dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 145
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    inski

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Stare Jabłonki
    Kod pocztowy
    14-133
    Posty
    52

    Domyślnie

    Ten nowy palnik VG w Kostrzewie zwraca uwagę oraz w Galmecie palnik Maxi marki Pellasx w ofercie od 15.01.2019, nawet dostał jakąś nagrodę. Niestety producenci zachwalają, a laik może co najwyżej wybierać losowo.

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał inski Zobacz post
    Jeszcze takie cudo wpadło w oko: SAS BIO EFEKT 23 kW. Miał ktoś dosiadczenia z tym produktem?
    Tak naprawdę chodzi tylko o 3 cechy w jednym kotle:
    1. Łatwość czyszczenia
    2. Trwały i wydajny palnik
    3. Sterowanie potrafiące wycisnąć z palnika wszystko co najlepsze
    Całe życie paliłem śmieciuchem, nie znam się na kotłach peletowych, nie mam czasu studiować literatury na ten temat (jeżeli takowa istnieje). Proszę więc o podzielenie się Waszym doświadczeniem w tym temacie.
    Czy istnieje kocioł spełniający chociaż w 70-80% powyższe kryteria, cena w tym przypadku niech pozostanie w drugim planie i tak muszę brać kredyt...
    Inski weź się ogarnij i rzuć okiem na przekrój tego cuda które znalazłeś http://www.sas.busko.pl/pl/produkty/sas-bio-efekt.html i tak na chłopski rozum odpowiedz.Jak Ty wyczyścisz ten rurki które będą zarąbane smołą ?Skreśl z listy wszystkie kotły z wymiennikiem poziomym i trochę Ci się wyklaruje sytuacja bo tak to kota i oczopląsu dostaniesz.Pamiętaj ,że jeszcze trzeba będzie palnik wyregulować.Kocioł na pelet to nie auto z salonu które jest już wyregulowane i tylko wlewasz paliwo i jedziesz.No chyba,że kupisz Windhagera. A gamoni co się nazywają serwisantami a nie potrafią wyregulować porządnie palnika ci u nas w kraju dostatek.Także miej to na uwadze bo inaczej zęby zjesz i nerwy.Także przestań łykać jak pelikan te medale z targów dla wyrobów peletopodobnych.Ci co przyznają te nagrody to w życiu tych pieców nie czyścili.Dałbym tym gamoniom do wyczyszczenia i tak dla porównania jakąś zachodnią konstrukcje to by mu szczęka opadła.Przecież tego peletu to trochę w sezonie przemielisz 5-6 ton.< to taki bardzo optymistyczny wariant bo raczej będzie 6-8T
    Ostatnio edytowane przez Barliniak ; 21-05-2019 o 20:59
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    A palnik samoczyszczący czy obrotowy?
    Obrotowy się zapycha.
    W każdym peleciaku masz samoczyszczący palnik tylko są różne techniki.Obrotowy czyści na dwa sposoby powietrzem i wspomaganiem przez obrót. A jeśli Ci się obrotowy zapchał to albo polałeś wcześniej wodą ten pelet albo za słaby przedmuch albo naprawdę najgorszym g...m palone było.To co ja mam powiedzieć jak mój tylko powietrzem czyści?
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  4. #24
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Chodziło mi o to,że obrotowy na gówno pelecie się zapcha żużlem.
    A skąd smoła w wymienniku przy pelecie?

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    A rzuć no okiem co tam w rurce płynie? Na żużel to nic nie pomoże chyba ,że masz taki palnik przemysłowy albo kupisz przyzwoity normalny pelet
    Ostatnio edytowane przez Barliniak ; 21-05-2019 o 21:15
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  6. #26
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Woda. To co te rurki są tak nisko nad palnikiem,że są w płomieniu ? Na rysunku tak to nie wygląda.

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Na bank będzie smoła za jakiś czas.To u mnie na ściankach z przodu zaczęła się pojawiać jak piec już tylko na jakiś czas wodę na CWU tylko grzeje.Zresztą zobacz jak w węglowych szybko się pojawił wodny ruszt tak zaczyna powolutku znikać.Wermukulit musi być tam gdzie go nie ma to sadza i smoła zaraz się pojawia.No chyba ,że wysoka temp. często jest.Ja sam poprawiałem inżynierów z defro i wyłożyłem komorę w większej ilości szamotu.Podobnie jak w Atmosie jest wyłożona cała komora spalania.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    inski

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Stare Jabłonki
    Kod pocztowy
    14-133
    Posty
    52

    Domyślnie

    Kostrzewa eei ma wymiennik pionowy, łatwy do czyszczenia, więc jaki wg was w nim jest problem?

  9. #29
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barliniak Zobacz post
    Na bank będzie smoła za jakiś czas.To u mnie na ściankach z przodu zaczęła się pojawiać jak piec już tylko na jakiś czas wodę na CWU tylko grzeje.Zresztą zobacz jak w węglowych szybko się pojawił wodny ruszt tak zaczyna powolutku znikać.Wermukulit musi być tam gdzie go nie ma to sadza i smoła zaraz się pojawia.No chyba ,że wysoka temp. często jest.Ja sam poprawiałem inżynierów z defro i wyłożyłem komorę w większej ilości szamotu.Podobnie jak w Atmosie jest wyłożona cała komora spalania.
    To jak to przechodzi badanie na 5 klase?

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie



    U mnie tak wygląda komora spalania nigdy nie czyszczona. 24. maja było by 8 miesięcy jak działa kocioł ale w weekend go czyszcze i kończę sezon.

    Aha, pellet A2. Poszło 4 tony po 700z
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  11. #31
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Nic nie widać.

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	komora.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	430661
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  13. #33
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    A niby takie czyste te kotły peletowe a sadza jest.

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Ten biały nalocik schodzi pędzelkiem. Po 8 miesiącach jazdy bez czyszczenia jest zaskakująco czysto.

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    inski

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Stare Jabłonki
    Kod pocztowy
    14-133
    Posty
    52

    Domyślnie

    Co powiecie o takim modelu: DEFRO GAMMA 25 kw? Automatyczne czyszczenie palnika i wymiennika. Wymiennik pionowy.

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    To jak to przechodzi badanie na 5 klase?
    Tak samo przechodzi jak auta.Myślisz ,że ktoś to bada przez cały sezon lub kilka.Przy badaniu na pewno nie ma nastawy na wodę 60 stopni jak to wielu robi tylko wyższa.U mnie 73-74 a stal na niebiesko aby to się dobrze dopalało.Piec ma nie dymić i smrodzić bo tym zajmuje się program a w śmieciuchu to różnie bywa większość ma to w dupie i kopci innym pod nosem chociaż Ty i ja wiemy ,że można spalać węglem czysto ,ale niewielu tak robi wystarczy samemu wyjechać na miasto czy wioskę i zobaczyć jak to w praktyce wygląda.Piec na pelet jest czystszy w obsłudze i mniej upierdliwy i tego faktu nie zmienisz.Mam porównanie mimo nie najszczęśliwszej przecież konstrukcji Nie dla każdego też będzie dobrą opcją bo trzeba mieć w miarę ocieplony budynek aby cię koszta peletu nie zrujnowały.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  17. #37
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał inski Zobacz post
    Co powiecie o takim modelu: DEFRO GAMMA 25 kw? Automatyczne czyszczenie palnika i wymiennika. Wymiennik pionowy.
    Tylko na 6mm żebyś wiedział bo nie wszędzie można go dostać chociaż zaczyna być z tym lepiej.Co do czyszczenia tego palnika to dla mnie lipa dostęp z boku i zanurkować trzeba.Wiem ,że się sugerujesz napisem automatyczne czyszczenie palnika ale to w każdym jest a przedmuch czyli to najtańsze rozwiązanie średnio się sprawdza ale na świeżaków działa jak wabik .Raz na miesiąc wyciągnąć zawiry trzeba a trochę wysokie są także musisz mieć normalny sufit <2.6m Osobiście bym go nie kupił ,ale każdy robi jak uważa.Napisz może na jakie spalanie liczysz bo nagle się okaże ,że z torbami pójdziesz a i jeszcze jedno 180 rura wydechowa i bez wentylatora upssss… także zadymka będzie. Kuknij na Pellux 100 lub Slimpela 25 zobacz jak wygląda porządne czyszczenie palnika https://www.youtube.com/watch?v=Vs-b1WddKoU
    Ostatnio edytowane przez Barliniak ; 23-05-2019 o 21:34
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  18. #38
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barliniak Zobacz post
    Tak samo przechodzi jak auta.Myślisz ,że ktoś to bada przez cały sezon lub kilka.Przy badaniu na pewno nie ma nastawy na wodę 60 stopni jak to wielu robi tylko wyższa.U mnie 73-74 a stal na niebiesko aby to się dobrze dopalało.Piec ma nie dymić i smrodzić bo tym zajmuje się program a w śmieciuchu to różnie bywa większość ma to w dupie i kopci innym pod nosem chociaż Ty i ja wiemy ,że można spalać węglem czysto ,ale niewielu tak robi wystarczy samemu wyjechać na miasto czy wioskę i zobaczyć jak to w praktyce wygląda.Piec na pelet jest czystszy w obsłudze i mniej upierdliwy i tego faktu nie zmienisz.Mam porównanie mimo nie najszczęśliwszej przecież konstrukcji Nie dla każdego też będzie dobrą opcją bo trzeba mieć w miarę ocieplony budynek aby cię koszta peletu nie zrujnowały.
    Można też kupić hurtowo pelet słonecznikowy za 250 zł za tonę.

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Czasy słonecznika za 250zł się skończyły, ale pellet nie drożeje. Kolejny sezon ceny stoją w miejscu, również dzięki coraz większej konkurencji.
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    inski

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Stare Jabłonki
    Kod pocztowy
    14-133
    Posty
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barliniak Zobacz post
    Tylko na 6mm żebyś wiedział bo nie wszędzie można go dostać chociaż zaczyna być z tym lepiej.Co do czyszczenia tego palnika to dla mnie lipa dostęp z boku i zanurkować trzeba.Wiem ,że się sugerujesz napisem automatyczne czyszczenie palnika ale to w każdym jest a przedmuch czyli to najtańsze rozwiązanie średnio się sprawdza ale na świeżaków działa jak wabik .Raz na miesiąc wyciągnąć zawiry trzeba a trochę wysokie są także musisz mieć normalny sufit <2.6m Osobiście bym go nie kupił ,ale każdy robi jak uważa.Napisz może na jakie spalanie liczysz bo nagle się okaże ,że z torbami pójdziesz a i jeszcze jedno 180 rura wydechowa i bez wentylatora upssss… także zadymka będzie. Kuknij na Pellux 100 lub Slimpela 25 zobacz jak wygląda porządne czyszczenie palnika https://www.youtube.com/watch?v=Vs-b1WddKoU
    Liczę na jakieś 7-8 ton pellets a1.

Strona 2 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony