dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie Witam. Proszę o polecenie jakiegoś projektu

    Witam.
    Jesteśmy z żoną na etapie załatwiania działki.
    Proszę o pomoc w wybraniu jakiegoś projektu domu prostego w budowie o wielkości ok.120-130m2 który szło by wykończyć do stanu developerskiego do ok 270000. Najlepiej z poddaszem użytkowym.Proszę o konkretny projekt oraz namiar na firmę na śląsku która by się tym sumiennie zajęła. Jaj już mam tyle w głowie że nie umie się w tym odnaleźć z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Ojoj ....to dopiero wyzwanie Tym bardziej, że nic nie wiadomo o Waszych potrzebach i ilości osób, które będą w/w domku mieszkały.
    Nie wiadomo też jaka to działka i przede wszystkim jaki jest MPZP lub warunki zabudowy.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  3. #3

    Domyślnie

    Przy takich małych budynkach, decyzja sprowadza się do wybory, czy wolimy na piętrze dwa pokoje wzdłuż ściany, czy w poprzek? W sumie wybór jest taki sobie, pokój ma wymiary 6 x 3 albo 3 x 6

  4. #4

    Domyślnie

    Działka ok 21x29m2. Jest nas trójka ale domek tak żeby był dla 4 osobowej rodziny może być mniejszy nawet 110m. Warunków zabudowy jeszcze nie znam ale działka w miarę foremna i raczej niema tam problemów i jakiś udziwnień, media przy drodze. Proszę o jakieś konkretne doradzenie projektu i polecenie firmy

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał iciek Zobacz post
    Działka ok 21x29m2. Jest nas trójka ale domek tak żeby był dla 4 osobowej rodziny może być mniejszy nawet 110m. Warunków zabudowy jeszcze nie znam ale działka w miarę foremna i raczej niema tam problemów i jakiś udziwnień, media przy drodze. Proszę o jakieś konkretne doradzenie projektu i polecenie firmy
    Niestety warunki zabudowy są bardzo ważne. Bez tego szkoda szukać projektu. Jeszcze ważne są strony świata i gdzie jest wjazd na działkę.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  6. #6

    Domyślnie

    Ok jak tylko uzyskam jakie są warunki do zabudowy to odgrzeje temat a wjazd na działkę może być z dwóch stron.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał iciek Zobacz post
    Działka ok 21x29m2. Jest nas trójka ale domek tak żeby był dla 4 osobowej rodziny może być mniejszy nawet 110m. Warunków zabudowy jeszcze nie znam ale działka w miarę foremna i raczej niema tam problemów i jakiś udziwnień, media przy drodze. Proszę o jakieś konkretne doradzenie projektu i polecenie firmy
    Nie zbudujesz za takie pieniądze domu z firmą. Jak większość zrobisz własnymi rękami - to może (bez ogrodzenia, zagospodarowania działki i innych kosztów - same koszty prac i materiałów budowlanych).

  8. #8

    Domyślnie

    .Wjazd od wschodu ( 21,5m)lub północy( 34m).

  9. #9

    Domyślnie

    Dom dla czwórki, czyli raczej będziecie celować w coś z 3 pokojami na piętrze, reszta pomieszczeń na dole, ale wtedy masz łazienkę na dole, na górze już nie. Załóżmy, że robisz małą sypialnię na dole, tam też łazienkę i na górze dwie sypialnie, wtedy też łazienka, na parterze pokój dzienny. Wtedy dół już wychodzi ze 100 m2 po obrysie. Bez pewnych 500 tys. bym nie zaczynał.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    libra100

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    131

    Domyślnie

    Proszę bardzo https://www.archon.pl/projekty-domow...ma6f23f4081593, może być? Tylko mimo wszystko uważam, że pomimo mętliku w głowie, powinniście sami odrobić tę pracę domową i dobrze się zastanowić, samodzielnie, nad wyborem projektu. Powyższy wybrałam przecież na podstawie własnych potrzeb i doświadczeń, a tu chodzi o Wasze. Rozpiszcie sobie jakie macie dokładnie wyobrażenia, pomieszczenia o jakich funkcjach miałyby się znaleźć w domu, jakie są Wasze priorytety itp itd. Lepiej rok myśleć nad projektem, zamiast pluć sobie w brodę w niepraktycznym domu.

  11. #11

    Domyślnie

    No ok czyli według Ciebie jak by mi firma dom stawiała to w stanie developerskim bym sie wyrobił z tym Twoim projektem do 300000?

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał iciek Zobacz post
    Witam.
    Jesteśmy z żoną na etapie załatwiania działki.
    Proszę o pomoc w wybraniu jakiegoś projektu domu prostego w budowie o wielkości ok.120-130m2 który szło by wykończyć do stanu developerskiego do ok 270000. Najlepiej z poddaszem użytkowym.Proszę o konkretny projekt oraz namiar na firmę na śląsku która by się tym sumiennie zajęła. Jaj już mam tyle w głowie że nie umie się w tym odnaleźć z góry dziękuję za pomoc.
    Musisz się odnaleźć Sam albo ktoś Ci pomoże, a są już takie osoby. Nie masz innego wyjścia jak chcesz budować dom, obojętne czy budujesz systemem gospodarczym czy zleconym. Jest tysiąc spraw, które albo sam przypilnujesz, albo uwzględnisz w umowie. A taka firma, która te wszystkie elementy układanki zgodzi się włączyć do umowy, nie wybuduje Ci 100m domu do stanu developerskiego za te kwote. No chyba, że takiego najtańszego stanu developerskiego na materiałach z najniższej półki. A wierz mi nie chciałbyś takiego domu. A i jeszcze jedno, żadnych poddaszy .

    A i nie czekaj na warunki tylko znajdź, zrób projekt, założenia przynajmniej i o pasujące do tego projektu warunki wystąp.

  13. #13

    Domyślnie

    Raczej myśl o projekcie bez garażu w bryle będzie taniej a garaż dobudujesz kiedy kasę uzbierasz.

    Z warunkami to jest tak, że dają jak im się podoba a nie Tobie, wiem bo koleżanka musiała z tego powodu sprzedać działkę i kupić nową.
    Ostatnio edytowane przez ciężkiprzypadek ; 04-05-2019 o 11:08
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał iciek Zobacz post
    No ok czyli według Ciebie jak by mi firma dom stawiała to w stanie developerskim bym sie wyrobił z tym Twoim projektem do 300000?
    Nie wierzę, że zmieściłbyś się w 400 tys. Popatrz na kosztorys, a jest on zazwyczaj zaniżony, to jest kosztorys optymalny. Dodatkowo, nie uwzględnia spraw losowych i poprawek, nawet nie piszę o brakoróbstwie. Wystarczy, że przyjdą porządny wiatr i deszcz i trzeba poprawiać wykopy, zbierać połamany styropian po okolicy, kupić dodatkową szybę itd.

    Chciałem budować zupełnie sam taki domek, jak pod proponowanym linkiem, ale bez garażu, planowałem budżet 350 tys., zakładałem, że reszta potem.

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    libra100

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    131

    Domyślnie

    Nie wiem Pokaż firmie projekt i niech Ci wyceni, to chyba najpewniejszy sposób by się dowiedzieć.

  16. #16

    Domyślnie

    No masz rację chyba tym bedę się musiał kierować żeby widzieć co w trawie piszczy

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał iciek Zobacz post
    Jaj już mam tyle w głowie że nie umie się w tym odnaleźć z góry dziękuję za pomoc.
    Odradzam budowę. Serio.
    Kup dom od dewelopera albo coś niezbyt starego z rynku wtórnego.

    Budowa domu pochłania ogromną ilość czasu. Konieczne jest podjęcie mnóstwa nieoczywistych wyborów. Samodzielne dokształcanie się, by dopilnować ekipy.
    Albo wynajmujesz inspektora nadzoru za 10-15 tyś, który będzie codziennie bywać na budowie i pilnować w twoim imieniu.
    Budowa z jedną firmą domu ok. 120 m2 CAŁKOWITEJ powierzchni (biura podają pow. użytkowe!) to ok. 3-3,5 tyś/m2 w okolicach dużych miast - czyli 360 tyś to kwota minimum (bez kosztów zakupu i adaptacji projektu, przyłączy, ogrodzenia, furtki, bramy).
    Na wschodniej prowincji Polski pewnie jest taniej.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 04-05-2019 o 15:34

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.387

    Domyślnie

    Elfir słusznie prawi.
    Bo na tą chwilę, przy takim podejśćiu jak pokazał autor tego wątku, upieranie się przy budowie domu to prosta droga do katastrofy: łatwo skończyć ze źle wykonanym zupełnie niepasującym do potrzeb i niewygodnym domu. Niestety, ale jak się chce dobrze, to należy dać sobie ten rok czasu na przeanalizowanie własnych wymagań, różnych projektów, technologii, itd. To nie takie hop-siub wybrać odpowiedni projekt.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kalic

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Posty
    223
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    W kwestii domu do 110m2 dla rodziny 2+1 proponuję BW-55 (pewnie dlatego że sam go buduję , tzn startuję - mam nadzieję - jeszcze przed wakacjami).
    https://www.extradom.pl/projekt-domu-bw-55-JGC1193
    Kilka zmian tak czy inaczej nanieśliśmy (zamknięcie kuchni, przerzucenie WC pod schody i kilka innych drobnych zmian).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony