dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Ogrzewanie dużego garażu / warsztatu podłogówką

    Witam. Stan obecny mojej budowy garażu który jest w bryle domu to:
    1.dach: deska, papa, blacha.
    Dach jeszcze nie ocieplony. Docelowa ma być ocieplony między krokwie płytą PIR 10cm + i na to 3cm.

    2. Ściany: Porotherm 24 narazie bez ocieplenia. Docelowo ma być ocieplony płytą PIR 10 cm + struktura baranek.

    3. Podłoga w garażu. I tu jest największy problem bo z racji tego iż chudziak został wylany za wysoko bo na równo z chudziakiem w domu to chudziaka zerwałem i przy okazji wykopałem kanał długi na 6m i szeroki na 1m.

    Teraz mam 27cm do poziomu zero. Garaż jak i dom będzie ogrzewany pompą ciepła, w garażu jak i w domu będzie ogrzewanie podłogowe. Wymiar garażu to aż 115m2. Docelowo miało być tak:

    zagęszczony piasek->czarna folia budowlana->chudziak b15 [7cm]->pir 5cm -> rurki ogrzewania podłogowego + 8/9 cm wylweki z mixokretu. Teraz jestem przed zalanie garażu chudym betonem.

    Pytanie: Czy dołożyć 5 cm styropianu eps100 po chudziaku czy nie martwić się tematem i zastosować odrazu 5 cm pir ?

    Wiem że podłoże latem chłodzi a zimą grzeję tylko u mnie garaż będzie ogrzewany podłogówką i martwię się że 50% energii z podłogówki będzie grzać ziemię a nie garaż

    Poradzicie coś ?

    PS: Chudy beton ma być wylany w sobotę także jeszcze mam czas do zmian.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.248

    Domyślnie

    Jeśli jest miejsce to oprócz pir dołóż te 5 cm EPS
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony