dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 9
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 176
  1. #81
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Tommycat
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-029
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Rozumiem, że po roku jak nie będę usatysflkacjonowany dostane 100% zwrotu za urządzenie które było używane, nosi ślady tego używania oraz montażu mechanicznego? I to jest na piśmie w karcie gwarancyjnej?
    Tak, Zapraszam do zakupu poprzez sklep internetowy na stronie www.
    Tomasz Hubert Cioska

  2. #82
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Tommycat
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-029
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Forum jest nie tylko dla Pana i Pańskich teorii. Czytają to także inni użytkownicy, którzy mają prawo poznać też inne opinie.
    Dokładnie - dlatego postanowiłem zareagować na ciągłe całkowicie bezkarne szkalowanie oferowanej przez moją spółkę technologii.
    Tomasz Hubert Cioska

  3. #83
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tommycat Zobacz post
    Dokładnie - dlatego postanowiłem zareagować na ciągłe całkowicie bezkarne szkalowanie oferowanej przez moją spółkę technologii.
    Najlepszą i najprostszą reakcją byloby pokazanie jakiegos dowodu ze ta technologia dziala. A do tej pory nikt takiego dowodu nie ujrzał, wiec gdzie to szkalowanie?

  4. #84
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Tommycat
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-029
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Najlepszą i najprostszą reakcją byloby pokazanie jakiegos dowodu ze ta technologia dziala. A do tej pory nikt takiego dowodu nie ujrzał, wiec gdzie to szkalowanie?
    Zapraszam na stronę internetową, tam są referencje i raporty z badań. Można też kupić urządzenie domowe na roczną próbę i samemu się przekonać.
    Tomasz Hubert Cioska

  5. #85
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Tommycat
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-029
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Dziwny kraj. Wylewają ścieki do rzek?

    Ale naciągasz fakty. To nie całe stany zakazują zmiękczaczy. To niektóre stany UMOŻLIWIAJĄ lokalnym społecznościom ich zakazania.

    In the USA no less than 34 states have partial bans on water softeners. Meaning that they all have areas where water is scarce and the installation of them is banned.

    Tutaj inny artykuł w którym jest to ładnie wyjaśnione:
    Because individual municipalities usually control water sources, some states, like California, choose not to enforce statewide bans. The California solution was the implementation of Assembly Bill 1366 in 2005, enabling local communities to ban these types of water softeners to meet environmental discharge standards.[...]As of August 2014, salt water softeners have been banned in 25 California communities.
    No właśnie, dziekuję za doprecyzowanie podanych wcześniej informacji. Mam nadzieję, że wkrótce doczekamy się takich zakazów i w Polsce, również, jak Kalifornia, cierpiącej na wielkie niedobory wody.
    Ostatnio edytowane przez Tommycat ; 13-11-2019 o 18:54
    Tomasz Hubert Cioska

  6. #86
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Tommycat
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-029
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał czystesrodowsko Zobacz post
    @Tommycat

    Panie Tomku, na wstępie pragnę wyjaśnić jedną sprawę. Co jakiś czas w branży uzdatniania wody pojawia się produkt charakteryzujący się samymi „ochami” i „achami”, posiadający wiele rekomendacji i wiele certyfikatów itp. Przykładem są wspomniane już magnetyzery, czy glinki nasycone dalekim światłem podczerwieni. Dlatego proszę się nie dziwić sceptycznemu podejściu wielu forumowiczów w tym moim. Ja, będąc na co dzień inspektorem nadzoru, jestem uczulony na „wciskanie kitu” przez wykonawców i producentów, wiec tym bardziej potrzebuję wiarygodnych argumentów przemawiających za oferowanym przez Pana urządzeniem. Niestety taka branża, że trzeba wykazać skuteczność działania produktu, aby nie otrzymać nalepki „kolejny sprzedawca magii tylko lepiej przygotowany”. Ponieważ branża oparta jest na naukach ścisłych, przekonanie przedstawicieli tej branży wymaga wykazania skuteczności działania, rzeczowych argumentów i wiarygodnych dokumentów – na słowo honoru nikt nie uwierzy.

    Co do Pańskich odpowiedzi na moje pytania, przyznam że na część odpowiedź znałem tylko ciekawiło mnie w jaki sposób Pan odpowie. A więc:

    - nie przywołał Pan zaleceń WHO o które prosiłem, a którymi się Pan argumentował. W zamian przywołał Pan wytyczne WRAS, które jest czymś na kształt zrzeszenia brytyjskich dostawców wody (coś jak polska IGWP). Po pierwsze jest to podmiot być może mający jakąś moc opiniotwórczą jedynie na wyspach brytyjskich (WRAS nie jest jednostką notyfikowaną w ocenie jakiejkolwiek zgodności z jakąkolwiek dyrektywą UE). Stawianie przez Pana WRAS ponad WHO jest ewidentną półprawdą. Po drugie wodociągi nie są stroną obiektywną w zakresie rekomendacji w tematach związanych z jakością dostarczanej wody, a już szczególnie jej twardości (oni akurat ze względów finansowych zawsze będą zwolennikami wody twardej). Po trzecie Anglicy nie są dobrym wzorem z krajów europejskich w zakresie ochrony środowiska, ponieważ mają jedne z największych zużyć wody na osobę (no i ciągle jeżdżą po złej stronie drogi żarcik )

    - co do źródła informującego o zakazie stosowania zmiękczaczy w 34 stanach USA. Nie zlazłem u nich na stronie oferty na zmiękczacze, na zdjęciach z montaży mają same instalacje grzewcze (na żadnym nie ma zmiękczacza). Natomiast mają w ofercie urządzenia do „filtracji magnetycznej”. Chyba to pseudo źródło możemy sobie darować, Pana argument również.

    - nikt na tym forum nie kwestionuje wpływu chlorku sodu na nadciśnienie tętnicze. Natomiast zarówno ja, jak i forumowicz Jastrząb sugerujemy, że w porównaniu do produktów żywnościowych ilość sodu, a tym bardziej chlorku sodu w wodzie po zmiękczaczu jonowymiennym jest na poziomie nieistotnym. Zawartość sodu ma znaczenie wyłącznie organoleptyczne, co potwierdzają przytoczone przeze mnie wcześniej zalecenia WHO.

    Więc, co do formy reklamy w dalszy sposób wykorzystuje Pan półprawdę, czego jestem przeciwnikiem.

    Popiszmy więc o Pana urządzeniu.

    Ad a). Konstrukcja urządzenia (rura ze świdrem wewnątrz), wykorzystane materiały (m.in. miedz i srebro) oraz konieczność zachowania odpowiedniej prędkości przepływu powodują, że mam trzy wątpliwości.
    aa). Jeżeli dobrze przeczytałem to, aby zachować odpowiednią prędkość przepływu przez urządzenie zmniejszacie średnice rury. W mojej opinii powoduje to poważne straty hydrauliczne, co ewentualnie wymusza zastosowanie urządzeń podnoszących ciśnienie np. dodatkowy hydrofor. Na Waszej stronie nigdzie nie znalazłem charakterystyki spadków ciśnienia na urządzeniu w zależności od przepływu. Czy jest możliwe, aby je Pan przedstawił?
    ab). Druga wątpliwość – urządzenie jest dobierane na przepływ chwilowy. Sprawdzi się to w instalacjach technologicznych w których przepływ jest w miarę stały. W budynku jednorodzinnym może wystąpić sytuacja, że napełnia się wannę, chodzi pralka i zmywarka, co powoduje duży przepływ, natomiast w innym czasie odkręca się tylko jeden kran na ¼ zakresu. Czy w tej drugiej sytuacji nie dojdzie do napełniania instalacji wodą tworzącą osady?
    ac). Trzecia wątpliwość - czy w tym rozwiązaniu do wody nie przedostają się jony srebra w sposób w zasadzie niekontrolowany?



    Kolejnia pięknie brzmiąca półprawda marketingowa – wanny z hydromasażem mają własną pompę, a 3 kondygnacja dla 2 bar ciśnienia w instalacji to żaden kłopot. 3 m3/h bez problemu da się przepuścić przez dławik ½” jednak ze znacznymi stratami ciśnienia. Dlatego interesuję mnie spadki ciśnienia o które prosiłem na Pana urządzeniach.

    Ad b). Ja nie pytam o szczegóły składu świdra. Pytam o proste zasady działania urządzenia, czyli informacje o wykorzystywanych procesach fizycznych. To chyba nie stanowi problemu? Jak wspomniałem wcześniej jest to forum techniczne i do czytelników docierają informacje poparte faktami, a za takie uważam znane zjawiska fizyczne i prawa naukowe.

    Adc). Doczytał Pan na spodzie tych pięknie brzmiących rekomendacji Administracji Ogólnej Rządu Federalnego USA, że badania były przeprowadzone przez i na stanowisku producenta, oraz że „Odniesienie do jakiegokolwiek konkretnego produktu komercyjnego, procesu lub usługi nie stanowi ani nie sugeruje jego poparcia, rekomendacji lub faworyzowania przez rząd Stanów Zjednoczonych lub jakąkolwiek jego agencję.”? A na Waszej stronie od 2014 roku macie zaledwie 12 referencji z czego 5 z budynków jednorodzinnych (cytat jednej z nich w całości: „działa, nawet super – polecam!”). Panie Tomku – obraża mnie Pan.

    Ad d). Chodziło mi m.in. o atest PZH – faktycznie nie dopatrzyłem że macie (de facto za 8 dni Wam się kończy). Natomiast nieprawdą jest, że na terytorium RP obowiązują tylko i wyłącznie atesty PZH – proszę mi wskazać taki wymóg prawny (konkretny przepis).

    Ad e). Zapisy właśnie na stronie macie niejednoznaczne. Znalazłem przynajmniej 3 różne okresy długości gwarancji.

    Reasumując Panie Tomku trzeba przyznać że jest Pan dobrze przygotowany do dyskusji, ale niestety muszę stwierdzić że Pana wypowiedzi w sporej części to szum marketingowy bez konkretów nasycony półprawdą. Wykorzystywanie słów lub stwierdzeń: „USA, wiele rekomendacji,(…) potwierdzonym przez szereg niezależnych ośrodków naukowo – badawczych na całym świecie” mnie nie przekonuje, jeżeli nie są niczym poparte albo są poparte dokumentami łatwymi do podważenia. Niestety większość przywołanych przez Pana źródeł podważyłem, a dla mnie niepodważalnym źródłem będzie np. opinia jakiejś jednostki naukowej (np. polskiej politechniki) lub innego ośrodka technicznego o naukowym znaczeniu np. ITB z Warszawy lub dowolnej jednostki notyfikowanej z terenu UE. Przez tyle czasu powinniście juz dawno takie badania zrobić. Nie przekonacie do swoich produktów ludzi z technicznym wykształceniem na podstawie opinii ludzi nietechnicznych.

    Jeżeli chodzi o mój nick to równie dobrze mogłoby to być „krzesło”. To nie ma znaczenie. Ponadto nie definiuje ono środowiska naturalnego, równie dobrze może chodzić o środowisko konsumencie pozbawione obłudy sprzedawców magicznych produktów. Natomiast faktycznie jestem zwolennikiem czystego środowiska naturalnego, ale uważam że odprowadzanie bardzo rozcieńczonego roztworu chlorku sodu co jeden, dwa tygodnie jest marginalnym problemem w aspekcie np. ilości tworzyw sztucznych w obiegu czy zanieczyszczeń powietrza.
    Szanowny panie Krzesło vel Czyste Środowisko,

    Trudno mi dyskutować z kimś, kto twierdzi, że jest inspektorem nadzoru (czego?), a nie wie, jak działa europejski i krajowy system certyfikacji urządzeń mających kontakt z wodą, czym jest WRAS (Pańskie uwagi na ich temat są po prostu kompromitujące dla Pana jako rzekomego fachowca) i jaka jest w nim rola PZH (ale na pewno nie ITB, bo to nie zajmuje się wodą, co powinien Pan doskonale wiedzieć, jeśli faktycznie jest Pan tym, za kogo się podaje). Większość informacji, o które Pan pyta, znajduje się na naszych stronach www, w tym raporty z badań naukowych (m. in. polskiej od roku 1945 Politechniki Wrocławskiej), proszę spędzić na nich jeszcze trochę czasu, a zapewne znajdzie je Pan, podobnie jak znalazł Pan certyfikat PZH - nowy będzie wydany na dniach, przed upływem terminu ważności starego). Okres gwarancji jest na wszystkie urządzenia i wynosi 10 lat, zaś w przypadku urządzeń domowych nabywanych przez osoby fizyczne dodatkowo roczna gwarancja satysfakcji lub zwrot pieniędzy. Urządzenie nie emituje jonów srebra, gdyby było inaczej, to nie dostałoby atestu PZH, co też powinien Pan wiedzieć. Cytowane przez Pana klauzule ze strony GSA są oczywistym dla każdego orientującego się w charakterze współpracy z agencjami rządowymi wymogiem prawnym, a żeby sprawdzić, czy urządzenie jest przez nich rekomendowane czy nie, to proszę się wczytać w jego treść - jest tam wprost porównanie jego efektywności i kosztów inwestycyjnych oraz operacyjnych z Pana ukochanymi solankami. Testy prowadził ORNL (niestety, to nie "certyfikowany" czy "akredytowany" przez UE instytut badawczy, a jedynie rządowy, amerykański, zajmujący się badaniami m. in. nad energią jądrową i kwestiami bezpieczeństwa narodowego USA, tu jego strona: https://www.ornl.gov/content/solving-big-problems, zwracam uwagę na rozszerzenie w adresie,ale zapewne to Pana i tak nie usatysfakcjonuje, bo to tylko Amerykanie, a Pan z taką wyższością wypowiada się o Anglosasach). Szczegółowe informacje na temat tłumienia prześlę Panu na emaila, jeżeli będzie Pan zainteresowany, bo nie mogę tu publikować materiałów informacyjnych spółki. Dla Pańskiej informacji, nasze urządzenia działają bez hydroforów na budynkach odpowiednio: 3/4" na 9-kondygnacyjnych z jednym przyłączem dla dwóch klatek i 1" na budynkach 11-kondygnacyjnych, także z jednym przyłączem dla dwóch klatek. W budynkach z hydroforami na 16 kondygnacyjnym (ok. 100 mieszkań) - 1" oraz 1i1/2" na jednym przyłączu dla 2 budynków 11 kondygnacyjnych, łącznie 397 mieszkań, referencje dla obu tych realizacji ma Pan na stronie, a średnice urządzeń były dobierane przez renomowaną pracownię projektową prowadzoną przez wykładowców inżynierii sanitarnej (obecnie Inżynieria Środowiska) na wspomnianej wyżej Politechnice Wrocławskiej. W obu przypadkach (a także w wielu innych) Klienci w kolejnych latach zamawiają kolejne urządzenia, nabliższa dostawa dla wspomnianej wyżej SM Nowy Dwór 4 urządzeń 3/4" jest w trakcie realizacji. Być może, dla Pańskiej pełnej satysfakcji, poproszę o kolejne referencje, choć te, które już wiszą na stronie, dotąd były całkowicie wystarczające dla znakomitej większości naszych potencjalnych Klientów, tym bardziej, że dotychczasowi chętnie polecają nas dalej, co może Pan łatwo sprawdzić dzwoniąc na podane na referencjach numery telefonów i do osób na nich podpisanych - wyraziły na to zgodę.
    Ostatnio edytowane przez Tommycat ; 13-11-2019 o 19:45
    Tomasz Hubert Cioska

  7. #87

    Domyślnie

    Niestety Panie Tomku dyskusję z Panem i odwiedziny na Pańskiej stronie traktuję jako zmarnowany czas. Pańskie złośliwości w moją stronę totalnie po mnie spływają. Ja tego w stosunku do Pana nie robiłem, bo jestem zwolennikiem wymiany konkretnych argumentów. Powszechnie znana jest teoria, że jeżeli się komuś kończą argumenty to zaczynają się złośliwości. Przepraszam ale nie będą grał z Panem w tego ping ponga.

    Nie będę się odnosił do Pańskiego postu powyżej, pomimo że znowu napisał Pan kilka półprawd, ale jak pisałem wcześniej jest Pan do tego po prostu świetnie przygotowany, a mi szkoda czasu.

    Miał Pan okazję przekonać mnie do swojego urządzenia, nie otrzymałem żadnych konkretów, a tylko same slogany, propaganda i na zmianę obracanie kota ogonem i teraz jeszcze doszły zbędne złośliwości. Okazja zmarnowana, a nawet mnie Pan zniesmaczył.

    Forumowiczom Jastrząb i qbek17 proponuję zagryźć zęby i sobie po prostu odpuścić. Merytorycznych i rzetelnych informacji i tak nie uzyskamy, a Pan Tomasz robi sobie tylko jakieś nadzieje.

  8. #88
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Tommycat
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-029
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał czystesrodowsko Zobacz post
    Niestety Panie Tomku dyskusję z Panem i odwiedziny na Pańskiej stronie traktuję jako zmarnowany czas. Pańskie złośliwości w moją stronę totalnie po mnie spływają. Ja tego w stosunku do Pana nie robiłem, bo jestem zwolennikiem wymiany konkretnych argumentów. Powszechnie znana jest teoria, że jeżeli się komuś kończą argumenty to zaczynają się złośliwości. Przepraszam ale nie będą grał z Panem w tego ping ponga.

    Nie będę się odnosił do Pańskiego postu powyżej, pomimo że znowu napisał Pan kilka półprawd, ale jak pisałem wcześniej jest Pan do tego po prostu świetnie przygotowany, a mi szkoda czasu.

    Miał Pan okazję przekonać mnie do swojego urządzenia, nie otrzymałem żadnych konkretów, a tylko same slogany, propaganda i na zmianę obracanie kota ogonem i teraz jeszcze doszły zbędne złośliwości. Okazja zmarnowana, a nawet mnie Pan zniesmaczył.

    Forumowiczom Jastrząb i qbek17 proponuję zagryźć zęby i sobie po prostu odpuścić. Merytorycznych i rzetelnych informacji i tak nie uzyskamy, a Pan Tomasz robi sobie tylko jakieś nadzieje.
    Wet za wet, Szanowny Panie. Okazał się Pan być niekompetentny w branży, która Pan rzekomo reprezentuje, podważa Pan autorytet b. poważnych instytucji, jak WRAS, a co do obrażania, to złośliwości pod moim adresem Pan zainicjował, bez zapoznania się z treścią naszych stron, które Pan rzekomo tak szczegółowo przeglądał. Na pożegnanie przesylam link do strony Generalnego Inspektoratu Sanitarnego, na której znajdujemy b. ciekawy wpis o NADMIERNYM zmiękczaniu wody w kontekście trwałości instalacji wodociągowych, co ma również zastosowanie do instalacji grzewczych, a jest notoryczne w przypadku stosowania solanek: (https://gis.gov.pl/zywnosc-i-woda/twardosc-wody/)

    "[Twardość wody] Jest to parametr, którego badanie może być wykonywane przez przedsiębiorstwa wodociągowe w przypadku np. kontroli wewnętrznej procesów korozyjności wody w instalacjach wodociągowych, gdyż niska wartości tego parametru (poniżej 100 mg/l) odznacza się większą korozyjnością w stosunku do przewodów wodociągowych, co jest zjawiskiem niepożądanym."
    Tomasz Hubert Cioska

  9. #89
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał czystesrodowsko Zobacz post
    Forumowiczom Jastrząb i qbek17 proponuję zagryźć zęby i sobie po prostu odpuścić. Merytorycznych i rzetelnych informacji i tak nie uzyskamy, a Pan Tomasz robi sobie tylko jakieś nadzieje.
    Nie spodziewałem się uzyskać żadnych konkretów - gdyby jakieś były to już dawno byśmy je usłyszeli. Złośliwości też mogę olać... ale szkoda mi "reputacji" tego forum. Do tej pory było to miejsce gdzie można było znaleźć merytoryczne dyskusje i rzeczowe argumenty, często prostujące marketingowy bełkot i obietnice bez pokrycia od wszelkiej maści sprzedawców bez wiedzy. Teraz pojawia się tu "Pan Tomek" ze świeżo założonym kontem i swoimi rewelacjami neguje wszystko i wszystkich... ale spoko - wolny kraj, wolne forum, można pisać co się chce
    Pozdrawiam serdecznie

  10. #90
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Tommycat
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-029
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Nie spodziewałem się uzyskać żadnych konkretów - gdyby jakieś były to już dawno byśmy je usłyszeli. Złośliwości też mogę olać... ale szkoda mi "reputacji" tego forum. Do tej pory było to miejsce gdzie można było znaleźć merytoryczne dyskusje i rzeczowe argumenty, często prostujące marketingowy bełkot i obietnice bez pokrycia od wszelkiej maści sprzedawców bez wiedzy. Teraz pojawia się tu "Pan Tomek" ze świeżo założonym kontem i swoimi rewelacjami neguje wszystko i wszystkich... ale spoko - wolny kraj, wolne forum, można pisać co się chce
    Pozdrawiam serdecznie
    Świeżo założonym? Umiejętność czytania ze zrozumieniem znów się kłania. Dotąd spokojnie, przez ponad 4 lata, was obserwowałem, teraz przyszedł czas na kontrakcję. W razie potrzeby także prawną.
    Tomasz Hubert Cioska

  11. #91
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    inżH2O

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    183

    Domyślnie

    W tej przepychance trochę uciekł wątek.

    Tommycat padło bardzo konkretne pytanie i ciekawi mnie odpowiedź z Twojej strony:

    Cytat Napisał czystesrodowsko Zobacz post
    Ad b). Ja nie pytam o szczegóły składu świdra. Pytam o proste zasady działania urządzenia, czyli informacje o wykorzystywanych procesach fizycznych. To chyba nie stanowi problemu? Jak wspomniałem wcześniej jest to forum techniczne i do czytelników docierają informacje poparte faktami, a za takie uważam znane zjawiska fizyczne i prawa naukowe.
    Odłóżmy na bok sprawy prawne/papierowe itp., a skupmy się na czystej zasadzie działania.

    Czyli: woda wpływa, ……….., woda wypływa. Co się dzieje w miejscu kropek?

  12. #92

    Domyślnie

    Cytat Napisał inżH2O Zobacz post
    W tej przepychance trochę uciekł wątek.

    Tommycat padło bardzo konkretne pytanie i ciekawi mnie odpowiedź z Twojej strony:



    Odłóżmy na bok sprawy prawne/papierowe itp., a skupmy się na czystej zasadzie działania.

    Czyli: woda wpływa, ……….., woda wypływa. Co się dzieje w miejscu kropek?
    Dokładnie. Też czekam na odpowiedź.

  13. #93
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tommycat Zobacz post
    W razie potrzeby także prawną.
    Grozi Pan? Bardzo jestem ciekaw tej prawnej ofensywy Po prostu nie mogę się doczekać aż mi jakieś komando wpadnie do domu z powodu Pańskiej "akcji"...

  14. #94
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Tommycat
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-029
    Posty
    34

    Domyślnie

    Dziekuję za zainteresowanie. Pozwolą Panowie, że odpowiem jutro, z oficjalnego profilu firmowego.
    Tomasz Hubert Cioska

  15. #95
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Innov_

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-611
    Dzielnica
    Stanisławowska 47
    Posty
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tommycat Zobacz post
    Dziekuję za zainteresowanie. Pozwolą Panowie, że odpowiem jutro, z oficjalnego profilu firmowego.
    Dzięki uprzejmości p. Alberta z Muratora udało nam się uruchomić profil firmowy już dzisiaj - dziękujemy!.

    Niechemiczne katalityczne urządzenia odkamieniające domowe Limetron oraz profesjonalne (Scaletron, Colloid-A-Tron, Minitron) mają trojakie działanie:

    • radykalne ograniczenie precypitacji węglanu wapnia,
    • zmianę formy wytrącanego węglanu wapnia z kalcytu tworzącego gąbczaste struktury na powierzchniach instalacji przede wszystkim grzewczych na pylisty aragonit
    • rozpuszczanie nabudowanego kamienia kotłowego w instalacjach


    Efekty działania urządzenia w układzie porównawczym z innymi urządzeniami uzdatniającymi wodę zostały szczegółowo zbadane przez Oak Ridge National Laboratory (ornl.gov) na zlecenie General Services Administration (gsa.gov) w trakcie 18 miesięcznych testów prowadzonych w budynku Sądu Federalnego w Salt Lake City w stanie Utah, sczegółowy raport do pobrania tutaj: https://innovenergy.eu/wp-content/up...ull-report.pdf

    Proces fizykochemiczny, zachodzący wewnątrz urządzenia, został zbadany w Zakładzie Inżynierii Chemicznej Politechniki Wrocławskiej w ramach projektu finansowanego z Bonu na Innowacje Wrocławskiego Centrum Transferu Technologii, realizowanego we współpracy z Centrum Technologii Energetycznych (cte.fea.pl) oraz MZEC Świdnica. Raport z badań jest dostępny tutaj: https://innovenergy.eu/wp-content/up...rt-z-bada-.pdf

    Mamy nadzieję, że przedstawione fachowe raporty eksperckie niezależnych, renomowanych instytucji badawczych będą wystarczającą odpowiedzią na wszelkie pytania i wątpliwości.

    Zapraszamy do odwiedzenia naszych stron:
    https://innovenergy.eu/odkamieniacze-informacje-ogolne/
    Tu była reklama

  16. #96
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Innovenergy Zobacz post
    • radykalne ograniczenie precypitacji węglanu wapnia,
    • zmianę formy wytrącanego węglanu wapnia z kalcytu tworzącego gąbczaste struktury na powierzchniach instalacji przede wszystkim grzewczych na pylisty aragonit
    • rozpuszczanie nabudowanego kamienia kotłowego w instalacjach

    To jest lista rzekomych efektów działania. A nie wyjaśnienie fizycznych procesów dzięki którym te efekty są uzyskiwane. A o to pare osób pytało.
    Osoba tak światła i powołujaca się na rozliczne badania naukowe wiodących ośrodków naukowych, chyba dostrzega różnice.
    Ostatnio edytowane przez Jastrząb ; 15-11-2019 o 07:39

  17. #97
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Innov_

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-611
    Dzielnica
    Stanisławowska 47
    Posty
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    To jest lista rzekomych efektów działania. A nie wyjaśnienie fizycznych procesów dzięki którym te efekty są uzyskiwane. A o to pare osób pytało.
    Osoba tak światła i powołujaca się na rozliczne badania naukowe wiodących ośrodków naukowych, chyba dostrzega różnice.
    Szanowny Panie @Jastrząb,

    Przedstawione wyżej w linkach raporty do badania wiodących ośrodków naukowych zawierają odpowiedzi na Pańskie pytania i jednoznacznie potwierdzają:
    • praktyczną skuteczność działania niechemicznych katalitycznych urządzeń odkamieniających w raporcie ORNL z 18-miesięcznych badań in situ (Budynek Sądu Federalnego w Salt Lake City, Utah);
    • efekt fizykochemiczny oddziaływania urządzeń na wodę w raporcie z badań PWr in situ (MZEC Świdnica) oraz w warunkach laboratoryjnych


    Ponadto skuteczność działania oferowanych przez nas urządzeń potwierdza ponad milion instalacji na całym świecie od 1973 oraz ponad 1000 w Polsce od ich wprowadzenia na rynek w 2014 roku. Pańskie stwierdzenie o rzekomych efektach działania całkowicie bezpodstawnie podważa nie tylko wiarygodność naszej firmy i oferowanych przez nią produktów, ale też i wyżej wymienionych instytucji badawczych, co stanowi wobec nas i tych intytucji czyn wyczerpujący znamiona Art. 14. Ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji:
    1. Czynem nieuczciwej konkurencji jest rozpowszechnianie nieprawdziwych lub wprowadzających w błąd wiadomości o swoim lub innym
    przedsiębiorcy albo przedsiębiorstwie, w celu przysporzenia korzyści lub wyrządzenia szkody.
    2.Wiadomościami, o których mowa w ust. 1, są nieprawdziwe lub wprowadzające w błąd informacje, w szczególności o:
    1) ...
    2) wytwarzanych towarach lub świadczonych usługach;"

    Naraża to Pana na odpowiedzialność cywilną i karną w trybie artart. 18. 1 i 26. 1. tej Ustawy w stosunku zarówno do nas, jak i współpracujących z nami ośrodków badawczych, których wiarygodność poddał Pan w swoim wpisie w wątpliwość.

    Jeżeli jest Pan zainteresowany szczegółowymi procesami zachodzącymi w urządzeniu, co nie leży w normalnym i zwykłym obszarze zainteresowań Klientów (także kupujących np znacznie droższe od naszych urządzeń odkurzacze automatyczne, telefony komórkowe, czy telewizory), to informujemy, że stanowią one chroniony know how i tajemnicę producenta i tylko za jego zgodą mogą zostać ujawnione, pod warunkiem, że zwróci się Pan do nas pisemnie, z uzasadnieniem przyczyny Pańskiego zainteresowania i celu ich pozyskania (badania naukowe, inne powody) oraz podpisze klauzulę poufności, tak, jak czynią to instytucje certyfikujące oraz instytuty badawcze, z którymi współpracujemy. Nie gwarantujemy jednak, że producent takiej zgody udzieli.

    Informujemy ponadto, że każdy nasz Klient indywidualny ma możliwość zakupu urządzenia z roczną gwarancją satysfakcji lub 100% zwrotu ceny zakupu. Taka opcja została zaproponowana wcześniej także Panu przez prezesa naszej firmy @Tommycat.

    Klienci nie będący odbiorcami indywidualnymi mają możliwość najmu urządzeń na okres również do jednego roku za 25% ceny z opcją zakupu testowanego urządzenia po upływie okresu najmu za pozostałe 75% ceny. Z takiej opcji skorzystały m. in. OSiR Środa Śląska i ESV Wisłosan Nowa Dęba.

    Daje to możliwość indywidualnej oceny skuteczności i przydatności urządzeń dla konkretnych zastosowań i lokalizacji oraz składu wody. Ponadto, naszym Klientom oferujemy możliwość wymiany już zamontowanych urządzeń na urządzenia o średnicach większych lub mniejszych, jeżeli okażą się niedostosowane do ich potrzeb, z wyrównaniem w górę lub w dół różnicy w cenie. Z takiej opcji skorzystała np Chassis Brakes we Wrocławiu, gdzie, przy b. małych dobowych rozborach wody w budynku administracyjno-biurowym, rozbory chwillowe okazały się b. duże, ze względu na zamontowane w stołówce pracowniczej profesjonalne zmywarki do naczyń o dużym poborze wody, w związku z tym wymieniliśmy im urządzenie CAT 1/2" na CAT 3/4".
    Ostatnio edytowane przez Innov_ ; 15-11-2019 o 10:09
    Tu była reklama

  18. #98
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Innovenergy Zobacz post
    Szanowny Panie @Jastrząb,

    Przedstawione wyżej w linkach raporty do badania wiodących ośrodków naukowych zawierają odpowiedzi na Pańskie pytania i jednoznacznie potwierdzają:
    .
    Przyznam się że to się robi pomału nudne i w zasadzie wyczerpuje encyklopedyczną definicję trollowania.

    Pytają ludzie o "zasadę" działania, ten wkleja listę tego co to tam robi/ma robić.
    Dopytujesz jezcze raz o "zasadę" działania, wkleja to same, i twierdzi, że pomiary parametrów fizykochemicznych to wytłumaczenie fizycznej zasady działania.
    Ech.

    P.S.
    Naprawdę Pan uważa że kupię urządzenie od kogoś, kto nie chce lub nie potrafi udzelić odpowiedzi na forum na konkretne postawione pytania a w zamian straszy pozwami sądowymi?

    Swoją drogą, w cytowanym przez Pana dokumuncie, ups, badaniach naukowych, na pierwszej stronie stoi jak byk napisane, że badanie zostało zamówione przez rząd federalny, i choć dołożono starań, to poniższy dokument nie może stanowić podstawy do jakchkolwiek roszczeń co do wyników badań (czyli skuteczności urządzenia). Skoro badacz nie odpowiada za wyniki, to ja mówie, że to są wyniki rzekome. I uwierze dopiero jak sam zobacze. A nie zamierzam na to wydawać 1000PLN, bo mnie sprzedawca pozwami straszy, więc lękam się o zwrot pieniędzy w przypadku braku satysfakcji.
    Ostatnio edytowane przez Jastrząb ; 15-11-2019 o 11:18

  19. #99
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Innov_

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-611
    Dzielnica
    Stanisławowska 47
    Posty
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Przyznam się że to się robi pomału nudne i w zasadzie wyczerpuje encyklopedyczną definicję trollowania.

    Pytają ludzie o "zasadę" działania, ten wkleja listę tego co to tam robi/ma robić.
    Dopytujesz jezcze raz o "zasadę" działania, wkleja to same, i twierdzi, że pomiary parametrów fizykochemicznych to wytłumaczenie fizycznej zasady działania.
    Ech.

    P.S.
    Naprawdę Pan uważa że kupię urządzenie od kogoś, kto nie chce lub nie potrafi udzelić odpowiedzi na forum na konkretne postawione pytania a w zamian straszy pozwami sądowymi?

    Swoją drogą, w cytowanym przez Pana dokumuncie, ups, badaniach naukowych, na pierwszej stronie stoi jak byk napisane, że badanie zostało zamówione przez rząd federalny, i choć dołożono starań, to poniższy dokument nie może stanowić podstawy do jakchkolwiek roszczeń co do wyników badań (czyli skuteczności urządzenia). Skoro badacz nie odpowiada za wyniki, to ja mówie, że to są wyniki rzekome.
    Bynajmniej nie namawiamy do zakupu, mamy bardzo dużo zainteresowanych Klientów, to Pan sam wyraził chęć zakupu urządzenia na próbę i proponował jakieś zakłady prezesowi spółki @Tommycat.

    Pańskie pytanie zostało zrozumiane właściwie, ale nie mamy ani prawa, ani obowiązku na nie odpowiadać - został Pan poinformowany wyżej, co należy uczynić, aby za ewentualną zgodą Producenta takie informacje uzyskać. Jak rozumiemy, ma Pan wyższe kwalifikacje do wydania zdalnej oceny urządzeń na postawie samego opisu technologii, niż różne powołane do tego instytucje, które szczegółowo je badały, a co najważniejsze nasi Klienci, którzy je z zadowoleniem użytkują.

    Co do tzw disclaimerów, to najwyraźniej nie miał Pan zbyt wiele do czynienia z oficjalnymi dokumentami i raportami, zachęcamy do zapoznania się np. z klauzulami wyłączeń odpowiedzialności w ogólnie dostępnych audytach spółek giełdowych czy certyfikatach bezpieczeństwa wydawanych np. przez TÜV. NB po 18-miesięcznych testach prowadzonych przez ORNL drugie tyle zajęło prawnikom GSA opracowanie bezpiecznych treści sprawozdania, bo jako agencji rządowej nie wolno im wprost promować ani konkretnego rozwiązania, ani jedynego dystrybutora, w efekcie rynek w USA rozdzielono na trzech dystrybutorów, aby ten dokument mógł w ogóle ujrzeć światło dzienne.

    Na zakończenie tej nieszczególnie posuwającej nas do przodu dyskusji, mała anegdotka - nieco ponad rok temu pewien inspektor nadzoru, zapytany przez naszego potencjalnego Klienta - spółdzielnię mieszkaniową - o opinię na temat oferowanej przez nas technologii, napisał bez jej znajomości skrajnie negatywną rekomendację. Otrzymał odpowiedź z dokładnym objaśnieniem zasad działania, powołaniem na badania i referencje oraz pouczeniem o odpowiedzialności karnej oraz cywilnej, która została skierowana także do Klienta. Spółdzielnia urządzenie od nas zakupiła, inspektor dokładnie je przebadał, także na okoliczność spadków ciśnienia, a następnie kilka miesięcy temu zaprosił prezesa naszej spółki @Tommycat do wygłoszenia wykładu na sympozjum organizowanym dorocznie przez PZITS, w którego władzach okręgowych zasiada. Jeżeli sympozjum będzie miało charakter otwarty, to, za zgodą organizatorów, na nie zaprosimy na naszych stronach www, a jeśli nie, to relacja z niego znajdzie się na naszej stronie.
    Tu była reklama

  20. #100
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Innov_

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-611
    Dzielnica
    Stanisławowska 47
    Posty
    310

    Domyślnie

    Z przyjemnością informujemy, zwłaszcza pana inspektora nadzoru @czystepowietrze, że właśnie otrzymaliśmy Atest Higieniczny PZH dla oferowanych przez nas przyrządów do niechemicznego katalitycznego uzdatniania wody #Colloid-A-Tron (CAT), #Scaletron, #Limetron i #MagCAT na kolejny, trzyletni okres.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Atest Higieniczny PZH 2019.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	9,8 KB
ID:	437029
    Tu była reklama

Strona 5 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony