dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 48 z 48
  1. #41

    Domyślnie

    z treści wpisów wynika, raczej, że sugestie kierował do Lucidman.
    Wątek jest dosyć pogibany.... "zainteresowanych" jest 3 osoby /łącznie z autorem tematu/ i każda z nich /z was/ ma coś do powiedzenia. Ogólnie kabaret, a w nim, jak wiadomo, bez świrowania, to jak drugie danie bez kartofelków.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    Bardzo szybko reaguje, już po 2-3 minutach czuć ciepło. Znajomy przy otwieraniu bramy włącza telefonem grzanie i kiedy przekracza próg domu, czuje ciepło.
    Czyli to wada?
    Co w takiej sytuacji robić?
    Mój kominek, trzyma ciepło średnio ok 6-7h, to jak to pogodzić i obsługiwać? Bo dalej nie bardzo rozumiem w czym jest problem.
    Moim zdaniem zaleta. Pogodzisz wszystko bez problemu. Napisz jeszcze w jaki sposób uruchamia się ogrzewanie, włączasz je ręcznie, czy odpala je czujnik temperatury?

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krakers70 Zobacz post
    Moim zdaniem zaleta. Pogodzisz wszystko bez problemu. Napisz jeszcze w jaki sposób uruchamia się ogrzewanie, włączasz je ręcznie, czy odpala je czujnik temperatury?
    Ustawiasz temperaturę zadaną ręcznie, ale również możesz na końcu świata zrobić to przez wifi.
    Można zaprogramować, że jak jesteś w pracy, to temperatura spada, natomiast po przyjściu temperatura się wyrównuje.

    dbx
    Rozumiem, że to nie było bezpośrednio do mnie, ale tak odebrałam, że tyczy się to wszystkich, co posiadają taki w/w system ogrzewania .
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    Ustawiasz temperaturę zadaną ręcznie, ale również możesz na końcu świata zrobić to przez wifi.
    Można zaprogramować, że jak jesteś w pracy, to temperatura spada, natomiast po przyjściu temperatura się wyrównuje.

    dbx
    Rozumiem, że to nie było bezpośrednio do mnie, ale tak odebrałam, że tyczy się to wszystkich, co posiadają taki w/w system ogrzewania .
    Zatem skoro wiesz ile Twój piecokominek trzyma temperaturę będziesz musiał ustawić start grzania matami na moment, kiedy akumulacja w piecokominku ostygnie. Jeżeli będziesz palił codziennie mniej więcej o tej samej porze możesz ułożyć sobie program. W czasie grzania piecokominkiem maty działały by ma minimalnej mocy, albo w ogóle. To tak w zarysie, potrenujesz współpracę obu systemów i sam dojdziesz do najlepszych wniosków.
    Lepsze było by sterowanie za pomocą czujnika temperatury, chociaż nie wiem jak czujniki zareagowały by na podczerwień, to bardzo specyficzny rodzaj ogrzewania.

  5. #45

    Domyślnie

    "W czasie grzania piecokominkiem maty działały by ma minimalnej mocy"

    jakim cudem. ..?

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krakers70 Zobacz post
    Zatem skoro wiesz ile Twój piecokominek trzyma temperaturę będziesz musiał ustawić start grzania matami na moment, kiedy akumulacja w piecokominku ostygnie. Jeżeli będziesz palił codziennie mniej więcej o tej samej porze możesz ułożyć sobie program. W czasie grzania piecokominkiem maty działały by ma minimalnej mocy, albo w ogóle. To tak w zarysie, potrenujesz współpracę obu systemów i sam dojdziesz do najlepszych wniosków.
    Lepsze było by sterowanie za pomocą czujnika temperatury, chociaż nie wiem jak czujniki zareagowały by na podczerwień, to bardzo specyficzny rodzaj ogrzewania.
    Jeszcze go nie rozpracowaliśmy, tylko tyle co u znajomego. Mamy wszędzie na podłogach folię, tylko w łazienkach i technicznych maty.
    Na sufitach nie mamy w ogóle, bo grzeje po głowie.
    Tu jest troszkę o samej metodzie.

    https://www.ogrzewnictwo.pl/artykuly...na-podczerwien


    Dziękuję bardzo za odpowiedź, chociaż my wiemy jak to użytkować. To było raczej pytanie do Pana Piotra B., bo ma jakieś zastrzeżenia.
    Myślałam po prostu, że o czymś nie wiemy.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  7. #47
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    No troszkę tu namieszano i tak to jest jak pisze się o kominku a ma na myśli kocioł albo piecokominek albo o podłogówce i nie rozróżnia ogrzewania wodnego, kabli i promienników podczerwieni.
    Myślę że doświadczenie z ogrzewaniem foliami IR ma tylko "ciężkiprzypadek" i to niewielkie. Promienniki IR to bardzo sterowalne ogrzewanie i dość specyficzene z kominkiem powinny współpracować bardzo dobrze. Wystarczy proste ustawienie sterownika na przekroczenie temperatury i sprawa załatwiona.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Jeśli nie wiadomo do kogo odpowiedź, warto przeczytać tytuł wątku....

    Abstrahując jednak od tytułu, nawiązując do poruszanych tu kwestii. Warto używać rozumu podczas palenia w kominku. Do tego chyba nawiązywał dbx................. To znaczy - gdy napalimy w nim przy maksymalnie rozgrzanej podłogówce (takiej ze zdolnością sporej akumulacji), za drugim razem lepiej tego nie robić...

    To mi przypomina pytania (na szczęście sporadyczne) - a co jak przyjdzie mi ochota napalić w kominku podczas gorącego lata? Raz tak zrobisz, i zapamiętasz do końca życia.....brzmi odpowiedź.

    Każdy dom zachowuje się inaczej. Mamy inne rozwiązania grzewcze, inne kominki, inne zdolności palacza, inny opał, no i w końcu inne oczekiwania na ciepłotę domu. Empira po pierwszej zimie nauczy nas wiele, oczywiście pod warunkiem że coś z tego kumamy.....

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony