dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Danionn

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-102
    Posty
    13

    Domyślnie Piec na pellet - prośba o pomoc w wyborze..

    Witam

    Proszę o pomoc w wyborze kotła na pellet. Do tej pory ogrzewałem węglem ale nadszedł moment wymiany pieca i bardzo mocno nastawiłem się na piec pelletowy. Dom ma 12 lat, 200 m2, ocieplony steropianem, bez podłogówki (wszędzie tradycyjne grzejniki). Mam dość dużą kotłownię więc wymiary za bardzo nie grają roli, a zależy mi na w miarę bezobsługowej pracy (np. zasyp raz na 2-3 dni, i w miarę automatyczne czyszczenie, automatyczne rozpalanie i gaszenie itp), i dobrym serwisie (niestety nie znam się na tym i poza podstawowymi zmianami ustawień za bardzo nie chciałbym ingerować w ustawienia) i Może znacie jakiś solidny sklep i instalatora ? (mieszkam w okolicy Szczecina).

    Jakiej wielkości (mocy) musi być to piec ? Czy ok 15-16 KW będzie ok ?

    Troszkę posłuchałem już sprzedawców w sklepach w okolicy i coraz bardziej odnoszę wrażenie, że głupoty wygadują...tym bardziej proszę o pomoc...i z góry dziękuje.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Tu policz moc kotła http://cieplowlasciwie.pl/
    Co to jest steropian? Już lepiej powiedzieć polistyren spieniony
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  3. #3

    Domyślnie

    Jak chcesz bezobsługowy kocioł na pellet to polecam Lagunę Edilkamina. Kocioł sam użytkuję od października. Zero problemów. Kocioł sam się czyścić zarówno palnik jak i wymiennik. Sam się odpopiela. Co jakiś czas opróżniasz tylko pojemnik na popiół, po około spaleniu 1 tony pelletu (w zależności od jakości spalanego pelletu). Jedyny błąd jaki się pojawił był spowodowany moim "lenistwem" nie dosypałem wieczorem pelletu i rano kocioł się nie odpalił. Kociołek bardzo oszczędny i naprawdę godny polecenia. Jedyną wadą o jakiej co niektórzy piszą to mały zasobnik 60 kg ale należy pamiętać, że to kompakt. Dla mnie to nie wada. Zasypanie 4 worków pelletu zajmuje max 5 minut.
    Jeśli zasobnik Ci nie odpowiada to godny uwagi jest duński Black Star.
    Jeśli nie boisz się "ubrudzić rączek" i co jakiś czas kociołek wyczyścić to polecam Ferroli Biopellet też bardzo dobre kociołki które można kupić za niecałe 10000 tyś.

  4. #4

    Domyślnie

    Witam,

    A nie zastanawiał się Pan nad zastosowaniem bardziej komfortowego i ekologicznego rodzaju ogrzewania jak pompa ciepła?
    Pompa ciepła jest obecnie jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań ogrzewania budynku pod kątem rocznych kosztów ogrzewania, które jest jednocześnie ekologiczne oraz bezobsługowe. W porównaniu do obsługi kotła na pellet, nie będzie wymagana praca przy dostarczaniu paliwa do kotła oraz przy jego czyszczeniu. Pompa ciepła będzie idealnie współpracowała z ogrzewaniem podłogowym oraz z systemem rekuperacji. Powietrzna pompa ciepła jest prosta w montażu, ponieważ pobiera ciepło niskotemperaturowe bezpośrednio z otoczenia budynku. Nie jest wymagana budowa kolektorów gruntowych jak w przypadku gruntowej pompy ciepła.
    W celu doboru oraz wyceny powietrznej pompy ciepła Logatherm zachęcam skontaktować się bezpośrednio z jednym z naszych Autoryzowanych Instalatorów. Kontakt do instalatora można w prosty sposób znaleźć za pomocą wyszukiwarki, która znajduje się na stronie internetowej www.buderus.pl. Po wpisaniu Pana adresu pojawi się lista wszystkich Instalatorów prowadzących działaność w okolicy. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (BOK) tel. 801 777 801. lub też formularz kontaktowy: http://www.buderus.pl/kontakty/formu...ontaktowy.html
    Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Buderus

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony