dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie Projekt lk&1526 Leszek kalandyk biuro projektowe

    Cześć,
    finalizujemy decyzje co do zakupu projektu, wpadł nam ostatnio do głowy następujący projekt w 2 wariantach:

    https://lk-projekt.pl/projekt-domu-lk1526

    https://lk-projekt.pl/projekt-domu-lk1402

    Myslimy o budowie 1402, tylko z następującymi zmianami:
    - ogrzewanie PC + rekuperacja ( tak jak w 1526)
    - spizarnia pod schodami tak jak w 1526
    - okna w salonie narozne tak jak w 1526 ( czyli integracja slupa podtrzymujacego dach w konstrukcje okien i uproszenie by na samym rogu nie bylo malutkich polaci).
    - bez zbiornika wodnego na tarasie
    - wbicie drzwi do kotlowni z zewnatrz przez sciane nosna
    - zwracam uwage, ze w 1402 jest inny dach, jezeli jednak taka konstrukcja jest znacznie drozsza to prośba o rozważenie z płaskim.
    - zwracam uwage że 1402 jest o ok 10% większy niż 1526, ale w ostateczności będziemy dostosowywać 1526 do naszych potrzeb

    reszta zmian to raczej kosmetyka nie wplywajaca na cene.. Pytanie tylko jaki realny budzet mozna zalozyc na budowe w Q1 2020 - chodzi mi o stan developerski ( tj. z instalacjami tynkami wylewkami itd.) - czyli bez wykonczenia wnetrz bo na to bedziemy zbierali gdy dom bedzie sie budowal ( a na to zakladam rok).

    Zaznaczam, że zasadniczo chodzi mi o oszacowanie budżetu +/- 10%. Pytanie czy 1 - 1,1 mln wystarczy? ( nie przejmuje sie ,ze w tym nie bedzie policzonego ogrodzenia czy ogrodu, dzialke juz kupilismy).

    Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    po co ci drzwi na zewnątrz z kotłowni z PC?

    Przy tak dużym domu spiżarka pod schodami o bardzo małej pojemności (no, bo ile tam się zmieści?) wygląda jak żart.

    Zwróć uwagę, że w salonie robisz ogromne przeszklenia a potem stawiasz kanapę plecami do nich. To po co te okna?

    Pralnia na parterze aby biegać z praniem po schodach (bo przecież ubrania zdejmujesz w łazience/sypialni)?



    Niestety, dom sili się na bycie nowoczesna, luksusowa rezydencją a jest po prostu niefunkcjonalnie zaprojektowany.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    po co ci drzwi na zewnątrz z kotłowni z PC?

    Przy tak dużym domu spiżarka pod schodami o bardzo małej pojemności (no, bo ile tam się zmieści?) wygląda jak żart.

    Zwróć uwagę, że w salonie robisz ogromne przeszklenia a potem stawiasz kanapę plecami do nich. To po co te okna?

    Pralnia na parterze aby biegać z praniem po schodach (bo przecież ubrania zdejmujesz w łazience/sypialni)?



    Niestety, dom sili się na bycie nowoczesna, luksusowa rezydencją a jest po prostu niefunkcjonalnie zaprojektowany.
    Nie wiem skąd skreslanie projektu za kilka kosmetycznych zmian, ktore mozna zalatwic adoptujac pomieszczenia do swoich potrzeb.... Generalnie chodzilo mi o wycene kosztu budowy bo z reszzta sobie poradze, ale skoro temat juz zaczety..

    1. Spizarka pod schodami bedzie miala 3-4 metry ( w tym ciut skosu). Pytanie co chcesz tam zmiescic? Dla mnie to ogrom miejsca - tam zamierzam trzymac jedynie produkty pożywcze, a nie odkurzacz itd. 3-4 metry kwadratowe wypełnione szafkami jest w 150% wystarczające.
    2. Drzwi do kotłowni po to, że chciałbym wielkośc tego pomieszczenia wykorzystywać, aby takze pare mebli ogrodowych sie zmiescilo
    3. ustawienie kanap bedzie inne niz w projekcie, dodatkowo będa na skraju mialy czesc wypocaynkowa (lezanke bez oparc) + nie ogladamy betoniarki zwana telewizja, nic nie bedzie zasloniete. NIestety nie mam teraz jak tego narysowac. Zreszta duze okna w salonie wykorzysta sie nawet w ustawieniu zaproponowanym w projekcie -siedzac na wprost widac bezproblemowo ogrod, dodatkowo calosc przez okna jest swietnie doswietlona
    3. na parterze pralni nie bedzie- owe pomieszczenie bedzie stanowil gabinet
    Ostatnio edytowane przez Dzeus86 ; 14-05-2019 o 14:10

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    W razie gdyby jednak pralnia wypadła na parterze (wg mnie to akurat plus bo nie lata się wtedy z mokrym praniem po schodach, żeby je wywiesić na dworze - no chyba, że sprawę załatwia w 100% suszarka) - zawsze można zrobić sobie zsyp. Ja akurat tak zamierzam rozwiązać problem komunikacji pomiędzy piętrami
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    po co ci drzwi na zewnątrz z kotłowni z PC?

    Przy tak dużym domu spiżarka pod schodami o bardzo małej pojemności (no, bo ile tam się zmieści?) wygląda jak żart.

    Zwróć uwagę, że w salonie robisz ogromne przeszklenia a potem stawiasz kanapę plecami do nich. To po co te okna?

    Pralnia na parterze aby biegać z praniem po schodach (bo przecież ubrania zdejmujesz w łazience/sypialni)?



    Niestety, dom sili się na bycie nowoczesna, luksusowa rezydencją a jest po prostu niefunkcjonalnie zaprojektowany.
    Nie zgadzam się!
    Przede wszystkim dom jest nowoczesny a nie ...,,sili się na bycie nowoczesnym''..
    200m dom nie musi mieć wielkiej spiżarni, tym bardziej, iż ma duże pomieszczenie techniczne oraz dosyć dużą kuchnię.
    Drzwi na zewnątrz z kotłowni są bardzo przydatne, szczególnie kiedy mamy w niej zlew lub schowek na rzeczy ogrodowe.
    Przeszklenia w tak dużym salonie wyglądają pięknie oraz dają światło a kanapy na środku salonu nie przeszkodzą w dostępie światła. Poza tym w obszernych salonach wypoczynki powinny stać tak jak tu po środku, nie na ścianach.
    Jedynie pralnia w tym przypadku jest mało praktyczna, ale można w jej miejscu zrobić pokój a pralnię zrobić u góry w jednej z łazienek. To nie jest problem.

    Bardzo ładne projekty i funkcjonalne Będą drogie w budowie, ale sądzę że możecie zmieścić się w założonej kwocie, tym bardziej, że macie możliwość jeszcze dozbierania kasy.

    W życiu trzeba realizować swoje marzenia i tego z całego serca Wam życzę.....lekko zazdroszcząc
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    Nie zgadzam się!
    Przede wszystkim dom jest nowoczesny a nie ...,,sili się na bycie nowoczesnym''..
    200m dom nie musi mieć wielkiej spiżarni, tym bardziej, iż ma duże pomieszczenie techniczne oraz dosyć dużą kuchnię.
    Drzwi na zewnątrz z kotłowni są bardzo przydatne, szczególnie kiedy mamy w niej zlew lub schowek na rzeczy ogrodowe.
    Przeszklenia w tak dużym salonie wyglądają pięknie oraz dają światło a kanapy na środku salonu nie przeszkodzą w dostępie światła. Poza tym w obszernych salonach wypoczynki powinny stać tak jak tu po środku, nie na ścianach.
    Jedynie pralnia w tym przypadku jest mało praktyczna, ale można w jej miejscu zrobić pokój a pralnię zrobić u góry w jednej z łazienek. To nie jest problem.

    Bardzo ładne projekty i funkcjonalne Będą drogie w budowie, ale sądzę że możecie zmieścić się w założonej kwocie, tym bardziej, że macie możliwość jeszcze dozbierania kasy.

    W życiu trzeba realizować swoje marzenia i tego z całego serca Wam życzę.....lekko zazdroszcząc
    Bardzo sensowna i pozytywna wypowiedź - mam na mysli odniesienie sie do funkcjonalnosci. Czy sie uda zobaczymy - pozyjemy, jak w zdrowiu i pracy to powinno sie udac. Pralnia bedzie wypadala tak jak w 1526 - czyli z integrowana z tarasem nad garazem, stad nie bedzie trzeba biegac. Suszarke w postaci sprzetu agd tez zamierzamy miec - raz ze przydatna, dwa ze w zime pranie nie powisi.
    Projekt wyslany do wyceny, w piatek mam miec w tej sprawie rozmowe, ale chcialem miec punkt odniesienia. Poczatkowo zakladlaismy 1M, dodaje do tego 10% zapasu. Jezeli zmiescimy sie w tych zalozeniach to jest sens kupowac projekt.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ciężki przypadek - ja wcale nie napisałam, ze kanapy mają stać pod ścianami, ale że stoją tyłem do okien.

    Zsyp rozwiązuje problem znoszenia prania, ale nie jego wnoszenia. A pralnia z suszarnią i deską do prasowania w takim metrażu to powinna być oczywistość.
    Na piętrze można tworzyć mini pralnie kosztem łazienek, ale to kombinowanie. A tak nie powinno być - powinno wynikać od razu z projektu.

    Spiżarka pod schodami - przecież duża jej część będzie za nisko do sensownego wykorzystania.
    Tak to wygląda:
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 14-05-2019 o 14:59

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ciężki przypadek - ja wcale nie napisałam, ze kanapy mają stać pod ścianami, ale że stoją tyłem do okien.

    Zsyp rozwiązuje problem znoszenia prania, ale nie jego wnoszenia. A pralnia z suszarnią i deską do prasowania w takim metrażu to powinna być oczywistość.
    Na piętrze można tworzyć mini pralnie kosztem łazienek, ale to kombinowanie. A tak nie powinno być - powinno wynikać od razu z projektu.

    Spiżarka pod schodami - przecież duża jej część będzie za nisko do sensownego wykorzystania.
    Tak to wygląda:
    Ponownie powtarzam - Pralni na parterze nie bedzie - bedzie tam gabinet
    Pralnia bedzie na pietrze - wynika to z projektu - patrz podzial pomieszczen w projekcie 1526

    Zdjecie ze schodami jest tendencyjne - sa bardzo waskie i przestrzen niezagospodarowana. Jak bede mial czas wysle swoje zdjecia..
    Zreszta nawet na tym - uwazam ze miejsca jest sporo. Z drugiej strony jak w spizarni ktos chce kisic w beczkach kapuste i ogorki na zime + tona ziemniakow to jednak moze miejsca bedzie za malo. My na szczescie mamy blisko lokalny bazarek, gdzie sie zaopatrujemy... wiec takich potrzeb nie ma.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Raczej po domu o takim metrażu oczekiwałabym spiżarni, w której mógłby stać zapasowy zlew, zamrażarka, zapasy wody, soków, może lodówka na wina

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Raczej po domu o takim metrażu oczekiwałabym spiżarni, w której mógłby stać zapasowy zlew, zamrażarka, zapasy wody, soków, może lodówka na wina

    Zapasowy zlew? nie wiem w jakim celu.
    Zamrażarka - serio kuchnia jest duża, będzie w niej lodówka - 2 słupki po 60 cm szerokości tak jak obecnie mamy w mieszkaniu. Miejsca w 130% wystarczająco:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	94862.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	83,6 KB
ID:	430385
    Zatem Zapasy wody i soków bezproblemu się w spiżarni pod schodami zmieszczą - nawet ogromne. Właśnie po to jest spizarka - napoje, makarony, sloiki itd. Multum miejsca na takie rzeczy.
    Chłodziarka na wino też będzie właśnie pod schodami tylko od strony salonu, moze nie bedzie tak duza jak na zdjeciu, ale tez nie ma az takiej potrzeby, koncepcja wyglada mniej/wiecej tak:

    Zamrażrki dodatkowej nie planuje i nie uważam, by była potrzebna.

    Chyba wszystko kwestia gustu, ale wracajac do meritum - chyba bardzo mało jest ludzi, którzy nie wprowadzają żadnej zmiany w projekcie. Trudno mi uwierzyć, iż nie wprowadzałaś takich zmian budując swój dom Elfir. Stąd skreślanie projektu bo trzeba gdzies przesunąć ściankę działową jest dla mnie nielogiczne. Pozostałe to kwestia indywidualnych potrzeb.
    Ostatnio edytowane przez Dzeus86 ; 15-05-2019 o 10:59

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja miałam projekt indywidualny

  12. #12

    Domyślnie

    https://lk-projekt.pl/projekt-domu-lk1402

    Będziemy budować ten projekt - jesteśmy na etapie adaptacji

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    TaGIN

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Wrocławice
    Kod pocztowy
    56-300
    Posty
    5

    Domyślnie

    Super jest

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony