	430151
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	luty 2019 1.jpg
Wyświetleń:	565
Rozmiar:	46,6 KB
ID:	430152

    Człowiek z ecowater przyjeżdża, sprawdza twardość wody stwierdza że jest ok i jedzie dalej a ja zostaje z kłopotem.
    Mieszkam w nowo wybudowanym domu, na który wziąłem nie mały kredyt, w przeciągu tych 3 lat armatura jak i kafelki pod prysznicem wyglądają gorzej niż w poprzednim domu gdzie mieszkaliśmy ponad 15 lat, a to tylko 2 km różnicy i tam i tu mamy wodę z wodociągów. Powyzej zdjęcia tylko deszczownicy firmy omnimires - ale zniszczone armatura jest również firmy roca, grohe, franke, płytki pod prysznicem, szklana ściana pod prysznicem. Najgorsza w tym wszystkim jest sytuacja w jakiej się znaleźliśmy, niby wszystko jest ok, a sprzęt niszczeje za który płacimy jeszcze raty.

    Co jest nie tak?
    Proszę o pomoc bo jestem bliski usunięcia tego urządzenia z domu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	luty 2019.jpg
Wyświetleń:	182
Rozmiar:	85,6 KB
ID:	430149   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	luty 2019 1.jpg
Wyświetleń:	165
Rozmiar:	86,8 KB
ID:	430150  

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał aktyn Zobacz post
    Dzień dobry,
    Proszę o pomoc
    Mam zmiękczacz aquahome 20-n,od 2017 roku . Problemem jest niszczejąca armatura. poniżej zdjęcia np: deszczownicy
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	luty 2019.jpg
Wyświetleń:	928
Rozmiar:	60,7 KB
ID:	430151
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	luty 2019 1.jpg
Wyświetleń:	565
Rozmiar:	46,6 KB
ID:	430152

    Człowiek z ecowater przyjeżdża, sprawdza twardość wody stwierdza że jest ok i jedzie dalej a ja zostaje z kłopotem.
    Mieszkam w nowo wybudowanym domu, na który wziąłem nie mały kredyt, w przeciągu tych 3 lat armatura jak i kafelki pod prysznicem wyglądają gorzej niż w poprzednim domu gdzie mieszkaliśmy ponad 15 lat, a to tylko 2 km różnicy i tam i tu mamy wodę z wodociągów. Powyzej zdjęcia tylko deszczownicy firmy omnimires - ale zniszczone armatura jest również firmy roca, grohe, franke, płytki pod prysznicem, szklana ściana pod prysznicem. Najgorsza w tym wszystkim jest sytuacja w jakiej się znaleźliśmy, niby wszystko jest ok, a sprzęt niszczeje za który płacimy jeszcze raty.

    Co jest nie tak?
    Proszę o pomoc bo jestem bliski usunięcia tego urządzenia z domu.
    O ile rozumiem armaturę, to nie wyobrażam sobie jak zniszczona może być szklana ściana pod prysznicem czy płytki??

    Zmiękczacz usuwa z wody tylko wapń imagnez. Woda zmiękczona to nie woda destylowana czy demineralizowana. Ona nadal zawiera inne minerały, które mogą tworzyć osady. I teraz to co widzisz na armaturze to może być efekt zmiękczonej wody... to mogą być osady lub efekt reakcji powłoki z wodą.
    Tak od ręki możesz spróbować podnieść nieco twardość wody (tak o 1-2 dH) i liczyć na poprawę (jeśli to reakcja) ale efekt zobaczysz pewnie za parę miesięcy.
    Dobrze byłoby też sprawdzić wodę - masz badania wody surowej i uzdatnionej?

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    TECHNICZNY_ECOWATER

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-013
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    Wygląda na to że doszło do uszkodzenia zewnętrznej (najprawdopodobniej chromoniklowej) powłoki ochronnej. Wątpliwe jest jednak żeby winna była woda. Bardziej prawdopodobne jest uszkodzenie przez użycie nieodpowiednich środków do pielęgnacji lub nieumiejętne czyszczenie/konserwacja armatury. W zależności od ustawionej twardości wody wyjściowej (norma 3-28 stopni niemieckich), miękka woda spełnia wymagania normy jakości wody pitnej i tym samym nie jest agresywnym czynnikiem w porównaniu do wielu dostępnych obecnie na rynku środków czystości. Jednak żeby określić ostatecznie czy uszkodzenia mogą powstawać na skutek stosowania zmiękczacza konieczne będzie wykonanie analizy porównującej wodę przed i za zmiękczaczem, która pokaże, czy faktycznie urządzenie prowadzi do drastycznych zmian w wodzie. Nadmieniam że raczej jest to niemożliwe.
    Ponadto doradzam skonsultowanie sprawy z producentem uszkodzonej armatury w zakresie wymagań co do jakości wody i konserwacji.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    aktyn

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Hajnówka
    Kod pocztowy
    17-200
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dzień dobry
    Zleciłem badanie wody w snapiedzie tylko na wyjściu ze zmiękczacza ( 200zł) bo wodę mam z wodociągów więc musi spełniać określone wymogi, Firma EcoWater tak jak powyżej jak i w prywatnej korespondencji sugeruje że nie sam zniszczyłem stosując nieodpowiednie środki do czyszczenia. Tak naprawdę nie wiem jak to skomentować - w jednym domu potrafimy dbać o armaturę a w drugim domu używając tych samych środków myjących już nie.
    Zdjęcie zlewu z kuchni mydło, ludwik? zlew używany do mycia warzyw, owoców, opłukać ręce, czasem drobne mycie - generalnie korzystamy ze zmywarki która stoi obok - odbarwienie miejscu w którym stoi woda
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1 zlew.jpg
Wyświetleń:	654
Rozmiar:	86,2 KB
ID:	430469
    Stojak na ręczniki stoi w okolicach prysznica - w trakcie korzystania woda potrafi opryskać stojak
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1 stojak.jpg
Wyświetleń:	321
Rozmiar:	73,8 KB
ID:	430468Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2 stojak.jpg
Wyświetleń:	457
Rozmiar:	78,2 KB
ID:	430470
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1 bateria.jpg
Wyświetleń:	182
Rozmiar:	33,5 KB
ID:	430466   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1 płytka.jpg
Wyświetleń:	170
Rozmiar:	82,3 KB
ID:	430467  

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    aktyn

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Hajnówka
    Kod pocztowy
    17-200
    Posty
    7

    Domyślnie

    kolejne zdjęcieKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3 stojak.jpg
Wyświetleń:	184
Rozmiar:	76,5 KB
ID:	430471

    Zdjęcie płytek spod prysznica kótrych nie potrafimy doczyścić
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1 płytka.jpg
Wyświetleń:	211
Rozmiar:	82,3 KB
ID:	430472Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2 płytka.jpg
Wyświetleń:	385
Rozmiar:	79,1 KB
ID:	430473

    i bateria grohe zamontowana we wrześniu zeszłego roku - czyli w trakcie już naszych zmagań z tematem - przebarwienia na mieszadle
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1 bateria.jpg
Wyświetleń:	367
Rozmiar:	33,5 KB
ID:	430474Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2 bateria.jpg
Wyświetleń:	447
Rozmiar:	35,7 KB
ID:	430475

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    aktyn

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Hajnówka
    Kod pocztowy
    17-200
    Posty
    7

    Domyślnie

    Twardość wody testerem kropelkowym ustawiona na 3-4 stopnie niemieckie. O czym zapomniałem za stacją mam założony filtr węglowy ( sugestia pana z EcoWater przy pierwszym moim zgłoszeniu).

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    aktyn

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Hajnówka
    Kod pocztowy
    17-200
    Posty
    7

    Domyślnie

    i otrzymałem wyniki z sanepidu - toś znający się w temacie objasni
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wyniki woda.jpg
Wyświetleń:	483
Rozmiar:	92,4 KB
ID:	430852

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał aktyn Zobacz post
    i otrzymałem wyniki z sanepidu - toś znający się w temacie objasni
    Niewiele tych badań i niewiele do objaśniania... twardość masz ok 2,5 dH. Sód w normie. Reszta na minimalnym poziomie.

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    aktyn

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Hajnówka
    Kod pocztowy
    17-200
    Posty
    7

    Domyślnie

    Takie badania mi zasugerowali w sanepidzie i takie wykonałem
    wyniki wody w wodociągach
    http://www.pwik-hajnowka.pl/dla_klie...d_hajnowka.htm

    tam sód jest na poziomie 5,9 a u mnie ponad 100.
    co jeszcze mogę sprawdzić ?

  10. #10

    Domyślnie

    Tak duża zawartość sodu świadczy o zbyt słabym płukaniu złoża po regeneracji. Efekt taki że zmiękczacz zamienia wodę słodką na wodę słoną. Woda słona jest bardzo agresywna w stosunku do wszelkich materiałów o zdrowiu już nie wspomnę. Wezwanie serwisu będzie konieczne.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOMIS Zobacz post
    Tak duża zawartość sodu świadczy o zbyt słabym płukaniu złoża po regeneracji. Efekt taki że zmiękczacz zamienia wodę słodką na wodę słoną. Woda słona jest bardzo agresywna w stosunku do wszelkich materiałów o zdrowiu już nie wspomnę. Wezwanie serwisu będzie konieczne.
    Bzdura.

    Taka zawartość sodu świadczy właśnie o prawidłowym działaniu zmiękczacza.

    Sód to nie to samo co sól. Sama idea zmiękczania to przecież wymiana jonowa. I twardość jest właśnie wymieniana na sód. Zmiękczenie o 1 dH (czyli usunięcie ok 18 mg CaCO3) oznacza jednocześnie dodanie do wody ok 8-9 mg sodu.
    Woda może się zrobić lekko słona dopiero jeśli jednocześnie będą w niej chlorki w dużej ilości. Nadmiar sodu powoduje prędzej posmak gorzki niż słony.

  12. #12

    Domyślnie

    Czy udało się jakoś rozwiązać problem.
    Mam też stację Viessman Aquahome i ten sam problem.
    Nie wiem już jak mam traktować armaturę - Jeżeli po każdym użyciu nie wytrze się jej do sucha (co jest niewykonalne w normalnym życiu kilku osób w domu), zostają na armaturze plamy i przebarwienia . Też mam tą stacje od 2017 i aktualnie wszystkie baterie hansgrohe nadają się do wymiany
    Tylko tam, gdzie używana jest tylko zimna woda jest lepiej. Tak jakby mydło i ciepła woda po zmiękczaczu wchodzila w połączeniu z tym sodem uszkadzała baterie
    Ja mam bardzo twardą wodę z wodociągów - w testach kropelkowych - wychodzi ok. 58 stopni.
    Instalator ustawił stację na ok. 5 stopni . Jak zaczął się problem - podniosłam na 10, ale nadal postępują zniszczenia.
    Na białych płytkach i fugach -osad robi się zielono -żółty, z żelazka za każdym razem parska rudy-rdzawy kolor osadów ? Czyżby rdza od zbyt dużej ilości sodu ?
    Czyli instalując stacje uzdatniania - muszę kupować specjalnie osobno wode do żelazka - pomimo, że w instrukcji pisze, że wystarczy standardowa woda z wodociągu? To absurd. Myślałam, że życie z tym urządzeniem, za które dało się niemałe pieniążki - będzie łątwiejsze, a tu nie wiem, co bardziej niszczycielskie : wapń, czy sód

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolina01 Zobacz post
    Ja mam bardzo twardą wodę z wodociągów - w testach kropelkowych - wychodzi ok. 58 stopni.
    W jakiej skali był ten tester?

    To dość dużo (w każdej skali) i przy takiej twardości może być kilka kwestii:
    - czy zmiękczacz w ogóle zmiękcza do żądanej wartości?
    - czy rozmiar zmiękczacza jest wystarczający do przepływu?
    - czy regeneracja jest skuteczna (częstotliwość, dawka soli, itp)?
    - jaka jest ilość sodu i chlorków w wodzie surowej?

    Czyżby rdza od zbyt dużej ilości sodu ?
    Nie ma czegoś takiego.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    W jakiej skali był ten tester?

    To dość dużo (w każdej skali) i przy takiej twardości może być kilka kwestii:
    - czy zmiękczacz w ogóle zmiękcza do żądanej wartości?
    - czy rozmiar zmiękczacza jest wystarczający do przepływu?
    - czy regeneracja jest skuteczna (częstotliwość, dawka soli, itp)?
    - jaka jest ilość sodu i chlorków w wodzie surowej?


    Nie ma czegoś takiego.
    Zielono-żólte przebarwienia na płytkach. Problem tylko z wodą ciepłą?
    Czy o nie moment zeby spytać z jakiego materiału jest insatlacja (miedź?) Względnie jak podgrzewana jest woda (przepływowo w piecu gazowym z miedzianą wężownica)?
    Ewentualnie zbadać wodę na zawartość miedzi?

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.778

    Domyślnie

    Cytat Napisał aktyn Zobacz post
    i otrzymałem wyniki z sanepidu - toś znający się w temacie objasni
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wyniki woda.jpg
Wyświetleń:	483
Rozmiar:	92,4 KB
ID:	430852
    Twardość wody 46 +/-5 mg CaCO3/l to w skali niemieckiej odH 2,76 +/-0,3 czyli bardzo miękka.
    Jaka masz instalację wodociągową w domu?

    Normatywna woda do picia ma 60 - 500 mg/dm3.
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 07-12-2019 o 16:31
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  16. #16
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tcb

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    witam
    czy udało się komuś rozwiązać problem?
    mam podobnie. Bateria bod prysznicem ma plamy których nie mogę usunąć. Na razie pojawiło się tylko tutaj. Mam wrażenie, że dlatego że prysznic jest używany jako pierwszy po nocnym płukaniu złoża. Woda pozostawia czerwonawe osady przy odpływach. W sanitariatach pojawiają się zacieki które usuwa tylko CIF. Mam złoże Purolite czyli chyba to samo co w Aquahome. Głowica Logix 760. Sprzedający twierdzi, że sam zepsułem baterie środkami chemicznymi, bzdura!

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał tcb Zobacz post
    witam
    czy udało się komuś rozwiązać problem?
    mam podobnie. Bateria bod prysznicem ma plamy których nie mogę usunąć. Na razie pojawiło się tylko tutaj. Mam wrażenie, że dlatego że prysznic jest używany jako pierwszy po nocnym płukaniu złoża. Woda pozostawia czerwonawe osady przy odpływach. W sanitariatach pojawiają się zacieki które usuwa tylko CIF. Mam złoże Purolite czyli chyba to samo co w Aquahome. Głowica Logix 760. Sprzedający twierdzi, że sam zepsułem baterie środkami chemicznymi, bzdura!
    Sprawdź czy przypadkiem nie masz "za miękkiej wody" dla tej konkretnej baterii. Podobno ktoś od producenta baterii kiedyś stwierdził, że niektóre powłoki mogą reagować z miękką (czyli bardziej korozyjną) wodą. Może sprawdź czy podmieszanie twardości do 1-2 dH coś zmieni?

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał aktyn Zobacz post
    Dzień dobry,
    Proszę o pomoc
    Mam zmiękczacz aquahome 20-n,od 2017 roku.
    Witam
    Udało się sprawę wyjaśnić???, bo mam identyczny problem i ten sam zmiękczacz. ustawione ok. 2-3 stopni niemieckich
    Baterie po 3 latach katastrofa
    Wszyscy znajomi co mają zmiękczacz na tym samym wodociągu problemu nie mają
    U mnie w firmie gdzie nie ma zmiękczacza łatwiej utrzymać czystość armatury


    Ostatnio edytowane przez Andrzej_80 ; 25-08-2021 o 11:25

  19. #19

    Domyślnie

    Z tego co opisują forumowicze problem dotyczy Viessmann Aquahome oraz EcoWater, które przecież nie są produktami "no name".

    Czynnikiem wspólnym w opsianych powyżej przypadkach są baterie Grohe. Być może problem leży w ich powłokach - Andrzej_80 pisze, że na tym samym wodociagu inni sąsiedzi problemu nie mają ze zmiekczaczami ale ciekawe jakie mają baterie.

    Wiem że Grohe to też wyższa półka ale może własnie tam tkwi problem - szukam po prostu możliwej przyczyny.

  20. #20

    Domyślnie

    Też mam w łazience zniszczoną całą armaturę od zmiękczonej wody a mam zmiękczacz Erie iQsoft ze złożem levatit monosferycznym. Moim zdaniem zmiękczacz nie ma znaczenia ani jaka jest woda z wodociągów. Problemem jest niskiej jakości chrom na armaturze. W łazience mam armaturę od Deante - produkt chiński, więc niska półka armatury, albo prawie niska. W kuchni zainwestowałem w wylewkę dość drogą od Franke za ponad 1000 złotych i w niej widać, że chrom jest jakby inny, lepszej jakości i nie ma oznak wżerów korozyjnych. W ogóle tej wylewki chrom nie reaguje z wodą zmiękczoną. To co pokazujecie na fotkach tego nie da się już usunąć, takie fioletowe plamki. To są wżery od wody zmiękczonej z jonami sodu. Jak widać Grohe ten sam szmelc chiński co Deante. Nie wiem kto dla Franke chromuje ich wylewki kuchenne, ale są wysokiej jakości. W każdym razie te drogie.
    Ostatnio edytowane przez emigrus ; 28-08-2021 o 09:56

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony