dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Ściany działowe, cegła pełna czy bk+ceglane płytki

    Proszę o opinie i o pomoc w oszacowaniu kosztów 1m3, marzy mi się ceglany korytarz z jednej strony w parterowym domku oraz w kilku innych miejscach pojedyncze ściany. Reszta ścian biała.
    Na razie jestem na etapie fundamentów więc mogę wybudować z czego chcę, ale budżet mocno napięty.

    Opcja 1: Wszystko gazobeton, tam gdzie chce mieć cegłę dać ceglane płytki.
    Opcja 2: Wybudować te ściany ceglane ze zwykłej cegły i nie tynkować, zagruntować jakimś lakierem. Reszta gazobeton + tynk.
    Opcja 3: Wszystko wymurować z cegły, część zatynkować część nie, niezatynkowane zagruntować.

    Która opcja jest najbardziej ekonomiczna? Jak duża różnica jest akustycznie między cegłą a gazobetonem (że jest na korzyść cegły już wiem)?
    Stosując zwykłą cegłę budowlaną można liczyć na dobry efekt? Trzeba jakiś specjalnych zabiegów? A może trzeba jakieś specjalne cegły dekoracyjne by to dobrze wyglądało?

    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Mam u siebie opcje nr2. Część ścian działowych widocznych z cegły, tynkowane z gazobetonu. Jak szukałem materiału na te działówki zaczynaliśmy od klinkierów, skończyło się na zwykłej cegle pełnej ze względu na wygląd. Jako zabezpieczenie nie lakier a używałem preparatu Sarsil do impregnacji cegły. Nie zrobiło się "lustro"

  3. #3

    Domyślnie

    Błagam pokaż zdjęcia

    A jak mają się koszty ściany z nieotynkowanej cegły do otynkowanego gazobetonu? Liczyłeś to może? Ekipa brała drożej za cegle?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Co do ceny nie pomiatam dokładnie ale drożej brali za murowanie , gazobeton działowy coś koło 15-20 zł a te 30-35za m2. Jakoś tak. Robilem to ze 4 lata temu. Murujesz trochę drożej ale nie tynkujesz. Warto dobrze elektrykę przewidzieć. Mam spro tych wstawek, nam to pasuje.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010008.jpg
Wyświetleń:	166
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	430245   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010020.jpg
Wyświetleń:	130
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	430246   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010103.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	93,6 KB
ID:	430247  
    Ostatnio edytowane przez jajmar ; 11-05-2019 o 10:21

  5. #5

    Domyślnie

    Faktycznie słabe te fotki, jeśli możesz cyknąć lepsze będę bardzo wdzięczny. Może w jakimś dobrym oświetleniu?

    Podałeś niskie ceny to koszt samych materiałów?

    Na cenę ściany z cegły składa się: cegła+zaprawa+impregnat+robocizna
    na cenę ściany z gazobetonu: pustaki+klej+tynk+gładź+farba+robocizna

    Mam problem żeby to policzyć, nie wiem ile zaprawy/kleju, tynku gładzi.
    Po niedzieli będę się układał z wykonawcami odnośnie kosztów robocizny.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    To co podałem to sama robocizna.

  7. #7

    Domyślnie

    Po rozmowie z budowlańcami, wstępnie wycenili mi robotę na 1,5zł od cegiełki, nie wiedzą ile powiedzieć bo to dla nich nietypowe zlecenie.
    Namierzyłem też cegielnie gdzie mają cegiełki tradycyjnie wyrabiane, ręcznie formowane wypiekane w piecu.
    A nie z foremki suszone na słońcu, muszę się wybrać i to obejrzeć, liczę że będą nierówne i o różnych odcieniach, 1,1zł netto za sztukę.
    Jeszcze tego nie przedyskutowałem z budowlańcami ale chciałbym żeby fuga była w puszczona z 1cm, tak by cegła trochę wystawała.
    Tak jest u Ciebie? Czy na równo? Słabo widać na zdjęciach, nie jestem pewien.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    1,5złza sztukę to strasznie drogo........m2 wyjdzie cię ponad 80zł za robotę. Nie wiem jak sobie wyobrażasz te ściany ale my zdecydowanie nie chcieliśmy ani wyglądu ani "technologii" klinkierowej - idealna fuga itd..........ściany miały być bardziej surowe.
    m2 ściany na gotowo wyjdzie cię ze 180-200 zł , wg mnie bardzo drogo.

  9. #9

    Domyślnie

    Jaka cena za robociznę jest właściwa? Chciałbym ścianę o starym wyglądzie, stąd cegła tradycyjnie wyrabiana i trochę cofnięta zaprawa/fuga.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Ja jak wspomniałem murzarzom o ściance z cegieł to mnie lekko wyśmiali. Poza tym nie mieli czasu już na takie pierdoły.
    Wybór okładzin kamiennych jest tak duży że chyba lepiej zrobić ściankę z suporexu i potem dać na to jedną z tych okładzin kamiennych.

  11. #11

    Domyślnie

    Po co mam mieć imitację jak mogę mieć oryginalną prawdziwą cegłę.
    Cenowo lepiej i tak nie wyjdzie, do tego akustyka gorsza.
    Rozumiem jak remont ale ja te ściany stawiam od zera.
    Cegłę mam już zresztą kupioną, piękny mocny kolor o wielu odcieniach.
    Ręcznie formowana, wypiekana w piecu.
    I dwie palety takiej mocno wypieczonej lekko popękanej, na co 4/5 cegiełkę.

    Słabych fachowców widocznie miałeś. Moi się nie śmiali i chcą się podjąć, ale na jesieni, w tedy więcej czasu mają.
    Między czasie znalazłem gości co stawiają tylko z cegły i w niej się specjalizują ale najbliższe terminy za rok.

    Prawdopodobnie zdecydujemy się na biały cement do tej cegiełki.
    Ostatnio edytowane przez 55555 ; 21-06-2019 o 23:40

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bcgarage
    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Żagań
    Posty
    106

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190624_192232.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	99,2 KB
ID:	431879

    Cena cegły 3zł/szt, robota własna. Nie liczę piasku, cementu, wapna i prądu. Pięknie wychodzi, żadna fuga, cegła nie jest idealna, żadna nie jest taka sama. Ale... ile roboty z tym....

    Oczywiście całość potraktuję szczotką drucianą na szlifierce lub wypiaskuję i polakieruję żeby odcień violetu wydobyć

  13. #13

    Domyślnie

    No ładnie, nie wiedziałem że można bez fugi. Twoja cegła taka mocno ciemna tak?
    Dużo czyszczenia będziesz miał. Przetarłbyś kawałek/kilka cegieł i zrobił zdjęcie z bliska?

    Moje cegiełki na razie leżakują, na zdjęciach zwykła tradycyjna i druga mocno wypieczona/spękana.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img_20190521_153708.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	431955Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img_20190521_153616.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	431954

    ślubnej cegła z białą fugą się podoba, coś takiego
    http://www.bordelet.com.pl/kominki-z..._cegly_14m.jpg

    Więc chyba w coś takiego będę celował, ale jest jeszcze trochę czasu może się zmienić.
    Teraz na dach czekam, a działówki potem.

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bcgarage
    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Żagań
    Posty
    106

    Domyślnie

    Za fugę robi zaprawa którą murowałem. Kwestia ładnego dopracowania. Ściana jest już gotowa, ale muszę ją wypiaskować żeby osiągnąć to co zamierzałem. A kolor taki ciemniejszy, pod violet wpadający, to fakt.

  15. #15

    Domyślnie

    Podejrzewam, że już wybudowałeś z tej cegły. Ale przestrzegam innych, bo te białe kropki, które widzisz w cegle to jest margiel. Dlatego ta cegła jest taka tania. Margiel to najbardziej szkodliwa domieszka, bo rozsadza cegłę. Właśnie jestem po lekturze mnóstwa opracowań, bo chcę budować dom z cegły i jak tak dalej pójdzie to będę się doktoryzowała z ceramiki

  16. #16

    Domyślnie

    Zwykłą ścianę można obrzucić farbowanym tynkiem.
    Później palcem zrobić cegiełki, czy inne wzory.
    Poszukaj na YT.
    Pzdr.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony