dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manwithnoname

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-368
    Posty
    199

    Domyślnie

    Wyłączyłem harmonogram i grzeje samą sprężarką. Urządzenie załącza się max 2 razy w ciągu doby, a bywają dni że tylko 1 raz i średnio te kilka stopni podgrzewa około 20 minut. Grzałkę w bojlerze wyłączyłem całkowicie (w sterowniku). Myślę, że teraz jest ekonomiczniej. Zobaczymy jak to wyjdzie w rachunkach
    Ostatnio edytowane przez manwithnoname ; 24-06-2019 o 11:54
    Dom parterowy, pow. całkowita: 105,12m2, pow. zabudowy: 133,48m2, ściany zewnętrzne: gazobeton 24cm + styropian 15cm, strop drewniany, sufit podwieszany, ocieplenie: na suficie 35cm wełny mineralnej 0,035 (W/mK), w podłodze 10cm grafitowego styropianu 0,030 (W/mK), ogrzewanie podłogowe po całości, Pompa Ciepła LG THERMA-V III GEN 9kW, brak rekuperacji

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    OTTO123

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Katowice
    Posty
    111

    Domyślnie

    A ja mam pytanie jak zmienić w Thermie V 4 gen, aby cykle grzania miała dłuższe niż 45 min ?
    Bo mam tak że 45 min grzeje CWU i potem przechodzi na grzanie grzejników, i brakuje mi kilka stopni do zadanej temp. na CWU.
    Wyjaśnię że grzeję CWU raz na dobę o 13 d 14 (harmobogram) i chcę zagrzać do 50 st. aby wystarczyło na całą dobę a dogrzewa mi tylko do 42, bo mija 45 min i przechodzi na grzanie grzejników.
    Ostatnio edytowane przez OTTO123 ; 06-01-2020 o 10:16

  3. #23

    Domyślnie

    Witam, jestem posiadaczem LG therma V3. Czy ktoś z was ma wiedzę w tej pompie ile stopni oznaczają stopnie histerezy?? Tzn ustawione jest na 2 stopniu (jest jeszcze 3 i 4). "Problem" jest taki, że w zbiorniku (300l) na czujniku wskazuje temp np 28 stopni (czujnik jest w dolnej części), a termometr zbiornika pokazuje 41 stopni ( w górnej części). Pompa załącza się dopiero gdy temperatura na czujniku spadnie do 23 stopnie. Czy możliwe że histereza 2 stopnia o aż tyle stopni celcjusza?

    Do otto: w ustawieniach instalatora zmienić musisz na większy czas pracy na 60 minut,

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    OTTO123

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Katowice
    Posty
    111

    Domyślnie

    Tak wiem, znalazłem tą opcję.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony