dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Przegląd instalacji przed remontem

    Dzień dobry,

    Jest to mój pierwszy post na forum i generalnie jestem laikiem w tematach budowlanych, co mam nadzieję z czasem się zmieni. Stałem się posiadaczem ładnego domu(całe życie mieszkałem w bloku co też ma znaczenie w tym wypadku), który jednak jest bardzo zaniedbany i wymaga generalnego remontu. Pierwsze co mi przyszło do głowy, przed właściwym remontem to przegląd wszystkich instalacji. Dom posiada kominek z systemem DGP(wiem już teraz, że turbina nie działa), odkurzacz centralny(nie jestem pewien czy działa ani nawet jak się to obsługuje). i oczywiście podłączenie do prądu z sieci oraz wody(ogrzewana elektrycznie). Dom jest ogrzewany z kominka oraz dodatkowych grzejników elektrycznych. Nie posiada instalacji gazowej.

    Tutaj pojawiają się moje pytania. Trochę pogooglałem i popatrzyłem na forum ale właściwie nie znalazłem informacji od której strony to ugryźć ani komu te rzeczy zlecić więc piszę tutaj aby poprosić o sugestię. A więc: co powinienem przejrzeć w domu, który był od kilku lat opuszczony, a do którego mam zamiar się po remoncie wprowadzić? Dotychczas wymyśliłem aby zacząć od kominiarza i przeglądu wentylacji oraz kominka. Następnie poprosić elektryka o przegląd instalacji elektrycznej. Co jeszcze powinienem sprawdzić, na co zwrócić uwagę i komu właściwie można to zlecić(Nie znalazłem przykładowo w googlach firm zajmujących się przeglądem systemu DGP w mazowieckim)? Czy macie może jeszcze jakieś sugestie?

    Domyślam się, że mój opis jest zbyt generalny i będę musiał udzielić więcej informacji ale na razie nie bardzo wiem jakich więc czekam na Wasze pytania! Z góry dziękuję!

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    litości!
    Cytat:
    odkurzacz centralny(nie jestem pewien czy działa ani nawet jak się to obsługuje).
    Najczęściej jeden koniec węża w ścianę do gniazdka , szczotkę z drugiej strony i w pobliże podłogi.
    Proste oraz intuicyjne jak ........

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzesio1712

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    322

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o instalacje sanitarne, to zrobić porządne próby szczelności na instalacji wodnej. Powykręcać baterie i zaworki do baterii (jeśli dom jest stary, to pewnie baterie są ścienne). Próbę zrobić na ciśnienie adekwatne do użytego materiału Sprawdzić kanalizację sanitarną np. kamerą inspekcyjną czy nie ma gdzieś pękniętych rur itp.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony